Bağımsız geliştirici NeoCoreGames, strateji RPG oyunu King Arthur: Knight’s Tale’in bugün Steam’e erken erişimden ayrıldığını ve 1.0 sürümüne ulaştığını doğruladı. DnD tarzı sıra tabanlı RPG’nin son çıkış tarihi birkaç kez ertelendi, ancak bugün kesinlikle çıktı.

King Arthur: Knight’s Tale, aksiyon RPG Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr’in arkasındaki geliştiricinin bir sonraki oyunudur ve Arthur efsanesine dayanan karanlık bir fantezi oyunudur; burada aslında Arthur’un düşmanı Mordred olarak Kralı öldürme arayışında oynuyorsunuz – “ya da her ne olduysa”.

Oyun, 2020’de başarılı bir Kickstarter kampanyasına sahipti ve Ocak 2021’de Steam erken erişimde piyasaya sürüldü. 1.0 sürümü geri koy Birkaç kez ama şimdi NeocoreGames onu kırdığından emin ve King Arthur: Knight’s Tale nihayet bugün Steam erken erişimden tam sürümünü alıyor – aslında, büyük ihtimalle Steam’de çıkacak bunu okuduğun zaman.

Tam hikaye kampanyasının yanı sıra, 1.0 sürümü beş sınıfta 30 oynanabilir kahraman, 50 görev, yedi düşman fraksiyonu ve “yüksek seviyeli” oyun sonu içeriği içeriyor. Aynı zamanda “tamamen yükseltilebilir” bir Camelot kalesine sahiptir ve Monty Python’unuzu ve Kutsal Kase’yi kendinize referanslar yapabileceğinizden eminiz.

PCGamesN’in King Arthur: Knight’s Tale’in ön izlemesine oradaki bağlantıdan göz atabilirsiniz, ki buna ana karakter Mordred biraz araç olmasına rağmen “sağlam bir strateji RPG” diyoruz.

Network N, uygun satışlardan bağlı kuruluş komisyonu kazanır.oyun-2