Bir kayıtta, istenmeyen sessiz duraklamalar olur. Bunlar, videonun veya sesin kalitesini ve dinamiklerini bozar. Bu sorunun üstesinden gelmek için, bu can sıkıcı duraklamaları kolayca kaldıracak araçlar vardır, örneğin: Alınan. Şu anda uygulama yalnızca Mac’te kullanılabilir. Windows cihazları için geliştirilmektedir.

Birkaç tıklamayla sessizlikleri kaldırın

Başlangıçta, bir videodan veya sesten sessizliği kesmek biraz zaman alır. Tüm içeriği tekrar izlemeniz, bir sessizlik olduğunda duraklamanız ve söz konusu kısmı silmeniz gerekiyor. Recut ile bu göz korkutucu adım geçmişte kaldı. Uygulama, bir videonun tüm sessiz kısımlarını otomatik olarak tanımlar. Bunun için sadece birkaç dakika yeterlidir.

aynı kategoride

AI sayesinde bu araç, düzgün sosyal medya gönderileri oluşturmanıza olanak tanır

illüstrasyon okunduillüstrasyon okundu

Kırmızı kısımlar silinen kısımları, mavi kısımlar ise tutulan kısımları temsil etmektedir. Örnek: Yeniden Kes.

İlk olarak, Recut’ta bir kayıt açmalısınız. Araç, tüm sessiz anları kırmızıyla vurgular. “Oynat” düğmesine basarak, görüntüyü kirleten tüm o duraklamalar olmadan sonucu duymak mümkündür. İmleç, kesilen her anda atlar.

Avantajı, Recut’ın kişiselleştirme özellikleri sunmasıdır. Bunlardan biri, kullanıcıya hangi sessizlikleri silmek istediğini tanımlama imkanı verir. Hepsi bir saniyeden veya üç saniyeden uzun olabilir. Ancak, “Otomatik” seçeneğine tıklayarak seçimi uygulamaya bırakmak her zaman mümkündür. Kaydı analiz edecek ve iyi bir varsayılan eşik seçmeye çalışacaktır. Aynı zamanda Recut, kesimler arasında boşluk bırakmanıza da olanak tanır.

Uygulama, dramatik bir etki veya bir ürün göstermek için kasıtlı olarak yapılan bir duraklamayı kaldırdıysa, panik yapmayın. Sadece söz konusu parçaya ve “Geri Al” seçeneğine tıklayın. Recut’ın kötü çekimleri kaldırma imkanı da verdiğini unutmayın. Bunun için aynı manipülasyonu yapmanız gerekir. Nihai ihracatta kırmızı bölümler kaldırılacak ve mavi bölümler korunacaktır.

Değişiklikler yapıldıktan sonra, içeriği indirme zamanı gelmiştir. Dosyayı XML ve EDL olarak dışa aktarma tekliflerini yeniden düzenleyin. Bu şekilde Final Cut Pro, DaVinci Resolve, Adobe Premiere veya ScreenFlow gibi yazılımlara aktarılabilir. Bir video bağlamında araç, yalnızca gerekirse sesi çıkarmanıza olanak tanır.

Yeniden kesme özellikleri ücretsiz olarak test edilebilir. Ancak, başvuruyu almak 99 dolara mal olacak.genel-16