Diğer amiral gemileri gibi, OnePlus 10 Pro da bir 5G akıllı telefon. Ama bu sadece kısmen doğrudur. İşte 5G desteği hakkında bilmeniz gerekenler.

bu OnePlus 10 Pro, her şeye sahip gibi görünen bir akıllı telefon – ancak 5G desteği, bazı alışveriş yapanlar için bir anlaşma kırıcı olabilir. 5G, birkaç yıldır operatörler ve akıllı telefon üreticileri için büyük konuşma noktası oldu. Ve 2022’de 5G gerçekliği nihayet şekilleniyor. Tüm büyük ABD operatörleri artan 5G kapsama alanına sahiptir, neredeyse tüm amiral gemisi akıllı telefonlar 5G’yi destekler ve hatta bazı bütçe cihazları daha hızlı ağlara bağlanır.

899 dolarlık bir akıllı telefondan beklendiği gibi, OnePlus 10 Pro mümkün olduğu kadar çok kutuyu kontrol ediyor. Hızlı performansa mı ihtiyacınız var? Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti var. Büyük ve canlı bir ekran mı istiyorsunuz? 10 Pro, 120Hz yenileme hızına sahip 6.7 inç AMOLED panele sahiptir. Güvenilir bir pil mi arıyorsunuz? 65W şarjı destekleyen 5000 mAh pil elde edersiniz. Kağıt üzerinde güzel görünen bir telefon – ve gerçek kullanımda oldukça iyi olan bir telefon.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İlgili: OnePlus 10 Pro Su Geçirmez mi? Bilmen gereken her şey

Ne yazık ki, OnePlus 10 Pro’nun topu düşürdüğü bir alan 5G bağlantısıdır. Tüm 5G akıllı telefonlar gibi, OnePlus 10 Pro bağlanır 6 altı 5G ağlarına. Sub-6, 5G’nin alt katmanıdır. 4G LTE’ye göre çarpıcı bir artış değil, ancak daha yüksek hızlar ve güvenilir kapsama alanı sunuyor. Hayal kırıklığı yaratan şey, OnePlus 10 Pro’nun mmWave 5G’yi desteklememesi. mmWave, neredeyse 6 5G altı kadar yaygın değildir ve genellikle yoğun şehirlerle sınırlıdır. Ancak, kullanıcıların 500Mbps, 1Gbps ve hatta daha yüksek indirme hızları elde etmelerini sağlayan 5G türüdür. mmWave 5G, iPhone 13, Galaxy S22 ve diğer rakip amiral gemilerinde mevcuttur. Bununla birlikte, muhtemelen paradan tasarruf etmenin bir yolu olarak mmWave 5G, OnePlus 10 Pro’da değil.


OnePlus 10 Pro 5G Desteği, Operatörünüze Bağlıdır


OnePlus 10 Pro

Ancak bu, OnePlus 10 Pro’nun 5G sorunları için buzdağının sadece görünen kısmı. OnePlus 9 Pro gibi, OnePlus 10 Pro da yalnızca belirli operatörlerin 5G ağlarıyla uyumludur. Böyle bir taşıyıcı T-Mobile’dır. OnePlus 10 Pro 5G, 31 Mart’taki ABD lansman etkinliğinden bu yana T-Mobile’ın 5G ağı için onaylanmıştır. Bir T-Mobile planınız varsa ve onunla OnePlus 10 Pro kullanıyorsanız, 5G hizmeti tam beklediğiniz gibi çalışmalıdır. .

OnePlus 10 Pro, Verizon’un 5G ağıyla da uyumludur. Sertifikasyon 14 Nisan’a kadar gelmedi, ancak o tarihten itibaren Verizon 5G, 10 Pro’da da sorunsuz çalışıyor. Daha spesifik olarak, Verizon’un 5G Nationwide kapsama alanı ve C-bandı Ultra Geniş Bant. Verizon’un mmWave 5G hizmetini kullanamayacaksınız, ancak ABD’de büyük bir şehirde yaşamıyorsanız, bu çok büyük bir sorun olmamalıdır.


Ve tabii ki AT&T var. Basitçe söylemek gerekirse, mavi kaplı taşıyıcı, OnePlus 10 Pro için iyi bir eşleşme değil. AT&T’nin 4G LTE hizmeti telefonda iyi çalışıyor, ancak herhangi bir 5G kapsama alanı istiyorsanız, şansınız kalmadı. Geçmişteki OnePlus telefonları gibi, 10 Pro da AT&T’nin 5G ağı için onaylanmadı ve yakın zamanda değişeceğine dair bir işaret yok. OnePlus ve AT&T’nin neden hala bu şekilde anlaşamadığı belli değil, ancak OnePlus 10 Pro’nuz varsa ve 5G hızları istiyorsanız, mümkünse AT&T’den kaçınmaya çalışın.

Bunlardan herhangi biri gerçekten Önemli olmak? Kısa vadede, muhtemelen hayır. Tüm operatörlerdeki 5G ağlarının hala büyümek için çok yeri var. Daha yüksek hızlardan, daha güvenilir bağlantılardan ve daha geniş kullanılabilirlikten, 5G’nin 4G LTE kadar yaygın hale gelmesi biraz zaman alacak. Ancak önümüzdeki birkaç yıl içinde o gün geldiğinde, OnePlus 10 Pro’nun 5G sorunları çok daha belirgin olacak. Ve bu tavizler olmadan sunulan iPhone 13 ve Pixel 6 Pro gibi rakip telefonlarla, OnePlus 10 Pro zor durumda.


Sonraki: 5G: Alt-6 ve mmWave Arasındaki Fark Nedir?

Kaynak: OnePlus

The Boring Company Prufrock Kazma Makinesi

Elon Musk Hala Bir Hyperloop İnşa Etmeyi Planlıyor


Yazar hakkındasinema-1