Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev, Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın sosyal ağ Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldığı haberine şüpheyle yaklaştı.

Devasa bir para karşılığında ağların geri satın alınması, bir sahibin yerini bir başkası aldığında hiçbir şeyi değiştirmeyecektir. Hiçbir ağ, kayıt yeri olan eyaletteki ruh halini görmezden gelemez. Dolayısıyla Twitter ile mucizevi bir dönüşüm olmayacak.


Dimitri Medvedev

Eski Rusya cumhurbaşkanı, Twitter’ın böyle bir sahibi olduktan sonra sosyal ağın aniden ne demokratik ne de adil hale geleceğini de sözlerine ekledi.Elon Musk’ı yıllardır üst üste çeşitli vesilelerle eleştiren Roskosmos’un başkanı Dmitry Rogozin’in, dün Musk tarafından satın alındığına ilişkin haberin ardından Twitter hesabına erişimi kısıtladığını hatırlayın.

Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Pazartesi günü Twitter’ı satın almasına, hareketi desteklediğini söyleyerek tepki gösterdi. Twitter CEO’su Parag Agrawal, çalışanlara şirketin geleceğinin artık belirsiz olduğunu söyledi. Aynı zamanda ABD, sosyal ağı satın aldıktan sonra Twitter’daki dezenformasyonun artmasından korkuyor.genel-22