Twitter’ın Dünya Günü duyurusu, milyarder Elon Musk tarafından istenmeyen bir devralma teklifini savuşturmaya çalışırken geldi.

heyecan ile ilgili “yanıltıcı” reklamları yasakladığını duyurdu. iklim değişikliği kendi platformunda.

Mikro blog platformu, Twitter’da “iklim değişikliği konusundaki bilimsel fikir birliğine aykırı olan yanıltıcı reklamların, uygunsuz içerik politikamız doğrultusunda yasaklandığını” söyledi.

Şirket, Cuma günü geç saatlerde bir blog yazısında, “İklim inkarcılığının Twitter’da para kazanmaması gerektiğine ve yanlış temsil eden reklamların iklim kriziyle ilgili önemli konuşmaları azaltmaması gerektiğine inanıyoruz.” Dedi.

Geçen yıl Twitter, insanların iklim değişikliği hakkında kişiselleştirilmiş sohbetler bulmasına yardımcı olmak için özel bir Konu başlattı.

Twitter, iklim değişikliği hakkında yanıltıcı bilgilerin gezegeni koruma çabalarını baltalayabileceğini söyledi.

Şirket, “Önümüzdeki aylarda, Twitter’da gerçekleşen iklim görüşmelerine güvenilir, yetkili bağlam eklemek için çalışmalarımız hakkında paylaşacak daha çok şeyimiz olacak” dedi.

Twitter, bu yılın sonuna kadar mevcut veri merkezlerinde yüzde 100 karbon nötr enerji kaynağı sağlamayı hedefliyor.

2021’den bu yana, Twitter’da sürdürülebilirlik konusundaki tartışmalar yüzde 150’den fazla arttı.

Twitter, “‘Yenileme’ ve ‘yeniden dengeleme’ gibi terimlerde yüzde 60’lık bir artış gördük. Atık azaltma konusundaki tartışmalar yüzde 100’ün üzerinde ve karbonsuzlaştırma yüzde 50’den fazla arttı” dedi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9