Kötu adamlar birçok yönden oldukça tipik bir animasyon aile filmi. Bir grup sevimli ve huysuz konuşan hayvanlara, parlak bir animasyon stiline, hızlı tempolu ve fiziğe meydan okuyan aksiyon sahnelerine ve yalnızca 2 ila 10 yaş arasındaki izleyici üyeleri üzerinde çalışacak birkaç şakadan daha fazlasına sahip. Kötu adamlar aynı zamanda bir suç komedisidir. Ocean’s Elevensuç davranışına “göz yumduğu” için kesinlikle “aile dostu” olarak nitelendirilmeyen bir film.

Geleneksel, çocuk dostu unsurları, çok daha keskin birkaç soygun filminden açıkça ilham alan bir olay örgüsüyle birleştirerek, Kötu adamlar iki karşıt türün beklenmedik bir kombinasyonu olarak sona erer. Daha da şaşırtıcı olan şu ki, Kötu adamlar çoğunlukla suç komedilerinin çoğunda bulunan ve yapımcılarının açıkça hayran olduğu aynı tür sihri yaratmayı başarır.

Demek ki, bu arada Kötu adamlar hala kolayca sindirilebilir bir ahlaki ders verme ihtiyacı hisseden bir film, aynı zamanda filmin girişine açıkça saygı gösteren bir sahneyle başlamaya istekli bir film. Pulp Fiction

Olağan şüphelileri topla

DreamWorks Animasyon LLC

Pierre Perifel’in yönettiği ve Etan Cohen’in yazdığı, Kötu adamlar çoğu hikayenin kötü adamları olarak yerlerini kabul etmeye başlayan bir grup antropomorfik hayvana odaklanıyor. bey var Kurt (Sam Rockwell), Mr. Yılan (Marc Maron), Mr. Piranha (Anthony Ramos), Mr. Köpekbalığı (Craig Robinson) ve Ms. Tarantula (Awkwafina), benzersiz becerilerini ve kişiliklerini eksantrik suç birliklerine getiriyor.

Film Mr. kurt ve mr. Snake sakin bir şehir lokantasında oturuyor ve yakındaki bir bankayı soymak için caddenin karşısına geçmeden önce yiyecek tercihleri ​​hakkında birkaç dakika tartışırken onları takip ediyor. Takip eden araba kovalamacasında, Mr. Wolf, izleyicilere kendisini ve ekip üyelerinin geri kalanını tanıtmak için dördüncü duvarı kırar. Gibi filmlerden öğeleri birleştiren eğlenceli ve iyi yapılandırılmış bir açılış sekansı. gözden uzakPulp Fictionve hızlı ve Öfkeli kaçınılmaz, kasıtlı olarak gülünç sonucuna varmadan önce.

Buradan, Kötu adamlar Rupert Marmalade IV (Richard Ayoade) adında zengin bir hayırseveri kutlamak için düzenlenen bir gala etkinliğinden bir ödül çalmaya çalışan merkez ekibini takip ediyor. Ancak, Mr. Wolf, kendisinin ve ekibinin, tümü Marmelat tarafından denetlenen bir dizi karakter rehabilitasyon egzersizinden geçmek zorunda kalmasına neden olur.

Plandaki kusurlar

Bay.  Wolf ve ekibi, The Bad Guys'da bir grup polis memurunun önünde duruyor.
DreamWorks Animasyon LLC

Filmin itibarlı ekibi, Marmalade’in dikkatli gözünün altındayken, Kötu adamlar tehlikeli bir şekilde dağılmaya yaklaşır. Filmde karakterlerin geçtiği testlerin hepsi yavan olarak karşımıza çıkıyor ve Cohen’in senaryosu konsepti asla olabildiğince ileri götürmüyor. Neyse ki film, çalışma süresinin çok fazla Kötu adamlar‘ Marmelat ile kalın ve bariz bir şekilde etkili bir bükülme ile çabucak sona erdirir.

bir Zamanlar Kötu adamlar söz konusu olay örgüsünü tutturur (ki bu incelemede bozulmayacaktır), üçüncü perdesine geçerken az çok yüksek vitese geçer. Film, açılış bölümünde ekilen tohumların çoğunu toplamaya başlar ve tatmin edici ve gerçekten zekice arsa bükülmeleriyle noktalanan bir dizi şık ve eğlenceli aksiyon sekanslarını ortaya çıkarır. Her büyük soygun filminden bir sayfa alan filmin kapanış bölümü, sürekli güç değişimleri ve alaycı eksilerle doludur ve bunların hepsi Kötu adamlar‘ çeşitli olay örgüleri ve karakter yayları kaçınılmaz sonuçlarına varıyor.

İlk yönetmenlik deneyimini şu filmle yapan Perifel, Kötu adamlar, filmi muhteşem animasyonlu görseller ve zarif, iyi kurgulanmış aksiyon sahneleriyle dolduruyor. Film, günümüzde piyasaya sürülen yüksek bütçeli CG animasyon filmlerinin çoğundan kesinlikle farklı görünmesini sağlayan karikatürümsü ve aptal bir stil seçerek, absürt önermesini görsel olarak benimsiyor. Perifel ayrıca filme altınlarını, kırmızılarını ve siyahlarını vurgulayan sıcak bir renk paleti de veriyor ve bu da filmi daha hoş bir görünüme kavuşturuyor.

O kadar da mükemmel olmayan con

Tahmin edilebileceği gibi, filmin aile dostu tonu, sonunun en büyük suç filmlerinin yaşadığı aynı türden ahlaki tarafsız zeminde var olmasını engelliyor. Son anlarında, Kötu adamlar hikayelerini olabildiğince düzgün bir şekilde özetlemek için elinden geleni yapıyor, bu sadece filmin iç mantığını bazı noktalarda genişletmekle kalmayıp aynı zamanda birçok karakterini büyüleyici karmaşıklıklarından mahrum eden bir karar.

Ama o kıvrımlar Kötu adamlar karakterlerini kendi uç noktalarına getirmek için kullandığı yöntemler, başlı başına eğlenceli ve zekicedir, bu da filmin son 10 dakikasını, bitişinin zorlamalı düzgünlüğüne rağmen tatmin edici bir deneyim ortaya çıkarmasını sağlar. Başka bir deyişle, film kesinlikle mükemmel soygunu başaramasa da, yapmaya karar verdiği şeylerin çoğunu yapmayı başarıyor.

Kötu adamlar 22 Nisan Cuma günü Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona giriyor.


genel-19