WhatsApp artık sesli aramaları gruplamak için 32 adede kadar katılımcı eklemenize izin veriyor; bu, WhatsApp Toplulukları özelliğine genişleme yol haritasında bir adım. Bu, sosyal medya mesajlaşma platformunun ortaya çıkardığı söylenen bir dizi yeni özellik arasında yer alıyor. WhatsApp en son 2020’de grup görüşmesi katılım sınırını artırdı. Geliştirme aşamasında veya beta test aşamasında olduğu bildirilen diğer özellikler arasında medya gönderirken yeni bir altyazı görünümü ve bir sohbet dizisine daha fazla alıcı ekleme yeteneği, yeniden tasarlanmış bir konum etiketi, bir kaybolan mesajları kaydetme seçeneği, mesaj tepkileri için daha fazla emoji ve gizlilik ayarlarınızı yönetmek için gelişmiş ayarlar.

Kullanıcılar artık WhatsApp’ta sesli aramalar sırasında 32’ye kadar katılımcı ekleyebilecekler. App Store değişiklik günlüğü yanı sıra SSS sayfasında Android ve iPhone WhatsApp sitesinde. Nisan 2020’de WhatsApp, grup sesli arama katılım sınırını önceki dört sınırdan iki katına çıkararak sekize çıkardı. En son özelliğe erişmek için kullanıcıların cihazlarında WhatsApp’ın en son sürümüne, yani iPhone’da v22.8.80 ve Android’de v2.22.9.73’e güncelleme yapmaları gerekecek.

App Store’daki iPhone için WhatsApp v22.8.80 değişiklik günlüğüne göre, grup sesli arama arayüzü güncellemesi, yukarıdaki hikaye görüntüsünde görüldüğü gibi bir sosyal ses düzeni, konuşmacı vurgusu ve dalga biçimleri getiriyor. Değişiklik günlüğü, galerideki favori medyanıza erişim gibi diğer küçük iyileştirmelerin yanı sıra, kişiler ve gruplar için sesli mesaj balonları ve bilgi ekranları için güncellenmiş tasarımları da detaylandırıyor. Hatırlamak gerekirse, WhatsApp, geçen hafta Gruplar – WhatsApp Toplulukları – için genişletmesini duyurduğunda yaklaşan grup sesli görüşme katılımcı sınırı artışını duyurdu.

WhatsApp’ın en büyük rakiplerinden biri olan Telegram’ın bir grup sesli görüşmesinde katılımcı sayısında bir sınırlama olmadığını belirtmek ilginçtir.

Bu arada, bahsettiğimiz gibi, WhatsApp beta izleyici WABetaInfo tarafından beta güncellemelerinde birkaç potansiyel yeni özellik tespit edildi. Bunlardan ilki, Android için beta v2.22.10.6’da görülen WhatsApp, dedim alıcılara odaklanarak altyazı görünümünü iyileştirmek. Özelliğin şimdilik yalnızca belirli beta test kullanıcılarına sunulacağı söyleniyor. Daha önce, kullanıcılar sohbetten medya gönderirken farklı alıcılar seçemiyordu. Seçenek, kamera sekmesini kullanırken sınırlıydı. Yeni güncelleme, kullanıcıların sohbet dizilerindeki kişilere fotoğraf, video veya GIF göndermesine izin verecek ve artık diğer kişileri alıcı olarak seçebilirsiniz. Meta’nın mesajlaşma platformu, durum güncellemeleriniz için hedef kitleyi seçme şeklinizi de yeniden tasarladı. WhatsApp şimdi, kullanıcıların durum güncellemeleri için uygun bir şekilde farklı bir hedef kitle seçebilecekleri bir görünüm sunuyor. Özellik henüz geniş çapta kullanıma sunulmadı.

Fotoğraf Kredisi: WABetaInfo

Beta izleyici ayrıca benekli Android için WhatsApp v2.22.10.7’de henüz geliştirilmeyen bir özellik – çizim düzenleyicideki ‘İçerik Etiketleri’ bölümünün altında yeniden tasarlanmış bir konum etiketi. WhatsApp’ın içerik etiketlerini oluşturmak üzere konumunuzu oluşturmak için Android API’lerini kullanması bekleniyor. Kullanıcılar, paylaşmadan önce çıkartmaları fotoğraflarının üzerine yerleştirebilir. Konum etiketleri, Snapchat tarafından üretilen konum etiketlerine benzer olabilir. Özellik henüz beta kullanıcıları tarafından görülmemektedir.

yeni konum etiketi wabetainfo f

Fotoğraf Kredisi: WABetaInfo

iOS için beta v22.9.0.72 ile WABetaInfo raporlar şirketin, kullanıcıların mesajların kaybolmaya devam etmesine izin veren bir özellik üzerinde çalıştığı tespit edildi. Süresi sona erdikten sonra sohbeti sürdürmek isteyen kullanıcılar, kaybolan bir mesajın süresinin dolmasını kaldırabilir. Sohbetteki taraflardan herhangi birinin mesajların kaydedilmesini istememesi durumunda, saklamayı kaldırmayı seçebilirler – hemen herkes için silebilir. Özellik varsayılan olarak devre dışıdır ve şu anda beta test kullanıcıları tarafından erişilebilir değildir.

kaybolmaya devam et wabetainfo x mesajı

Fotoğraf Kredisi: WABetaInfo

Daha sonra, Android için beta v2.22.10.9’da WhatsApp, benekli Kullanıcılara mesajlara tepki verirken seçebilecekleri daha fazla emoji seçeneği geliştirme. Emoji tepkilerinin kullanıcılara sunulması beklenen ilk sürümü yalnızca altı emojiyle (gibi, aşk, gülme, sürpriz, üzgün ve teşekkür) sınırlı olacak olsa da, testte tespit edilen en son sürüm tüm emoji klavyesine erişim sağlıyor gibi görünüyor. kullanıcılar artı düğmesine dokunduğunda. Daha geniş emoji tepki paleti henüz test kullanıcıları için mevcut değil.

emoji wabetainfo s

Fotoğraf Kredisi: WABetaInfo

WhatsApp ayrıca iOS için v22.9.0.70 beta güncellemesinde yayılmaya başladı WABetaInfo raporlarına göre, bazı beta test kullanıcıları için kullanıcı gizliliğini yönetmek için gelişmiş ayarlar. Ayarlar, diğerlerinin yanı sıra son görülme, hakkında ve profil fotoğrafınız üzerinde daha iyi kontrol sahibi olmanızı sağlar. Özellik benekli Mart ayının sonunda Android için beta v2.22.8.9’da olduğundan, özelliğin yakında her iki platformda da kullanıma sunulmasını bekleyebiliriz.

wa gizlilik wabetainfo s
genel-8