için pazar Teknoloji şirketleri, zayıf bir halka arz piyasasının gösterdiği gibi, kârlılığa odaklandı ve bolca pivot yaptı. Yine de, pazarın devam eden yeniden düzeltmesine rağmen, risk sermayesi gelişen bir varlık sınıfıdır. Geçen yıl, CB Insights verilerine göre, girişim yatırımı 2020 seviyelerine göre %111 artarak 621 milyar dolara ulaştı. Bu yıl, değerlemeler bazı gerilemeler görürken, yatırımcılar pahalı dönem tablolarının kurucular için hala umut olduğunu gösterdiğini söylüyor.

Gerçekten de, karışık mesajların bir pazarı. Başlangıç ​​aşamasını geçen ve imrenilen Seri A’ya inmeyi düşünen yeni başlayanlar için, bu zamanlarda gezinmenin en iyi yolu nedir? Stellation Capital’in kurucusu Peter Boyce II, A Serisi odaklı sohbetinde bu soruyu ve daha fazlasını yanıtlamak için TechCrunch Early Stage’de bize katıldı.

Kendi 40 milyon dolarlık fonunu yükseltmek için General Catalyst’ten ayrılan Boyce, portföy şirketlerinin bir sonraki fon toplamalarını tasarlamalarına yardımcı olan yalnız bir GP perspektifinden konuştu. Kurucuların kullanması için nadir görülen bir güç kayması dinamiği ve değerlemenizdeki %20’lik dalgalanmaların gençken neden önemli olmadığı hakkında konuştuk.

Çok yaygın olmayan bir uygulama

Bir kurucu A Serisi raundu yükselttiğinde, genellikle ilk kez resmi bir şekilde bir kurul oluşturuyor. Sonuç olarak Boyce, kurucuların tersine durum tespiti yapmalarını ve sadece firmayla değil, potansiyel olarak önümüzdeki on yıldan fazla bir süre boyunca yönetim kurulunuzda yer alacak kişiyle de görüşme yapmalarını tavsiye ediyor. Doğru almak önemlidir.

Yatırımcı, kurucuların bir yönetim kurulu üyesi seçerken çalışma tarzı, belirli bir alandaki uzmanlık, devam eden sermayeye erişim ve daha geniş kaynaklar gibi bir dizi faktörü göz önünde bulundurmaları gerektiğini söyledi. Portföy şirketleriyle görüşün, karşılıklı bağlantılar arayın ve daha da iyisi, araştırmanız konusunda incelikli davranmayın. Boyce, tersine durum tespitinin bir yatırımcıya işiniz hakkında “süper ciddi” olduğunuzu gösterebileceğini söyledi.

“Aslında bunun daha yaygın bir uygulama olmadığına gerçekten şaşırdım” dedi. “Kurucular için onu sevmemin nedeni, yatırımcı üzerinde kendi ödevinizi yapmaya başladığınızda güç dinamiğini tamamen değiştirmesi… birdenbire onları tamamen farklı bir arayüze ve sizinle olan ilişkiye sokmanız gibi.”genel-24