Çalışan hakları piyasası Juno, Hoxton Ventures liderliğindeki son finansman turunda 4 milyon dolar (3,1 milyon £) topladı.

Juno, yeni sermayeyi ürününü, fiziksel banka kartlarını ve entegre pazar yerini geliştirmek, ek hizmetler oluşturmak ve daha fazla genişlemek için kullanacak.

Juno’nun marketi, çalışanların işyerleri tarafından verilen kredileri kullanarak hangi faydaları alacaklarını seçmelerine olanak tanır. Yararları, akıl sağlığı desteği, çocuk bakımı, fitness ve yiyecek dağıtım kutuları arasında değişir.

Juno’ya göre, işverenlerin %69’u pandemi sonrasında çalışanlara sağlanan sosyal yardım harcamalarını önemli ölçüde artırdı, ancak çalışanların %25’i yeterli seçenek olmadığını söyledi. %22’si faydaların gereksinimlerini karşılamadığını söyledi.

“Bir aile üyesinin kaybı sonunda beni kırdı ve o zamanlar en çok ihtiyacım olan şey, İK tarafından sunulan alkolle çalışan sosyal ve garip takım yogası yerine gerçek refah desteğiydi. Ancak Juno’nun kurucusu ve CEO’su Ally Fekaiki, insanların gerçek ihtiyaçlarını dikkate almayan yüzeysel ‘avantaj’ sistemlerinden çok fazla şey beklememem gerektiğini bilmeliydim” dedi.

Ek yatırım, önceki destekçiler OysterHR CEO’su Tony Jamous ve Paddle CEO’su Christian Owens dahil olmak üzere bir grup melek yatırımcıdan geldi.

Londra girişiminin finansmanı, Kasım 2019’da Fuel Ventures liderliğindeki önceki 650.000 £ yatırımın ardından geldi.

2019 yılında kurulan Juno, 40 ülkede 160’tan fazla şirket tarafından kullanılıyor. Müşterileri arasında Bolt, Oyster, Born Social ve Paddle bulunmaktadır.

Hoxton Ventures geçen ay Avrupalı ​​girişimlerin ABD’ye genişlemesine yardımcı olmak için 164 milyon sterlinlik fonunu duyurdu.

“Ally ve Juno ekibini desteklediğimiz için heyecanlıyız. Hoxton Ventures’ın ortağı Charles Seely, “İşin geleceğinin, içinde dönüştürücü işletmelerin inşa edileceği dev bir kategori olduğuna inanıyoruz” diyor.

Finansman turu onaylıyor UKTN‘s Juno’nun 10 milyon sterlinlik bir A Serisi raundu yükseltmeye hazırlandığını söylediği geçen yıl rapor verdi.genel-11