Galaxy A13, Mart ayında Avrupa’da satışa çıktı ve yaklaşık bir ay sonra görünüşe göre Samsung, telefonun 5G sürümünü eski kıtada piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve 5G’yi her zamankinden daha erişilebilir hale getiriyor.

Galaxy A13 5G, ABD’de 249 $ karşılığında zaten mevcut

GalaxyClub Samsung’un Yunan web sitesinde, Amerika Birleşik Devletleri gibi diğer pazarlarda bulunan Galaxy A13 5G varyantına karşılık gelen “SM-A136B” model numarasından bahseden bir destek sayfası tespit etti.Samsung, belirli Avrupa pazarlarında akıllı telefon piyasaya sürecek biri değil , bunun yerine onları kıta genelinde kullanıma sunmayı tercih ediyor, bu nedenle marka muhtemelen önümüzdeki aylarda veya haftalarda daha geniş bir Avrupa sürümüne hazırlanıyor.

Bir tazeleme olarak, Galaxy A13 5G, ABD’de 249$’dan satılıyor ve 90 Hz yenileme hızı, HD+ çözünürlük ve altta bir çeneyle birleştirilmiş V şeklinde küçük bir çentik desteğiyle eksiksiz bir 6,5 inç ekran sunuyor.

Telefonun iç kısmında MediaTek’in 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama ve microSD kart desteğine sahip Dimensity 700 yonga seti bulunuyor. Galaxy A13 5G, piyasadaki en hızlı telefon olmaktan çok uzak, ancak işi bitirmesi gerekiyor.

Dikkate değer diğer ayrıntılar arasında, tam bir günlük kullanım için fazlasıyla yeterli olması gereken 5.000 mAh pil ve arkada 50 megapiksel kamera yer alıyor. İkincisi, 2 megapiksel makro atıcı ve 2 megapiksel derinlik sensörünün üzerinde oturuyor. 5 megapiksellik bir selfie kamerası da var.telefon-1