Huawei Teknolojileri Dönen başkanı Salı günü yaptığı açıklamada, işletmelerin 5G teknolojisini, bulut bilişimi kullanmalarına ve enerji verimliliğini artırmalarına yardımcı olmanın, şirketi artan zorluklar karşısında desteklemenin yolları olarak belirlediğini söyledi.

2019 yılında ABD koz Yönetim koymak Huawei ihracat kara listesinde, bir zamanlar güçlü cep telefonu işini muazzam bir baskı altına sokuyor. Amerika Birleşik Devletleri, Huawei’nin şirketin reddettiği bir güvenlik riski olduğunu söylüyor.

Dönen başkan Ken Hu Salı günü yaptığı açıklamada, jeopolitik, COVID-19 salgını, artan emtia fiyatları ve dalgalanan döviz kurları, yaptırıma maruz kalan şirketin zorluklarını artırdığı için şirketin 2021’den daha da ürkütücü bir yılla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Salı günü Huawei’nin yıllık analist zirvesine hitap eden Hu, şirketin bir yıl önce yeni ve daha esnek iş alanları geliştirmenin hayatta kalmak için gerekli olduğu yönündeki yorumlarını yineledi.

Huawei’nin büyüme alanları olarak 5G, bulut bilişim ve enerji verimliliğine atıfta bulunarak, “Kalbimizde biliyoruz, Huawei hala birçok zorlukla karşı karşıya ve çabalarımızı iki katına çıkarmamız gerekiyor.”

“Huawei haksız yere bastırıldı ve cezalandırıldı ve bazı gelişmiş bileşenleri tedarik edemiyoruz” diye ekledi.

Huawei’nin geliri geçen yıl %29 düşerek 636,8 milyar yuan’a (97,36 milyar $) düşerken, net kârı bütçe akıllı telefon biriminin satışıyla desteklenerek %76 artarak 113,7 milyar yuan’a yükseldi. Onur.

Şirket, burada kalmayı planlayıp planlamadığı konusunda inceleme altında. RusyaMoskova’nın 24 Şubat’ta başlayan Ukrayna’yı işgalinin ardından birçok Batılı firmanın çekildiği gibi.

Aynı zamanda, İngiliz yönetim kurulu üyelerinden ikisi savaşı kınamadıktan sonra Mart ayında istifa ettiğinden, iç baskıyla da karşı karşıya kaldı. Şirket, Salı günü Rusya ile ilgili herhangi bir soru almadı.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9