Benim için yeterli! OnePlus saat uygulaması, daha özel olarak çalar saat, OxygenOS ve genel olarak bu dünya hakkında gerçekten ve tüm kalbimle nefret ettiğim tek şey.

Geçmişte çeşitli OnePlus modellerinde ve OxygenOS’un farklı sürümlerinde var olan çalmayan çalar saatlerle ilgili sorunlardan bahsetmiyorum. Her gün bir OnePlus 10 Pro kullanmama rağmen (OnePlus 5T’den beri OnePlus ile birlikteyim). Hayır, beni gerçekten deli eden ve kelimenin tam anlamıyla kızdıran şey, bu çalar saat uygulamasının arayüzünün ergonomisi.

Eleştirime devam etmeden önce, OnePlus’a sahip olmayan veya Android OxygenOS arayüzüne aşina olmayanlar için temel hazırlamak istiyorum. Aşağıda, OnePlus çalar saat uygulaması arayüzünün nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Ve bana sorun çıkaran şey, her çalar saatin yanında gördüğünüz düğmeler. Sana bunun neyle ilgili olduğunu açıklayacağım.

oneplus arayüz uygulaması tanıtımı

İşte meşhur arayüzü ile OnePlus çalar saat uygulaması / © NextPit.

“Ah, hadi ama Antoine! Her şey normal görünüyor, her seferinde buna üzülmekten yorulmadın mı?” HAYIR, BUNDAN YOKUM! Ve çalar saatimi her 5 dakikada bir kurduğum için beni yargılamanı yasaklıyorum! Doktorum bunun tamamen normal olduğunu söyledi ve bunu yapan tek kişi ben değilim – 7 hayali arkadaşım bunu doğrulayabilir. Ama bu fikir yazısının asıl konusuna geri dönelim.

OnePlus çalar saat beni deli ediyor!!

Onları göremiyor musun? Her bir alarmı açıp kapatan o çirkin mavi anahtarlar mı? Evet, böyle zararsız görünebilirler. Ama sabah uyanana kadar bekleyin ve ekrandan gelen ışık gözleriniz kör olsun. Sabah 7 ile sabah 8 arasında programlanmış 15 alarmınızı hızlı bir şekilde devre dışı bırakmayı deneyin (size bunun NORMAL olduğunu zaten söylemiştim). Bu imkansız bir görev.

Açmak veya kapatmak yerine düğmeye basarsam, akıllı telefon yanlış bir dokunuş kaydeder ve alarmı değiştirmek için sekmeyi açar. Bu yüzden bir adım geri atıp tekrar denemeliyim. İşlemi 2, 3, 4, 5 veya daha fazla kez tekrarlayın ve çıldırmak kaçınılmazdır.

OnePlus 10 Pro’mun ne kadar mucizevi bir şekilde yatak odamdan duvara çarpmak için uçmadığını bile bilmiyorum. 2009’da iPhone 3G+ cihazımda, OnePlus 10 Pro’mda alarmlarımı devre dışı bırakmaktan daha az yoğun olan tap müzik çaldım. Mantık yok, bazen anahtarın tam üzerindeyim ama ekran hala yanlış bir dokunuş kaydediyor. Parmaklarım çok mu şişman? Yoksa yarı kapalı sağ göz kapağım bana Forest Whitaker gibi oyun mu oynuyor?

Her durumda, şifrenizi girmek kadar can sıkıcı ve yanlış olduğu ortaya çıkıyor. Daha sonra daha yoğun bir şekilde uğraşmadan tekrar denersiniz. Yine yanlış! Sonra her ne yapıyorsanız durdurun, eğilin, burnunuzu ekrana bastırın ve bir parmağınızı kullanarak bir boomer gibi karakter karakter parolayı girin ve sonunda işe yarıyor.*gözlerinde yaşlarla kızgın bir ağlama ekle*.

Kısacası, hayatta kesinlikle daha kötü şeyler var. Bu gerçekten bir sorun değil ve ben sadece abartıyorum çünkü… şey, çünkü orospu olmak iyi hissettiriyor! Yine de 15 dakika meditasyon yapmam ve Dr. Kawashima çünkü alarmlarımı susturmak için %100 konsantre olmam gerekiyor.

OnePlus, uyumak istediğim için beni cezalandırmak istiyor ve ben sessizce acı çekmeyi reddediyorum! Sizce akıllı telefonunuzdaki en kötü işlev nedir? Derinden nefret ettiğiniz kişiler. Midenizde olan bir şeyden bahsediyoruz. Her şeyi yorumlarda bırakın – şimdi bunu yapmanın tam zamanı!genel-27