Sonic serisinde yasal olarak retro oyunlar oynamak istiyorsanız, Sega, Sonic Origins’in lansmanına kadar birçok seçeneğinizi elinizden alıyor. Sega, yalnızca birkaç istisna dışında (tümü Nintendo Switch’te), Sonic the Hedgehog, Sonic the Hedgehog 2, Sonic 3 & Knuckles ve Sonic CD’nin tüm dijital sürümlerini kaldırmayı planlıyor.

Sega’nın bir basın açıklamasında duyurduğu gibi, dört oyunun tümü Sonic Origins çıkış tarihinin olduğu 20 Mayıs’ta dijital mağazalardan kaldırılacak. Sonic 1 ve 2’nin Sega Ages sürümleri, Switch Online Sega Genesis uygulamasında bulunan Sonic 2 sürümü gibi Nintendo Switch’te de mevcut olacak.

Sonic Origins, muhteşem Sonic Mania’nın arkasındaki insanların yardımıyla geliştirilen harika bir klasik Sonic oyunları koleksiyonu olacak gibi görünüyor. Yine de koleksiyonla ilgili her duyuru hayranların kafasını karıştırdı. fiyatonun dağınık seçimi ön sipariş bonuslarıdahil edilmesi PC’de Denuvo DRMve şimdi bu listeden çıkarmalar.

Şimdilik, hala alabilirsin sonik, sonik 2, Sonic 3 ve Parmak Eklemlerive ses CD’si Steam’de. Hepimizin bildiği gibi, bu Genesis/Mega Drive oyunlarının Denuvo korumalı bir sürümü yayınlandığında internetteki herhangi bir yerden indirmek imkansız olacak.oyun-2