Instagram, içerik oluşturucuların çalışmaları için kredi almalarını sağlayacak Makaralarda Gelişmiş Etiketler’i duyurdu. Gelişmiş Etiketler özelliği Mart ayında Instagram Akışı için kullanıma sunuldu, ancak şimdi sosyal medya platformu aynı özelliği Reels için de kullanıma sundu. Daha önce kullanıcılar platformdaki başlıklarda veya fotoğraflarda birbirlerini etiketlemek gibi birbirlerini kredilendirmenin alternatif yollarını buluyorlardı, ancak şimdi şirkete göre Makaralarda da etiketleyerek doğrudan kredi verebiliyorlar.

“Geliştirilmiş etiketler, bir içerik oluşturucunun profesyonel hesaplarında kendi belirlediği profil kategorisinin Kişi Etiketlerinde görüntülenmesine olanak tanır, böylece insanlar bir fotoğraf veya video gönderisine bir içerik oluşturucunun özel katkısını paylaşabilir ve görüntüleyebilir. Ayrıca Reels en büyük katkıda bulunan olmaya devam ediyor. Instagram’da etkileşimi artırmak için geliştirilmiş etiketleri Reels’e genişletmekten heyecan duyuyoruz. Basitçe söylemek gerekirse, bir makyaj sanatçısı, söz yazarı veya bir gönderide önemli bir işbirlikçiyseniz, katkılarınız gönderide veya Makarada daha görünür olacak.” Instagram bir Instagram’da açıkladı İleti.

Makaralarda Gelişmiş Etiketler özelliği nasıl kullanılır?

Yeni Gelişmiş Etiketleri makaralarda kullanmak için aşağıdaki talimatları izleyin;

  1. Instagram uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki (+) işaretine dokunun.

  2. Yeni bir Gönderi oluşturun ve İleri’ye dokunun.

  3. Herhangi bir yaratıcı düzenleme yapın ve ardından İleri’ye dokunun.

  4. Bir başlık yazdıktan sonra, Kişileri Etiketle’ye dokunun.

  5. Etiket Ekle’yi seçin ve katkıda bulunanları arayın ve seçin.

  6. Oluşturan kategorisini görüntülemek için Profil Kategorisini Göster’e dokunun.

Son olarak, kullanıcı ek etiketler ve ayrıntılar ekledikten sonra Paylaş’a dokunabilir.

“Uygun yaratıcı kredi ve tanınma, keşif, yeni fırsatlar ve ekonomik güçlendirme için bir başlangıç ​​noktasıdır. Bu, daha fazla içerik oluşturucu işbirliği yaptığında özellikle önemlidir. Şimdiye kadar Instagram topluluğu, içerik oluşturucuları desteklemek için bir araya geldi ve birbirlerini takdir etmenin alternatif yollarını buldu. Altyazılarda ve fotoğraflarda birbirini etiketlemek gibi, bu yüzden artık bu özelliği ürünümüze getiriyoruz” diye ekledi Instagram.

Ayrıca, Instagram’ın, içerik oluşturuculara platformdaki diğer videolardan formatları ödünç alarak makara yapma seçeneği sunan Templates for Reels adlı yeni bir özelliği test ettiği bildiriliyor. Bu özelliği kullanarak, kullanıcı kolayca başka bir makaranın formatını ödünç alabilir ve videoları kendi içerikleriyle değiştirebilir.


En son teknoloji haberleri ve incelemeler için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

Samsung Galaxy M53 5G: Çok Yönlü Telefon Aramanız Burada Sona Eriyor

Nokia Lisans Sahibi HMD Global, Hindistan’dan İhracatı Artıracak, Burayı İmalat için Kilit Hedef Olarak Adlandırıyorgenel-8