Hala OnePlus 10’un gelmesini bekliyoruz ve yeni bir sızıntı sayesinde teknik özellikler hakkında bilgi alıyoruz. Heyecan verici bir şekilde, bunlardan bazıları halihazırda piyasaya sürülen amiral gemisi OnePlus 10 Pro’yu bile geride bırakıyor! NextPit size hangi özellikleri bekleyebileceğinizi söyler.

  • 4.800 mAh pil 150 watt’a kadar şarj edilebilir
  • İki SoC test edilecek – MediaTek Dimensity 9000 ve Snapdragon 8 Gen 1+
  • Kameradaki OnePlus 10 Pro’ya kıyasla düşürme

OnePlus’ın yalnızca aylar önce OnePlus 10 Pro’yu (test) piyasaya sürmesi oldukça sıra dışıydı. O zamanlar, OnePlus 10 şeklinde bir vanilya modelinden hiçbir iz yoktu. Ama şimdi güvenilir sızıntıcıdan neredeyse tüm özellikleri alıyoruz @OnLeaks bulaşık. Teknik veriler doğruysa OnePlus 10, birçok açıdan Pro modelini bile geçebilir.

Snapdragon 8 Gen 1+ ve 150 watt hızlı şarj

OnePlus 10’un kalbi söz konusu olduğunda, bilgilere göre, kullanımları için iki SoC savaşıyor: MediaTek’ten Dimensity 9000 ve Snapdragon 8 Gen 1+. İkincisi, OnePlus 10 Pro’da yerleşik olan Snapdragon 8 Gen 1’in halefi olacaktır. Hangi SoC’nin prototiplerden son sürüme geçeceği hala belli değil. Ancak yılın ikinci yarısında çıkacak olan OnePlus 10’un OnePlus 10 Pro’dan daha hızlı performans sunma şansı var.

Ayrıca 8 ila 12 GB RAM ve 128/256 GB dahili depolamadan bahsediliyor. Android 12, beklendiği gibi OxygenOS 12’nin kurulu olduğu kurulu işletim sistemidir. Ekrana gelince, 1-120 Hertz ile, ancak yalnızca FullHD+ çözünürlükle görüntüleri tekrarlayan 6,7 inç LTPO AMOLED paneli dört gözle bekleyebilirsiniz. Batarya söz konusu olduğunda ise sızıntıya göre vanilya modeli yine Pro’nun önüne geçiyor: 4.800 mAh batarya 150 watt’a kadar şarj edilebilmeli. Hatırlatma olarak: OnePlus 10 Pro’da 80 watt var!

OnePlus 9'un Arkası

OnePlus 9’un üçlü kamerası zaten Hasselblad logosuna sahipti. / © SonrakiPit

Tabii ki, OnePlus’ın da temel modelde bir yerde tasarruf yapması gerekiyor ve bu, örneğin kamerada oluyor. Ayrıca bir dizi üç kamera sensörü ve yine Hasselblad ile ortaklık var. Bununla birlikte, çıplak megapiksel sayıları, OnePlus 9’a kıyasla bir düşüşten korkmak için bile sebep veriyor. @OnLeaks, özellikle 50 MP’lik bir ana kamera, ayrıca 16 MP ultra geniş açılı kamera ve son olarak 2 MP’lik bir makro ek kamera olarak adlandırıyor. Ön tarafta ise 32 MP kamera bekliyoruz.

OnePlus hayranları için hala yutması gereken bir acı hap var: İkonik uyarı kaydırıcısının oyunun bir parçası olmayacağı söyleniyor! Bu bize yalnızca OnePlus 9 üzerinde değil, aynı zamanda OnePlus 10 Pro üzerinde de önemli bir gelişme olan bazı noktalar veriyor. Öte yandan, profesyonel, daha düşük çözünürlük ve eksik kaydırıcı ile karşılaştırıldığında muhtemelen ortalama bir kamera ile yaşamak zorundayız.

OnePlus 10’un fiyatı hala kayıp ve oldukça heyecan verici olabilir. Pro’nun RRP’sinin (899 Euro) çok altındaysa, akıllı telefon çok daha pahalı amiral gemileri için çok ilginç bir alternatif haline gelmelidir.

2022’nin ikinci yarısına kadar, hala onun hakkında ne düşündüğünüzü ve artılarının mı yoksa eksilerinin mi ağır bastığını düşünebilirsiniz. Ancak, bunun hakkında ne düşündüğünüzü bize zaten söyleyebilirsiniz – hemen aşağıda yorumlar bölümünde.genel-27