Amerikan İç Savaşı 1861-1865 yılları arasında sürdü ve onu tam anlamıyla yaklaşan büyük strateji oyunu Victoria 3’ün zaman çerçevesine yerleştirdi. Bu sefer Paradox Interactive, İç Savaşın tarihini olduğu gibi ele alan bazı yeni mekanikler ve olaylarla önemli çatışmayı doğrudan ele alırken, oyuncuların işleri nasıl ele almak istediklerine karar vermelerine izin veriyor.

bu en son Victoria 3 geliştirici günlüğü her şeyi oldukça zarif bir şekilde ortaya koyuyor. Çıkar grupları ve ekonomi gibi sistemlere gösterilen ilgiden dolayı, Victoria 3, halihazırda mevcut kuralları esnetmeden İç Savaş’a yol açan koşulları simüle edebilecek gibi görünüyor. Sorun, Paradox’un daha önceki bir günlüğünde tartıştığı kölelikle başlıyor. Köle işçiliği, ulusunuzdaki Aristokratlar gibi belirli nüfusların yararınadır ve bu insan bunun devam ettiğini görmekle ilgilenecektir.

Ancak, bir oyuna Amerika Birleşik Devletleri olarak başlarsanız, başlangıçtan itibaren aktif olan Kölelik Tartışması için bir günlük girişiniz olur. Bu, kölelik yanlısı gruplar ve ülkede büyüyen kölelik karşıtı hareket arasındaki çatışmayı yönetmedeki ilerlemenizi izleyecektir.

Günlük giriş etkinlikleri ve lider olarak kendi kararlarınız aracılığıyla, hangi ulusal çıkar gruplarını destekleyeceğinizi ve hangilerini bastıracağınızı seçeceksiniz. Kararlarınıza bağlı olarak, kölelik karşıtı gruplar ve kölelik yanlısı gruplar arasındaki gerilimler daha hızlı veya daha yavaş tırmanabilir ve bu da savaşın farklı bir başlangıç ​​tarihine yol açabilir. ABD köleliği çok fazla desteklerse, kuzey eyaletlerinin kölelik karşıtı bir bloğunun, köle sahibi güney eyaletlerinin bir “birliğinden” ayrılarak tamamen alternatif bir İç Savaş yaratması bile mümkündür.

Victoria 3’ün çıkış tarihinin ne zaman olacağından hala emin değiliz, ancak geldiğinde bu çok katmanlı tarihi sandbox’ı elimize almayı dört gözle bekliyoruz.oyun-2