Doctor Strange, MCU’da Mad Titan Thanos ile karşı karşıya kaldı, ancak hayranların fragmanlarda gördüğü gibi Deliliğin Çoklu Evreninde Doktor Strange, çoklu evrende potansiyel olarak çok daha büyük tehditler var. Marvel Comics’te, Yüce Büyücü, tüm çoklu evrendeki en güçlü kozmik ve büyülü varlıkların bazılarıyla karşı karşıya kaldı.

İLGİLİ: MCU’da Olmayan En İyi 10 Doctor Strange Comics Karakteri

Doctor Strange’in en güçlü çizgi roman kötü adamlarının çoğu Earth-616’dan gelirken, diğerleri diğer varoluş düzlemlerinden veya evrenlerden geliyor ve Marvel Comics’inkine geçiyor. Doctor Strange’in en büyük zorluklarından bazıları, Nightmare gibi kendi gerçekliğinin dışında var ve birçoğu MCU’da görünmeye hazır olabilir veya belki de zaten var.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

26 Nisan 2022’de Darby Harn tarafından güncellendi: Doctor Strange in the Multiverse of Madness yaklaşırken, filmde MCU’ya yönelik birden fazla tehdidin olacağı açık. Scarlet Witch gibi kahramanların çeşitleriyle gelebilirler ve ayrıca çizgi romanlardaki en güçlü Doctor Strange kötü adamlarının versiyonları olabilirler. Dev dokunaç canavarlarının bir rol oynayacağı açık görünüyor, bu da muhtemelen Shuma-Gorath gibi büyük kötülerin fragmanlarda sergilenen kaosun arkasındaki nihai kötü adam olabileceğini gösteriyor.

Drakula


Drakula, Vampirlerin Efendisi ve Doctor Strange’in 70’lerin en iyi Doctor Strange çizgi romanlarında mücadele ettiği güçlü bir doğaüstü figür. Drakula, vampirliği sayesinde insanüstü derecede güçlüdür, ancak Doktor Strange’in beğenilerini savuşturmasına izin veren mistik güçler kazanmıştır.


Büyüsünün bir parçası olarak, havayı manipüle edebiliyordu. Ayrıca vampirleri ve diğer vahşi yaratıkları da çağırabilir, bu da onu Marvel Evrenindeki Doctor Strange ve diğer sihirbazlar için zorlu bir tehdit haline getirir.

ölümsüzler


Ölümsüzler Dünya'ya saldırıyor.

Ölümsüzler, İsimsiz Olan’ın yönetimi altındaki başka bir boyuttan gelen iblislerdir. İnanılmaz güçleri ve geleneksel saldırı biçimlerinin çoğuna karşı dayanıklı oldukları için teke tek çok tehlikeli olmalarına rağmen, sayıları en büyük varlıklarıdır.

Doctor Strange’in, Namor ve Hulk ile Defenders’ın ilk çizgi roman yinelemesini bir araya getirmesini sağlayan Dünya’yı işgal eden Ölümsüzler de şekil değiştirebilir. Lovecraftian yaratıklarının çoğu, mistik sanatlarda da bir miktar yeteneğe sahiptir.


Büyücü


Enchantress’in bir formu MCU’da en iyi Loki varyantlarından biri olan Sylvie şeklinde ortaya çıktı, ancak çizgi romanlarda Amora, Doctor Strange’in en güçlü düşmanlarından biridir. Amora The Enchantress, öncelikle başkalarını sihirle manipüle etme yeteneği ile tanınan bir Asgardlı büyücüdür, ancak aynı zamanda enerji patlamaları ve ışınlanma dahil olmak üzere sihir yoluyla çeşitli güç ve yeteneklere de sahiptir.

Ayrıca Doctor Strange’in “Acts Of Vengence” çizgi romanındaki ilk büyük savaşları sırasında öğrendiği gibi, Asgardlı fizyolojisi sayesinde fiziksel olarak güçlü ve dayanıklıdır.

Baron Mordo


Kadim Olan’ın öğrencilerinden biri olarak Baron Mordo çok güçlü bir sihirbazdır. Kara büyüye dönüşmesi onu daha da tehlikeli kılıyor, özellikle de bunu Karanlık Boyuttan Dormammu gibi ekstra boyutlu varlıkların gücünü kullanmak için kullanabildiğini düşünürsek.


Görünmez ve elle tutulamaz hale gelmenin yanı sıra yanılsamalar da dahil olmak üzere çok çeşitli sihirli güçlere sahiptir. Kamar-Taj’daki eğitimi sayesinde, aynı zamanda bir dizi dövüş sanatları disiplininde uzmandır.

D’Spayre


Doctor Strange, Marvel Comics'te The Fear Lords tarafından yakalandı.

D’Spayre, bir isim hayranları olan The Dweller In Darkness’ın bir iblis ve hizmetkarıdır. Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi tanıyacaktır. D’Spayre insanüstü bir güce ve dayanıklılığa sahip, ancak en önemlisi, başkalarında felç edici bir korku yaratabiliyor. Ayrıca kendi gücünü desteklemek için onların korkularını da tüketir.

İLGİLİ: Doctor Strange In The Multiverse of Madness’tan Önce Okunacak En İyi 10 Doctor Strange Çizgi Romanı


D’Spayre ayrıca boyutlar arasında nispeten kolaylıkla seyahat edebilir, bu da onu yakalamayı zorlaştırır. O, Doctor Strange’in birçok kez karşılaştığı büyülü kötü adamlardan oluşan bir üçlü olan Fear Lords’un bir parçası.

Ömer


Ömer, Hulk ile bir savaştan keyif alıyor

Ömer, Karanlık Boyuttan Dormammu’nun kız kardeşidir. Saf büyülü enerjinin bir varlığı olan bir Faltine olarak, son derece güçlüdür.

Dormammu’nun özünü sihirli bir şekilde Dünya’nın çekirdeğine transfer etmesini engelleyemediğinde, Doctor Strange’in yapabileceği her şeyi geride bırakan büyüler yapmanın yanı sıra boyutlar arasında seyahat edebilir. Umar, bir Faltine olarak soyu sayesinde ölümsüzdür ve onu öldürmeyi imkansız hale getirir. Kendisiyle pazarlık yapılabilir ve Doctor Strange ile birkaç kez barışçıl amaçlar için çalışmıştır.

Loki


Doktor Strange, Marvel Comics'te Loki'nin Büyücü Garip'iyle savaşır.

Loki, Marvel Evrenindeki en kurnaz sihirbazlardan biridir ve aynı zamanda Doctor Strange’in en güçlü kötü adamlarından biridir. İkisi birçok kez karşı karşıya geldi ve ilk savaşları Loki’nin aslında ikisinden daha güçlü olduğu gerçeğinin altını çizdi.

Loki’nin Asgard büyüsünün çeşitli formlarındaki bilgisi ve deneyimi göz önüne alındığında bu şaşırtıcı değil. İllüzyon yapma ve büyü yapma yeteneği, onu 2000’lerde bir süre kısa bir süre elinde tuttuğu Yüce Büyücü unvanına layık kılmıştır.

Lilith


Marvel Comics'te Lilith saldırıları.

Lilith, var olan en eski varlıklardan biridir ve insanlıktan sayısız yıl önce geçmiştir. Aynı zamanda, devasa büyülü ordusunu oluşturan iblisler olan Lilin’i yaratıp kontrol edebilen en güçlü Doctor Strange kötü adamlarından biridir.

Lilith, Marvel Evrenindeki en güçlü büyücülerden biridir ve Midnight Sons doğaüstü kahramanlar ekibinin bir parçasıyken Doctor Strange ile savaşmıştır. Blade ve Moon Knight’ın gelişiyle MCU’da oluşmaya hazır görünüyorlar.

Kabus


Doctor Strange Marvel çizgi romanında kabus

Kabus, Marvel Comics’teki Rüya Boyutunun hükümdarıdır ve uyuyan insanları korkunç rüyalara ve vizyonlara maruz bırakır. Bilinçaltı zihinlerinden enerji çeker ve bunları kendini sürdürmek için kullanır. Aslında, hayatta kalmak için ona ihtiyacı var; hayaller olmadan, ortadan kaybolurdu.

İLGİLİ: 10 Kere Doctor Strange, Marvel Comics’te Bir Kötü Adamdı

Nightmare kendi boyutunda son derece güçlü olsa da – onun içinde neredeyse her şeye kadirdir – onun dışında, o daha az güçlüdür. Doctor Strange, uyanık dünyada onu yenmek için büyüler ve illüzyonlar yapabilmiştir. Nightmare, Strange’e saldırmak için Korku Lordlarını oluşturmak için başkalarıyla ittifak kurdu.


mefisto


Mephisto, Marvel Evrenindeki en güçlü büyülü varlıklardan biridir. Şeytanın çizgi roman eşdeğeri de kendi boyutunda neredeyse tanrıya benzer ve Galactus the World Devourer’ın saldırısına karşı koyabilir.

Mephisto, Mephisto’nun onu kendi boyutuna çekmesiyle ortaya çıktığı gibi, Mephisto gerçeği değiştirebilir, şekil değiştirebilir ve anlaşılması neredeyse imkansız bir ölçekte illüzyonlar yaratabilir. Doktor Garip #15 ve neredeyse onu orada tuzağa düşürdü.

karanlıkta ikamet eden


The Dweller In Darkness, şeytani planlarını Marvel Comics'te açıklıyor.

Dweller In Darkness, MCU’ya dünya dışı bir tehdit olarak girdi. Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi ama o, Marvel Comics’teki en güçlü Doctor Strange kötü adamlarından biri olarak başladı. Korku Lordları’nın bir üyesi, evren kadar yaşlı veya daha yaşlı.

Dweller In Darkness, insanlarda korku uyandırarak ve ondan güç alarak başarılı olur. Bunu yaparak insanları kontrol edebilmekte ve astsubaylarından D’Spayre’de olduğu gibi korkudan insanları da yaratabilmektedir.

doktor kıyamet


Doktor Doom Darkhold

Çizgi roman hayranları, Doctor Doom’un Marvel Comics’teki en güçlü süper kötülerden biri olmadığını, aynı zamanda en güçlü sihirbazlardan biri olduğunu biliyor. Mistik sanatlara olan ilgisi ve ustalığı, onu Doctor Strange için büyük bir tehdit haline getiriyor. Doom, büyülü enerji patlamalarını ateşleyebilir, koruyucu kalkanlar oluşturabilir ve boyutlar arasında seyahat edebilir.

Doctor Strange, Doom’un 2015’te Battleword’e gerçeği yeniden yazdığında Doctor Doom’un ne kadar güçlü olduğunu ilk elden öğrendi. Gizli Savaşlar. Doctor Doom, çöken çoklu evrende kendini Tanrı-İmparator yaptı ve Strange’i birincil danışmanı, Doom’un Sağ Eli yaptı.

Dormammu


Dormammu kendi krallığında savaşıyor.

Karanlık Boyutun hükümdarı olarak Dormammu, anlaşılmaz bir güce sahiptir. Dormammu, maddeyi ve gerçekliği sadece kendi boyutunu değil, diğerlerini de etkileyen bir ölçekte manipüle edebilir. Bu nedenle, tüm çoklu evrenin dokusunu değiştirebiliyor ve sonuç olarak, belki de yaşamın kendisine yönelik en büyük tehdit.

İLGİLİ: Doctor Strange Gibi 10 Büyülü Süper Kahraman

Dormammu, takipçilerinin ibadet ve inançlarından beslenir ve her zaman yenilerini yaratır. İsteğini yerine getirmek ve etkisini sonsuz gerçeklikler ve boyutlar aracılığıyla yaymak için İblis Lordları yaratabilir.

Şuma-Gorath


Şuma-Gorath

Shuma-Gorath, gerçekliği evrensel ölçekte değiştirebilen başka bir evrenden ölümsüz bir antik varlıktır. Gücü öyledir ki, sadece isteyerek tüm galaksileri gerçekten yok edebilir.

Bu dokunaçlı tek gözlü dev, ilk olarak Doctor Strange ile karşılaştı. Marvel Prömiyeri #10, Shuma-Gorath Kadim Olan’ın zihni aracılığıyla Dünya-616 alemine girmeye çalıştığında. Tehdit o kadar şiddetliydi ki, Doktor Strange gezegeni kurtarmak için efendisini öldürmek zorunda kaldı. Shuma-Gortah, şimdilerde birkaç kez görülen dokunaçlı canavar olabilir. Farzedelim..?daha büyük bir MCU geleceği öneriyor.

kızıl cadı


M Scarlet Witch'in Evi

Scarlet Witch, Doctor Strange’in Marvel Comics’te karşılaştığı tüm kötü adamların en güçlüsü olabilir. Wanda, gerçekliği müthiş bir ölçekte manipüle etme yeteneğine sahiptir ve bunu, çoğu mutantı gerçeklikten sildiğinde kanıtlamıştır. M.’nin evi

İkili, 2000’lerin başındaki o korkunç mini dizi sırasında ve öncesinde çatıştı. Doktor Strange, savaş sırasında onu boyun eğdirmeyi başardı. Yenilmezler: Demonte House of M’ye yol açan hikaye, ancak olağanüstü gücünü kontrol edemedi.

SONRAKİ: Doctor Strange In The Multiverse Of Madness’ta Onaylanan veya Görünmesi Muhtemel 10 Karakter

Marvel Comics'in Uzaylıları #11'in kapağında Xenomorph

Alien, Bir Xenomorph Yetiştirme Alanının Gerçek Korkusunu Onaylıyor


Yazar hakkındasinema-1