Hawaii Havayolları'ndaki yolcular artık bir takım uydular aracılığıyla internete bağlanacak.

Hawaii Havayolları’ndaki yolcular artık bir takım uydular aracılığıyla internete bağlanacak.
resim: Mongkol Chuewong (Getty Resimleri)

Telefon bağımlıları, sevinin! Havayolları yolcularını yüksek hızlı internete bağlamanın yeni yollarını aradıkça, Instagram beslemenizi yüklemek için sivilceli uçak Wi-Fi’sini beklediğiniz günler yakında sona eriyor olabilir.

Hawaii Airlines, bir anlaşma imzalayan ilk büyük havayolu oldu. SpaceX’in Starlink’i, şu anda düşük Dünya yörüngesinde inşa edilmekte olan uydu takımyıldızı aracılığıyla yolculara ücretsiz Wi-Fi sağlıyor. Hizmet, önümüzdeki yıl belirli uçaklarda başlayacak. havayoluna göre.

Elon Musk’ın özel uzay girişimi bildirildiğine göre görüşmelerde bulundu diğer havayolları ile. SpaceX’in Starlink Başkan Yardımcısı Jonathan Hofeller, Haziran 2021’de Connected Aviation Intelligence Summit’te bir panelde yaptığı konuşmada, “Birkaç hava yolu şirketiyle görüşüyoruz” dedi. “Geliştirme aşamasında olan kendi havacılık ürünümüz var… tarihi ve bu ürünün çok yakın bir gelecekte uçağa konmak üzere sonuçlandırılmasını istiyoruz. ”

Bu aydan daha erken, Delta Airlines’ın Starlink uydularını test etmeye başladığı bildirildi uçak Wi-Fi ihtiyaçları için de. Şirketin sözcüsü bir e-postada havayolunun gerçekten de Starlink internet testlerini yürüttüğünü doğruladı, ancak potansiyel olarak ne zaman başlayacağına dair ek ayrıntı vermedi.

SpaceX şu anda düşük Dünya yörüngesinde internet uydularından oluşan bir mega takımyıldızı inşa ediyor. Şirket şimdiye kadar yörüngeye 2.335 uydu fırlattı, ancak yine de toplam 42.000 uydu göndermeyi umuyor. Starlink uyduları, dünyanın en uzak bölgelerine yüksek hızlı bağlantı sağlamayı amaçlıyor ve şirket ayrıca, yalnızca evlere bağlı kalmak yerine ticari müşterilere daha fazla yönelmeye ilgi gösteriyor.

SpaceX CEO’su Musk, tweetlendi Starlink, Boeing 737 ve Airbus A320 gibi farklı uçaklara hizmet vermek için sertifika almak istiyordu.

Bu son anlaşmadan önce, Hawaii havayollarının uçaklarında internet yoktu. Hawaiian Airlines Başkanı ve CEO’su Peter Ingram, “Teknoloji, konuk deneyimi için yüksek standartlarımıza ulaşana kadar bekledik, ancak beklemeye değecek” dedi. ifade.

Hizmet, adalar ile kıta ABD, Asya ve Okyanusya arasındaki uçuşlarda Airbus A330 ve A321neo uçaklarının yanı sıra Boeing 787-9’lardan oluşan bir filoda sağlanacak.genel-7