Sony, yükseltilmiş PS Plus aboneliğinin bir parçası olarak oyun demoları da sunacak. Bunlar eski Premium planda mevcut olacak. Ve Sony, geliştiricilerin bu yönü dikkate almalarını zaten zorunlu kıldı.Sony’nin geliştiricilerle PS Plus Premium aboneleri için deneme oyunları planları hakkında konuşmaya başladığı bildiriliyor. 34 $ ‘dan başlayan oyunlar üzerinde çalışan geliştiricilerin artık oyunlarının sınırlı süreli deneme sürümlerini oluşturmaları gerekiyor. Bu tür sürümler en az iki saatlik oynama süresi sunmalıdır. Yani, görünüşe göre demo sürümleri tüm AAA sınıfı oyunlarda ve birçok orta bütçeli projede olacak.

Sony şu anda geliştiricilere bir oyunun piyasaya sürülmesinden üç ay sonra denemeye başlamaları için süre veriyor. Denemeler ayrıca en az 12 ay boyunca yalnızca PlayStation Plus Premium kullanıcıları tarafından kullanılabilir olmalıdır.

Alternatif olarak Sony, bir zaman sınırına bağlı olmayan diğer demo türlerini kabul etmeye isteklidir, ancak şirket bu tür her bir durumu duruma göre değerlendirecektir.genel-22