Banka ve kredi kartı, e-cüzdan ve BNPL kolaylaştırıcılarına her satışın %2 ila %8’ini ödemek zorunda olan tüccarlar için çevrimiçi ödeme yöntemleri pahalı olabilir. Bunun çoğu genellikle tüketicilere iletilir. Fast, son zamanlarda muhteşem bir şekilde kapatarak bu sorunu çözmeye çalışan, oldukça iyi finanse edilen bir girişimdi. Sorunla mücadele eden diğer örnekler arasında Rapyd ve Checkout.com, Bolt sayılabilir.

Ses, ilk dakika Capital liderliğindeki ve SeedX ve Haatch Ventures’ın katıldığı 2.4 milyon dolarlık bir tohum öncesi turunu kapatan yeni bir ödeme girişimidir. Fast’in 102 milyon dolarlık B Serisine kıyasla açıkçası küçük…

Volume’un bu ödeme pazarındaki rolü – diyor ki – ödeme sürecini kısaltmak ve ilgili ücretleri azaltmak. Bunu Değişken Yinelenen Ödeme yetkisini kullanarak yapar ve ayrıca satın alma işlemini tamamlamak için biyometrik güvenlik kullanır.

Volume’un kurucusu ve CEO’su Simone Martinelli şöyle diyor: “Bir başka tek tıklamayla ödeme yerine Volume, dünyanın ilk şeffaf ödeme sistemini oluşturuyor. E-ticaretin kartlara ve e-cüzdanlara ödeme komisyonları şeklinde bir ‘gizli vergisi’ vardır ve tüketiciler bunun ödedikleri fiyatlar üzerinde nihai olarak bir etkisi olduğunu bilmiyorlar. Sonunda bu muazzam pazara şeffaflık getirmek ve tüm gizli ücretleri ortadan kaldırmak istiyoruz.”
Volume, son 10 yılını Level39, Mastercard, HSBC ve WorldRemit’te çalışarak geçiren Simone Martinelli ve Krzysztof Tarnawski tarafından kuruldu.

Başlangıç, Birleşik Krallık’ta perakende, gıda dağıtım ve dijital pazarlarda 50 satıcıya sahip olduğunu söylüyor.

Fintech, Avrupa ve Kuzey Amerika’nın geri kalanına bakmadan önce, İngiltere’deki işini genişletmek için yeni finansmanı kullanacak.

Firstminute Capital’in Ortağı Arek Wylegalski şunları söyledi: “Hacim, yeni ve geliştirilmiş bir e-ticaret ödeme deneyimi sağlamak için açık bankacılığın yarattığı fırsatı değerlendiriyor. 5 trilyon dolarlık bu piyasada uzun süredir normal kabul edilen yüksek takas ücretleri sonunda ortadan kalkmak üzere. Geçmişte benzer bir aşamada Revolut’u desteklemiş olarak, Krzysztof ve Simone’un benzersiz fintech bilgi birikimi, teknik yetenek, amansız müşteri odaklılık ve işi bitirme hırsına inanıyorum.”

Finansman turundaki diğer katılımcılar arasında Christian Faes (LendInvest), Russ Carroll (eski Klarna) ile MADE.COM, Mastercard, Visa ve American Express melekleri yer alıyor.genel-24