Robot modundaki bir Veritch, uzayda yol alırken dev Macross uzay gemisinin önünde poz veriyor.

Ekran görüntüsü: Büyük Batı/Uyum Altın

Protokültür akmalı… sonunda mı? canlı aksiyon robotik geliştirilmekte olan film 2007’den beri ve yıllar içinde birden fazla yazar, yönetmen ve hatta stüdyo değiştirdi, aldı doğru adım atmak aslında işe alarak oluyor Şahin gözRhys Thomas filmi yönetecek.

Kuşkusuz, bu bir adım Robotech—bir 80’lerin çizgi filmi ve düşen dev bir uzay gemisi hakkında uzay operası…Dünya’ya iner, onu koruyan dönüşen robot jetler ve onu geri isteyen dev uzaylılar…hdaha önce birkaç kez alındığı gibi. Az bilinen yönetmen Nic Matthieu bir zamanlar pozisyon için görüşmelerdeydi, sonra su adamıJames Wan işe alındı ​​ve en son aday OAndy Muschetti – yani dördüncü kez veya 15. yılın cazibe olacağına inanmak için kesinlikle hiçbir neden olmadığından şüphelenebilirsiniz. Ancak var! Bakın, geçen yıl, esas olarak her birinin yarısına sahip olan iki stüdyo robotik bir anlaşmaya vardık gerçek bir canlı aksiyon uyarlamasının başlamasını engelleyen onlarca yıllık davalardan sonra. (Hak sorunları çok karmaşık ama çok ilginç ve onlar hakkında okuyabilirsiniz. burada.)

Sonunda temizlenenlerle, bu her zamankinden daha olası robotikbazı bilim adamlarının dediği 20. yüzyılın en büyük aşk hikayesi, nihayet yerden kalkacak. Ancak, 80’lerin franchise’larının nostalji seviyelerine sahip olmayan diğer canlı aksiyon uyarlamaları gibi. Transformatörler, Robotech Bir gişe rekoru kıracağından neredeyse emin değil, bu da uzay operasının zayıflamaya devam etmesinin bir başka nedeni. Yine de, sonunda yapılırsa, Marvel’in mükemmel filminin yönetmeni Şahin göz Sonunda büyük ekrana getirmek için harika bir insan gibi görünüyor.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız savaşlar sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7