Birkaç yıldır renkli elektronik kağıt ekranlara sahip e-okuyucularımız ve e-not cihazlarımız var, ancak E Ink sonunda teknolojinin en büyük dezavantajlarından bazılarını şu şekilde ele alıyor: Kaleido 3, bu ayın başlarında açıklandıve E Ink Gallery 3 dün açıklandı. Özellikle, bakıyoruz her ikisini de artırır renk ve çözünürlük.

Gittiğimizde ilk birkaç cihazla el ele E Ink’in ilk nesil renkli elektronik kağıt görüntüleme teknolojisine sahip olmak, ikimiz de renkli görüntüler gösterebilen bir e-okuyucu tarafından havaya uçurulduk ve ayrıca gördüklerimizden biraz hayal kırıklığına uğradık. E Ink’in tüketici cihazları için tasarlanmış renkli e-kağıdı dediği gibi Kaleido, yalnızca 4.096 renkle sınırlıydı (akıllı telefonunuzdaki, dizüstü bilgisayarınızdaki veya tabletinizdeki ekran milyonlarca renk gösterebilir) ve büyük ölçüde parlak bir ışık kaynağına güveniyordu. o renkler olmaz karanlık ve bulanık görünüyorsun. Deneyimlerimiz görünüşte Amazon ve Kobo gibi şirketler tarafından yansıtıldı. henüz popüler e-okuyucuları için renkli E Ink ekranları benimsememiş olanlar.

E Ink, son birkaç yılda Kaleido teknolojisini hızla yineledi. renk doygunluğunu ve performansını iyileştiren güncellenmiş sürümleri yayınlamak. Bunlar Dahil etmek Kaleido 3, birkaç hafta önce duyurulduhangisi gelişmiş yanıt verme ve yenileme hızlarına sahip olup, ekranların videoları ve animasyonları çirkin gölgelenme olmadan oynatmasına olanak tanır, ayrıca karanlıkta okurken gelişmiş renk üretimi için daha iyi bir ön ışık.. Bu, Kaleido 3’ü tabletler ve diğer medya tüketim cihazları için heyecan verici bir seçenek haline getiriyor, ancak yine de hem çözünürlük hem de 4.096 renk açısından sınırlı.

E Ink'in Yeni Yüksek Çözünürlüklü Renkli E-Kağıdı, Katlanabilir E-Okuyucular Çağını Başlatabilir başlıklı makalenin resmi

E Ink Gallery 3’ün bulunduğu yer burasıdır daha fazla söz. İlk e-okuyucular gibi, nispeten yavaş yenileme hızlarına sahiptir, tam kalite renkli modda bir sayfanın tamamını yeniden çizmek için bir buçuk saniye veya düşük görüntü kalitesiyle renkli modda sadece yarım saniye sürer. Ama takas buna değer olabilir, E Ink Gallery 3, “dört parçacıklı mürekkep sistemi: camgöbeği, macenta, sarı ve beyaz” kullanarak 50.000’den fazla rengi yeniden üretebilir. Bu hala ucuz bir LCD panelin renk doğruluğuna yakın değil, ancak Kaleido’ya göre çok büyük bir gelişme. E Ink Gallery 3 ayrıca hem renkli hem de siyah beyaz içerik için görüntü çözünürlüğünü 300 DPI’a yükseltirken, Kaleido hala renkli görüntüleri 150 DPI ile sınırlandırıyor. İn Retina Ekran teknolojisinin yaşı, bu çok dikkat çekicidir.

E Ink’in yeni Galeri 3 ekran teknolojisine sahip e-okuyucular veya kalem uyumlu e-not cihazlarını ne zaman göreceğimize dair bir ayrıntı yok (umarım bu yıl içinde), ancak şirket, geliştirilmiş özellikleriyle övünmenin yanı sıra, birkaç büyük prototip aracılığıyla ekranların esnekliğini de gösterdi.

Gibi cihazları yapan OLED ekranlar gibi Samsung Galaxy Z Fold 3 mümkünE Ink’in elektronik kağıt ekranları da esnek ve dayanıklıdır, bu da sonunda görebileceğimiz anlamına gelir. seyahat etmek kadar kolay katlanabilir e-okuyucular veya e-notlar. elbette olur özellik ekranlar neredeyse iki kez en boy, dergilerin ve gazetelerin daha büyük düzenlerini barındırmak için – yeniden akmayan ve Amazon Kindle gibi cihazlarda okunması zor olan iki format. Yine, bunun gibi cihazların ne zaman piyasaya sürüleceğini gerçekten göreceğimize dair bir zaman çizelgesi yok, ancak E Ink’in açıkça yoğun bir şekilde yatırım yaptığı ve gerçekleşmesini görmek istediği bir gelecek.genel-7