Brindlewood Körfezi'nden bisiklete binen üç Maven (sepetinde siyah bir kediyle) maceralara atılıyor!

Brindlewood Körfezi iç sanat.
resim: Gauntlet Yayıncılık

Başka bir iki hafta, radarıma giren başka bir dizi yeni oyun ve sürüm. PAX East, Gayming Ödülleri ve birincisi arasında D&D Doğrudan, çok şey var olmuş. ben zaten kapalı Role’ün yeni dijital sürümü Krom, en Spelljammer duyuru, ve yeni Marvel Çoklu Evren Rol Yapma Oyunu, ama bazılarına dalmak için buradayız bağımsız masa üstü rol yapma oyunları. Ve harika bir yazardan (ve kişisel bir arkadaştan!) yeni bir oyunla başlıyoruz: Jason Cordova.

Yaratıcı Gündem: Gauntlet Yayıncılık

Gauntlet Publishing, herkesin katılabileceği devasa bir çevrimiçi oyun takvimine ev sahipliği yapan, hem gerçek oyun hem de kurgusal olmayan oyun podcast’leri üreten ve bağımsız yayın projelerini destekleyen devasa bir TTRPG oyuncuları topluluğudur. Onlar da yayınlıyor kodeks, sizinkinin gerçekten yayınlandığı aylık bir oyun dergisi 2020 ve (tam açıklama ruhuyla) daha önce dergi için daha önce onun gibi dergi için serbest çalıştım. kopyalama ve geliştirme editörü. Son kitle fonlaması gezileri şunları içerir: kodeks özet, Ganimetve Wulin’in Kalpleri. Ve şimdi? Brindlewood Körfezi daha yeni başladı ve şimdiden kitle fonlaması hedefini dört kez aştı!

Temel kural kitabından“Brindlewood Körfezi kendilerini sık sık gerçek hayattaki cinayet gizemlerini araştırırken (ve çözerken!) bulan yerel Murder Mavens gizemli kitap kulübünün üyeleri olan bir grup yaşlı kadın hakkında bir rol yapma oyunudur. Üzerinde çalıştıkları davaları birbirine bağlayan doğaüstü güçlerin olduğunun giderek daha fazla farkına varıyorlar ve özellikle tanrıça Persephone’nin karanlık, canavarca yönüne adanmış bir kült onları rahatsız edecek.”

Cordova’nın çalışmaları Brindlewood Körfezi yılların TTRPG deneyimini kapsar ve mekanik olarak zorlayıcı olan ve çok sayıda sitcom kinayesini sonuna kadar kullanan bir oyunla sonuçlanır. bu Brindlewood Körfezi sistem (Apocalypse tarafından güçlü bir şekilde değiştirilmiş gibi okunur) gizem çözme, ipucu toplama ve doğaüstü karışma için mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır. Cordova’nın imzalarından biri – kurulum, NPC’ler ve basitleştirilmiş bir oyun yapısı dahil olmak üzere kendi gizeminizi nasıl kolayca yazacağınıza dair bir kılavuz – Cordova’nın erişilebilirlik ve dahil etme ahlakını somutlaştıran bu oyunda var.

Yeni sürümler: Güneş Bıçakları ve Kozmik Büyüler, Wrongwood, Mars’ın Savaş Lordları

Solar Blades & Cosmic Spells'in kapağı

Yani, sadece hala bir yolda olduğum için değil Spelljammer tekme, vurguluyorum Güneş Bıçakları ve Kozmik Büyüler Diogo Eski Kafatası tarafından. Bu bir küspe bilimkurgu kökleri ile kurallar-hafif uzay büyücülük oyunu; en inanılmaz detaylı kitap 450 sayfa illüstrasyon, macera tohumları, eşya ve NPC tabloları ve maceralardan oluşuyor! Gerçek kurallar, canlı meteorlar üzerinde yıldızların arasından atlamak hakkında galaksiyi kapsayan bir kitap için doğru olan, karşılaştırmalı 150 sayfadır.

Wrongwood kapağına hoş geldiniz

Wrongwood’a hoş geldiniz David Blandy, seyahat eden ve çürüyen ormanlarla dolu kısa bir harita taramasıdır. Çok fazla halüsinojenik tada sahiptir ve her türlü sistemde mikro ayar için harika bir temel sağlar. Kolayca taşınabilir, iyi yazılmış ve herhangi bir kampanyaya harika bir küçük katkı.

Warlords of Mars kapağı

Bir fiyasko oyun seti, Mars’ın Savaş Lordları Kızıl Gezegendeki bir savaşı durdurmaya çalışan yalnız bir insan hakkında. Etli ve Edgar Rice Burroughs’a yapılan geri aramalarla dolu. Mars Prensesiyani roma varnce, kaçınılmaz bir iklim değişikliği planı ve bir sürü eylem.

Kitle fonlaması: Zümrüt Tapınakçılar, Değiştirmek, Pitcrawler

Zümrüt Tapınakçılar Oyun Seti Kapağı

Zümrüt Tapınakçılar DeAngelo Murillo tarafından: “Sürekli kaos büyüsü tehdidi altındaki bir dünyada, düzen ve yıkım arasında yalnızca bir hizip duruyor: Siz Zümrüt Tapınakçılarsınız. Hayatın her kesiminden cesur ruhlar, akıl almaz tehlikelere karşı gücünü ve sihrini kullanmaya yeminli. Okült’ü araştırmak ve durdurmak için üzücü görevlere başlayın. Terk edilmiş toprakların derinliklerinde korkunç bir güce komuta eden uhrevi düşmanlarla karşılaşın. Sadece bedeninizi değil, zihninizi ve ruhunuzu da riske atıyorsunuz.”

To Change için, etrafını saran kırmızı iplerle parlayan bir gövdeyi gösteren bir tanıtım resmi

resim: Ulysses “Ördek” Ördek ve Ewen Albright

Değişmek Ulysses tarafından “Ördek” Duckler ve Ewen Albright: “Değişmek oyuncuların kendilerini beden ve zihinde ortak bir dönüşüm deneyimiyle karşı karşıya bulacakları, kuralları hafif bir TTRPG’dir. Değişim, ister kaçınılması gereken korkunç bir şey, ister peşinden gidilmesi gereken harika bir şey olsun, ister muammalı ister beklenen bir şey olsun, olasılıklar sınırsızdır. Sistem, vücut korkuları ve kayıp insanlık temalarını kapsayan çok çeşitli türlere yayılan maceralarla, kendini keşfetme ve yeni bir biçim almanın sevinciyle agnostik hale geliyor.”

PITCRAWLER'ın iki maketi

çukur gezgini: “Jonathan Sims tarafından tasarlandı (Magnus Arşivleri, On Üç Katlı) ve Sasha Sienna (Himbo Hazine Avı, Doctor Who: Düzeltildi), çukur gezgini iki mi– gibi klasik macera oyun kitabı serilerinden ilham alan oyuncu TTRPG Dövüş Fantazisi, Yalnız Kurt, ve Kirpi Sonic (Cidden, altı tane vardı ve harikalardı), bir oyuncu maceracı rolünü, diğeri ise kitabı oynayarak GM rolünü üstlendi.”

Diğer Haberlerde:

  • 2022 Eşcinsel Ödülü 25 Nisan’da tören düzenlendive en yüksek dereceler de dahil olmak üzere bir ton geeky queer oyuncu iyiliğini kutladı Hayat Garip: Gerçek Renkler (En İyi Oyun) ve Tanya DePas (Eşcinsellik Simgesi)
  • PAX’ta çıkış yapmak Doğu, SimyaRPG gösterdi etkileyici bir sanal masa üstü setinden (VTT) için araçlar D&Dyayıncılara ve dünya geliştiricilerine yöneliktir.
  • Gökyüzündeki Kalelerbir “uzaysal bulmaca” masa oyunu, başarılı bir şekilde kitle fonlaması yaptı.
  • Takip etmek YARI ROBOTBaşarılı Kickstarter, Kyle Tam piyasaya çıktı Etten ve Kandan İdolleroyun için resmi olmayan, eğlence odaklı bir ek.

Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7