Bored Ape Yach Club’ın (BAYC) takas edilemez tokenlerinin (NFT’ler) arkasındaki şirket olan Yoga Labs, Pazartesi açıklandı Instagram hesabının saldırıya uğradığını ve takipçilerine ait NFT’leri çalmak için kullanıldığını söyledi.

BAYC, Yuga’nın yaratıcıları, “Bilgisayar korsanı, bir safeTransferFrom saldırısının kullanıcılara MetaMask’lerini sahte bir airdrop’a katılmak için dolandırıcının cüzdanına bağlamalarını söylediği Bored Ape Yacht Club web sitesinin bir kopyasına sahte bir bağlantı gönderdi” dedi. Laboratuvarlar, bir açıklamada.

“Bu dolandırıcılıktan kaynaklanan yaklaşık kayıplar, tahmini toplam değeri yaklaşık 3 milyon ABD Doları olan diğer çeşitli NFT’lerin yanı sıra 4 Sıkılmış Maymun, 6 Mutant Maymun ve 3 BAKC’dir. İlgili kullanıcılara ulaşmak için aktif olarak çalışıyoruz.”

Twitter’da şirket, saldırı keşfedildiğinde, hesabın kontrolünü tekrar ele geçirmeden önce Instagram hesabına olan bağlantıların kaldırıldığını söyledi. Yoga Labs, saldırının nasıl gerçekleştiğini araştırdıklarını ve bir rapor yayınlayacaklarını söyledi. otopsiyi tamamla.

“Saldırı sırasında iki faktörlü kimlik doğrulama etkinleştirildi ve Instagram hesabını çevreleyen güvenlik en iyi uygulamaları takip ediyordu” dedi. beyanetkilenen kullanıcılarla iletişim kurma konusunda kendisiyle çelişmeden önce.

“Saldırıdan etkilendiyseniz veya yararlı olabilecek bilgilere sahipseniz, lütfen [email protected] ile iletişime geçin. Önce bizimle iletişime geçmelisiniz, iletişim başlatmayacağız. Kimseyle iletişim kurmayacağız. e-posta başına bir tane ve biz’ Senin tohum cümleni ASLA sormayacağım.”

Yoga Labs, bu tür etkinlikleri yalnızca Twitter’da ve duyurusu Discord kanalında duyuracağını da sözlerine ekledi.

Mart ayında şirket yardım etmek istediğini söyledi. ApeCoin’i başlatve sahip olduğu 450 milyon dolar topladı bir dizi NFT projesinden avatarları entegre edecek bir metaverse projesi oluşturmak.

Yuga Labs ayrıca yakın zamanda Larva Labs’tan CryptoPunks ve Meebits’i satın aldı.


Kaynak : “ZDNet.com”genel-15