Benzin gerektirmeyen, evinizin içinde boğulma korkusu olmadan kullanılabilen ve geleneksel bir benzinli motordan çok daha sessiz olan bir yedek jeneratörünüz olsaydı ne olurdu? Kuşkusuz Fransa elektrik kesintilerinden düzenli olarak etkilenmez, ancak erişimi zor bir bölgede yaşıyorsanız, böyle bir jeneratöre sahip olmak birçok açıdan pratik olabilir.

Ecoflow Delta Max – En iyi fiyatlar:


  • Amazon Pazarı

    2199.00

Özellikle benzinli jeneratöre sahip olmak daha pahalı ve kurulumu daha zor olabileceğinden. Bu aynı zamanda kullanımı ve bakımı çok zor olan küçük portatif benzinli jeneratörler için de geçerlidir. Bu nedenle, pille çalışan jeneratörleri pazarlayan Ecoflow’un teknolojisi, kendilerini kötü hava koşullarından korumak ve evlerinin enerji tedarikini sağlamak isteyen tüm insanlar için tercih edilen çözüm haline gelebilir.

Yine de dikkatli olun: Tüm akü jeneratörleri gibi Ecovflow cihazı da her şeyin çözümü olmayacaktır. Bu bir pil yedeği veya aşırı gerilim koruyucu değildir. Aradaki fark, duvar gücünden pil gücüne hızlı bir şekilde geçmek için tasarlanmış bir pil yedekleme ünitesinin aksine, bir jeneratör gibi güç sağlamasıdır. Ayrıca, elbette, en büyük tüketici inverterlerinin bile sağladığı pil miktarı, Ecoflow’un Delta Max’i gibi bir cihazın yapabileceklerinin yalnızca küçük bir kısmıdır.

Değişken özerklik

Ecoflow Delta Max, yaklaşık iki kWh işlemeye ve 2400 W üretmeye yetecek 2016Wh (Watt saat) bir elektrik santralidir, yani bu jeneratör aynı anda yaklaşık 15 cihaza güç sağlayabilir. Bir buzdolabı 100 ile 250 W arasında güç kullanır, bu nedenle devrede bir buzdolabı olsa bile birden fazla cihaza güç sağlanabilir. Bu, iklimsel tehlikeler durumunda günlük yaşamınızı güvence altına almak için oldukça önemli bir marj bırakır. Tabii ki, bu bir pil olduğundan, ne kadar çok cihaz kullanılırsa, o cihazlar için mevcut güç o kadar düşük olur.

Yine de Ecoflow güneş enerjisi ile arayüz oluşturabilir. Yeniden şarj edilecek güneş enerjisi olmadığında, Ecoflow sizin verdiğiniz şarja sahiptir. Dikkate alınması gereken bir şey, bu cihazın ne kadar hızlı şarj olabileceğidir. Duvar güç kaynağı kullanarak şarj etmek aslında iki saatten az sürer.

Özerkliği söz konusu olduğunda, çok daha değişken olacaktır. Jeneratörün bir kamp tatili sırasında bir kulübede, bir teknede veya vahşi doğada yedek güç sağlamasını istiyorsanız, jeneratör rahat ancak sınırsız olmayan bir süre için çoğu küçük cihazı ve aleti destekleyecektir. Örnek olarak, Delta Max’in telefonunuzu şarj etmesini istiyorsanız, suyu bitmeden önce muhtemelen yüz kez şarj edebilirsiniz.

Ecoflow Delta Maks

Ecoflow Delta Max – En iyi fiyatlar:


  • Amazon Pazarı

    2199.00

Ecoflow’un cihazı, tam boyutlu bir buzdolabını yaklaşık 10 saat, mini buzdolabını bir günden kısa süre soğuk tutabilir, ancak tam güçlü bir klimada yalnızca bir veya iki saat şarj alabilirsiniz. Aslında, elektrik kesintileri nadiren birkaç saatten fazla sürer. Ecoflow tam da bu durumlarda öne çıkıyor. Tipik bir kesinti sırasında yardım etmekle ilgileniyorsanız, Ecoflow yemeğinizin bozulmasını önleyebilir, bir veya iki fincan kahve hazırlayabilir ve telefonlarınızı şarj edebilir. Muhtemelen seni bütün gece serin tutamaz, ama bayılmayı daha kolay atlatmanı sağlayabilir.

Ciddiye alınması gereken bir cep santrali

Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta kaldı. Bir gaz jeneratörünün bakımı, bir akülü jeneratörünkinden farklıdır. Elektrik kesildiğinde Ecoflow’u kulübede bırakıp gaz ekleyemez ve cihazları prize takamazsınız. Elektrik kesintisi durumunda kullanılabilir olması için şarjlı tutmalısınız. Ve bakım uygulaması gerektirir. Ecoflow, “aküle zarar verebileceğinden” ünitenin takılı tutulmasını önermez, ancak “her 3 ayda bir şarj-deşarj bakımı” yapılmasını önerir. Ve cihazı %30’a kadar boşaltmak için aramak, ardından her üç ayda bir %85’e şarj etmek.

Bu nedenle, çoğu elektrik kesintisinde sizi görecek bir enerji istasyonunu gerçekten istiyorsanız, deşarj/şarj bakım döngüsünü üç ayda bir yapılacaklar listenize eklemeniz gerekir.

Fiyat sorunu devam ediyor. Ecoflow Delta Max, 2.000 Euro civarında pazarlanmaktadır. Bu, bu en son teknoloji jeneratörü nasıl kullanabileceğiniz konusunda dikkatli düşünmeyi gerektiren büyük bir yatırımdır. Ve cihazın kendisi en son teknolojilerin tümünü bir araya getiriyorsa ve kullandığı malzemeler açısından kaliteli olduğu kadar sağlamsa, bu öyle hafife alınacak bir satın alma değildir. Önce nereye yerleştireceğinizi bildiğinizden (ve uygun uzatma kablolarına sahip olduğunuzdan) emin olun.

Ecoflow Delta Max’in Ecoflow serisinde çok daha mütevazı üniteler sunan tek tesis olmadığını, ancak bunların zaten Delta Max’ten daha az güçlü olacağını söylemeye gerek yok. Sonuç olarak, pillerin ve enerjinin nasıl çalıştığını anlarsanız ve beklentilerinizin mistik, tükenmez bir enerji kaynağı olmadığını anlarsanız, Ecoflow’un Delta Max’i sizin için tercih edilen çözüm olacaktır. Öte yandan, daha fazlasını istiyorsanız, evinize güç sağlamak için ek güneş panellerine dönün.

Ecoflow Delta Max – En iyi fiyatlar:


  • Amazon Pazarı

    2199.00

Kaynak : ZDNet.comgenel-15