Risk sermayesi piyasası yavaşlıyor, bu da erken aşamadaki kurucuların daha küçük bir para havuzunun peşinde olduğu anlamına geliyor.

Carta’ya göre, 2021’in dördüncü çeyreği ile 2022’nin ilk çeyreği arasında finanse edilen tohum anlaşmalarının sayısı %41 düştü ve dolar hacmi de onu takip ederek %31’lik bir düşüşle 2,62 milyar dolardan 1,81 milyar dolara düştü.

Bu ortamda, bir bağış toplama turunu başarıyla tamamlayan ekipler, kendilerini planladıklarından daha kısa bir pistte bulacaklar; bu da, işi değer katacak kadar iyi anlayan bir yatırımcıyla ortaklık kurmanın bir yıl öncesine göre daha kritik olduğu anlamına geliyor.

Bir kurucunun konuşması bu yolculuğun ilk adımı olduğundan, ne aradıkları ve nasıl yaklaşılmayı tercih ettikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için aktif yatırımcılarla görüşüyoruz.


Tam TechCrunch+ makaleleri yalnızca üyeler tarafından kullanılabilir
indirim kodunu kullan TCPLUSROUNDUP bir veya iki yıllık abonelikte %20 tasarruf etmek için


En son gezimiz için, her birinden kurucuların emekli olması gerektiğini düşündükleri bir proforma satış konuşması yapmalarını istedik. Özellikle melek yatırımcı Marjorie Radlo-Zandi, pazarlarının büyüklüğünü süsleyen girişimcilerin kendilerini sabote ettiğini söyledi.

“Pazar büyüklüğünü ve sonsuz potansiyelini abartmaya kalkışmayın” dedi. “Açıkça şişirilmiş sayılara ‘el sallama’ diyoruz. Eğer abartırsanız, yatırımcılara daha az güvenilir görünürsünüz. Tüm yatırımcılar bir sonraki unicorn’a yatırım yapmayı beklemiyor.”

Katılan herkese çok teşekkürler:

  • 500 Global CEO’su ve kurucu ortağı Christine Tsai
  • Marjorie Radlo-Zandi, melek, Launchpad Girişim Grubu, Şube Girişim Grubu
  • Clelia Warburg Peters, yönetici ortak, Era Ventures
  • Anarghya Vardhana, ortak, Maveron LLC
  • Frederic Huynen, ortak ve Wijnand Bekker, ortak, HPE Growth

Halihazırda kurulu bir ağınız varsa, bu makale muhtemelen sizin için değildir. Ancak bağış toplamaya hazırlanan ilk kurucuysanız, lütfen okuyun ve paylaşın.

Okuduğunuz için çok teşekkür ederim ve umarım harika bir hafta sonu geçirirsiniz!

Walter Thompson
Kıdemli Editör, TechCrunch+
@kahramanınız

Müşteri ve gelir kıyaslamalarını belirlemek için kayıp oranı temellerini inceleyin

Resim Kredisi: Arktik Görüntüler (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

İster bir mahalle spor salonu isterse bir SaaS decacorn olsun, sürekli gelire dayanan her şirket, kayıp oranını yakından izler.

ChartMogul’da kıdemli bir analist olan Sid Jain, Churn’un “karmaşık ve kafa karıştırıcı olduğunu” söylüyor, ancak erken aşamadaki şirketler için, kurucuların deneyler yapmasına ve hızlı bir şekilde geri bildirim toplamasına yardımcı olabilecek birkaç gerçek zamanlı ölçümden biridir.

Jain, müşteri ve gelir kaybı arasındaki farkları açıklıyor, karşılaştırma ölçütlerini hesaplama formüllerini paylaşıyor ve şu soruyu yanıtlıyor: “İyi bir aylık kayıp oranı nedir?”

Sevgili Sophie: Bir startup, mezun olan bir kurucuya sponsor olabilir mi?

merkezinde bir Amerikan bayrağı olan labirent çitinin girişinde yalnız figür

Resim Kredisi: Bryce Durbin/TechCrunch

26 Nisan Salı günü, 14:30 PT/5:30 PM ET’de, Sophie Alcorn, Kıdemli Editör Walter Thompson’ın ev sahipliğinde bir Twitter Alanı sırasında yeni başlayanlar için göçmenlik yasası hakkındaki soruları yanıtlayacak.

Sohbet herkese açıktır, bu yüzden lütfen sorularınızı Twitter’da gönderin ve sohbet başladığında bir hatırlatma almak için buraya tıklayın.


Sevgili Sophie,

Mezun olduktan sonra bir startup kurmak isteyen bir ABD üniversitesinden ileri düzeyde mezun olanlar için vize seçenekleri nelerdir?

Yeni kurulan şirket veya diğer kurucu ortaklar yeni mezuna sponsor olabilir mi?

— İleri Görüşlü Kurucu

Hizmet olarak dolandırıcılık: Dolandırıcılar, BNPL gelirini azaltmak için şifreli mesajlaşma kullanıyor

Kredi kartı online ödeme dolandırıcılığı kavramı.  İnternet korsanı akıllı telefon ödeme uygulamasından siber suç çalıyor.

Resim Kredisi: maviastro (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Tüketiciler, son yıllarda şimdi satın al, sonra öde hizmetlerini coşkuyla benimsedi – ve çevrimiçi dolandırıcılar da öyle.

Siber suçlular, karanlık web pazarları olarak hizmet veren güvenli mesajlaşma uygulamalarını kullanarak çalınan verileri kullanan perakendecileri ve BNPL sağlayıcılarını hedef alıyor.

Sift’in güven ve güvenlik mimarı Brittany Allen, “BNPL satıcılarının bu dolandırıcılıkların önüne geçmenin tek yolu, kendi platformlarında ve ağlarında dolandırıcılıkla mücadele etmek için doğru savunma stratejisine sahip olduklarından emin olmalarıdır” diyor.

10 Fikri Mülkiyet ve ticari sözleşme, yatırımcılara yaklaşmadan önce bağlamanız gereken gevşek biter

Siyah Arka Plana Karşı Çok Renkli Ayakkabı Bağcıklarının Yakın Çekimi

Resim Kredisi: EyeEm (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

İkna edici bir adım, bağış toplama yolundaki ilk adım değildir.

Yatırımcılara yaklaşmadan önce, kurucular, fikri mülkiyetleriyle ilgili herhangi bir yükümlülüğün farkında olduklarından emin olmak için öncelikle kendileri üzerinde durum tespiti yapmalıdır.

Goodwin Law’ın ortağı William Wilson, “Finansman sırasında bu sorunların üstesinden gelmeyi beklemek gecikmelere neden olabilir, zaman alıcı ve pahalı iyileştirmelere neden olabilir ve en kötü durumda daha düşük değerlemelere yol açabilir” diyor.

Bir TC+ konuk gönderisinde, 10 potansiyel tuzak ve “yeni başlayanların bu sorunlara daha iyi hazırlanmak için atabileceği adımlar” tanımlıyor.

Göçmenlik hukuku avukatı Sophie Alcorn ile bir TechCrunch+ Twitter Alanı için sorularınızı gönderin

TechCrunch logolu bir arka planın önünde göçmenlik hukuku avukatı Sophie Alcorn'un bileşik bir görüntüsü.

Resim Kredisi: Joanna Buniak / sophie alcorn (yeni bir pencerede açılır)

26 Nisan Salı günü, 14:30 PT/5:30 PM ET’de, Silikon Vadisi’nde yerleşik bir göçmenlik hukuku avukatı ve TechCrunch+’da görünen Dear Sophie’nin yazarı olan Sophie Alcorn ile bir Twitter Alanına ev sahipliği yapıyorum. her Çarşamba.

H-1B vizeleri, uluslararası öğrenci kurucuları için yollar, yeşil kart çekilişinde seçilmediyseniz ne yapmanız gerektiği ve bilgiler dahil olmak üzere ABD’de mağaza açmayı düşünen teknoloji çalışanları ve kurucular için ilgili konuları tartışacağız. devam eden Rus işgalinden etkilenen Ukraynalı BT topluluğu üyeleri için.

Bu Alan herkese açıktır, bu yüzden lütfen tıklayın sohbet için bir hatırlatıcı ayarla ve göçmenlikle ilgili sorularınızı gönderin, böylece Soru-Cevap sırasında gündeme getirebiliriz.

Her CISO’nun meta veri deposu hakkında sorması gereken 4 soru

Meta veri deposu hala şekilleniyor, ancak şimdiden siber güvenlik uzmanları için baş ağrısı yaratıyor.

Kullanıcıları işlem yapabilecekleri sanal, sürükleyici ortamlara yerleştiren teknoloji, anlatılmamış faydaların kilidini açabilir, ancak kesinlikle devasa boyutlarda bir tehdit saldırı yüzeyi yaratacaktır. Hazırlanmak için CSO/CISO David Fairman, kuruluşların şu soruları yanıtlayabilmesi gerektiğini söylüyor:

  • Meta veri deposunda PII’yi (ve diğer hassas verileri) koruyabilir miyiz?
  • Kullanıcıların kimliğini nasıl doğrulayabilirim?
  • Kullanıcıları zorbalık, taciz ve sömürüden koruyabilir miyiz?
  • Bu tür hızla büyüyen saldırı yüzeyini yönetebilir miyiz?genel-24