Arm, IoT için Toplam Çözüm portföyünü Cortex-M ve Cortex-A işlemcileri için iki yeni çözümle genişletiyor.

İlk olarak altı ay önce piyasaya sürülen IoT için Arm Total Solutions, ürün geliştirmeyi basitleştirmeye ve ürün tasarımını hızlandırmaya yardımcı olmak için donanım IP’sini, platform yazılımını, makine öğrenimi modellerini, araçları ve daha fazlasını birleştirerek IoT ve gömülü pazarlar için tasarım yaklaşımında radikal bir değişimi temsil etti.

Genişletilmiş IoT yol haritasının bir parçası olarak Arm, yeni Cortex-M85 işlemci biçiminde bugüne kadarki en yüksek performanslı ve en güvenli Cortex-M yongasını piyasaya sürüyor. Aynı zamanda şirket, geliştirme sürecini daha erişilebilir kılmak için Kol Sanal Donanımını üçüncü taraf cihazlar da dahil olmak üzere daha fazla platforma genişletiyor.

IoT Başkan Yardımcısı ve Arm’da yerleşik olan Mohamed Awad, şirketin IoT portföyünü bir basın bültenidiyor ki:

“Geliştiriciler IoT’nin geleceğini yönlendiriyor, ancak daha yüksek performans, artırılmış güvenlik ve daha az karmaşık geliştirme akışları için sürekli artan bir taleple karşı karşıyalar. IoT, Arm üzerinde çalışır ve ekosistemimiz için performans, basitleştirilmiş geliştirme ve yazılımın yeniden kullanımı konusunda çıtayı sürekli yükselterek IoT inovasyonu ve ölçeklendirme için daha büyük fırsatlar yaratma sorumluluğumuz var.”

Kol Toplam Çözümleri

IoT alanındaki genişlemesinin bir parçası olarak, Cloud Native Edge Devices için Arm Total Solution bugün piyasaya çıkıyor ve Cortex-A için tasarlanan ve Cortsone-1000’e dayanan ilk çözüm. Bilmeyenler için, silikon tasarımcılarının zamanlarını ve çabalarını farklılaşmaya odaklamalarına olanak tanıyan, önceden entegre edilmiş, önceden doğrulanmış bir IP alt sistemi olan Arm Cortsone, şirketin Toplam Çözümler portföyünün merkezinde yer alıyor.

Cloud Native Edge Devices için Arm Total Solution, IoT geliştiricilerine, giyilebilir cihazlar, ağ geçitleri ve üst düzey akıllı kameralar gibi cihazlar için uygulama sınıfı iş yüklerinin geliştirilebilmesi için Linux gibi platform işletim sistemlerinin tam gücünü ve potansiyelini sağlar.

Daha fazla oku

> AWS, Arm’ı sunucu pazarının en üstüne fırlatıyor

> Nvidia, Arm tabanlı CPU’lar için planlarla ilerleyecek

> Qualcomm’un Windows on Arm için gizli bir münhasırlık anlaşması var, ancak daha uzun sürmeyecek

Bu arada, Arm’ın Ses Tanıma için yeni Toplam Çözümü, Corstone-310 alt sistemine dayanmaktadır ve şirketin şimdiye kadarki en yüksek performanslı MCU tabanlı tasarımını oluşturmak için hem yeni Cortex-M85 hem de Arm Ethos-U55 ile önceden entegre edilmiştir. Öncelikle akıllı hoparlörler ve termostatlardan dronlara ve fabrika robotlarına kadar değişen kullanım durumlarını hedefliyor.

Son olarak, Arm Virtual Hardware, geliştiricilerin büyük özel donanım çiftliklerine yatırım yapmasına gerek kalmaması için artık mevcut cihazlara, donanıma ve projelere hitap ediyor. Arm ayrıca sanal cihaz kitaplığını NXP, ST Microelectronics ve Raspberry Pi dahil olmak üzere bir dizi ortaktan üçüncü taraf donanımları içerecek şekilde genişletiyor.

Artık Arm, IoT geliştiricilerini ihtiyaç duydukları donanım, yazılım ve araçlarla donattığına göre, yakında IoT ve gömülü pazarın daha da genişlediğini görebiliriz.

  • En iyi bulut depolama hizmetleriyle sabit sürücünüzde yer açınişletim-sistemi-1