Jack Dorsey, 4 Haziran 2021'de Miami, Florida'da Bitcoin 2021 Konvansiyonu'nda sahnede.

Jack Dorsey, 4 Haziran 2021’de Miami, Florida’da Bitcoin 2021 Konvansiyonu’nda sahnede.
Fotoğraf: Joe Raedle (Getty Resimleri)

Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey Elon Musk’ın sosyal medya şirketini satın alma planını Pazartesi günü düşmanca bir devralmada tamamen onayladı. Musk ve Twitter’ın yönetim kurulu, bir anlaşmaya vardı. milyarder SpaceX kurucusu ödemek 44 milyar dolar şirketi özele almak. Ve Dorsey artık CEO değilken ve nihayetinde çok az şeye sahipti. bu konuda Yönetim Kurulu üyeliği dışında, ilginçtir ki, 2006’da platformun ilk tweetini atan adam söyleyebilirim, “Elon, güvendiğim tek çözüm.”

Twitter’ı seviyorum. Twitter, küresel bir bilince sahip olduğumuz en yakın şey” dedi. ikinci bir tweette bir bağlantıyı takip etmek Radiohead’in 2000’ine şarkı “Her Şey Yerinde”.

Benim için önemli olan fikir ve hizmettir ve ikisini de korumak için ne gerekiyorsa yapacağım. Twitter bir şirket olarak her zaman tek sorunum ve en büyük pişmanlığım oldu. Wall Street’e ve reklam modeline ait. Wall Street’ten geri almak doğru ilk adım,” diye devam etti Dorsey.

TDorsey, aslında kimsenin Twitter’a sahip olması gerektiğini düşünmediğini açıklayarak felsefi oldu. Ancak, eğer biri ona sahip olacaksa, bunu yapacak kişi Musk’tır.

Prensip olarak, kimsenin Twitter’a sahip olması veya onu yönetmesi gerektiğine inanmıyorum. Bir şirket değil, protokol düzeyinde bir kamu malı olmak istiyor. Ancak şirket olma sorununu çözen Elon, güvendiğim tek çözüm. Dorsey, bilincin ışığını genişletme görevine güveniyorum” dedi.

Tabii ki Dorsey için artık parası varken kimsenin Twitter’a sahip olmaması gerektiğini söylemek kolay. Dorsey’in net değerinin kabaca $ olduğu tahmin ediliyor.7,3 milyar, yaratılmasına yardım ettiği platform üzerinde özel mülkiyet olmadan asla gerçekleşmeyecek bir şey.

Merakla Dorsey, şu anki CEO Parag Agrawal’ın harika bir iş çıkardığı ve şirkete yönelik vizyonunun Musk’ın vizyonuyla aynı olduğu konusunda ısrar etmeye devam etti. Musk’ın mevcut liderliğe yönelik eleştirilerini kim takip etti?

Elon’un bir platform yaratma hedefi ‘maksimum düzeyde güvenilir ve geniş kapsamlı’ doğru olanıdır. Bu ayrıca @paragahedefim ve neden onu seçtiğim. Şirketi imkansız bir durumdan kurtardığınız için ikinize de teşekkür ederim. Bu doğru yol… Buna tüm kalbimle inanıyorum” diye tweet attı Dorsey.

Eğer Musk’ın milyarder Tesla CEO’su SEC ile olan dosyalarını okudunuz Dorsey ile aynı fikirde değil Twitter’ın kurumsal liderlik doğru yolda. Aslında Musk, Twitter’ın şu anki yönetimine o kadar az inanmaktadır ki, kendisine düşman olması durumunda şirketin %9,2’lik hissesini satmakla tehdit etmiştir. devralma teklifi başarısız oldu.

Musk, “Anlaşma işe yaramazsa, yönetime güvenim olmadığı ve kamu piyasasında gerekli değişikliği gerçekleştirebileceğime inanmadığım düşünülürse, hissedar olarak konumumu yeniden gözden geçirmem gerekecek” dedi. SEC ile dosyalandı iki hafta önce.

Musk, SEC dosyasında tehditkar bir şekilde “Bu bir tehdit değil” dedi.. “Yapılması gereken değişiklikler olmadan bu iyi bir yatırım değil.”

Ancak Dorsey ve Musk, Twitter’ı kimin yöneteceği konusunda hemfikir olmasalar da, platforma yönelik benzer yaklaşımları olduğu açık. Musk ile farkı, Dorsey’den çok daha önemsiz olması, hemfikir olmadığı kişileri platformda düzenli olarak engellemesi olabilir, oysa Dorsey eleştiriyi adım adım atıyor gibi görünüyor.

Twitter’ın herkese açık sohbete hizmet etmeye devam edeceği için çok mutluyum. Dünyanın her yerinde ve yıldızlara!” Dorsey tweet attı, başlığını bitirdi.genel-7