Orijinal Prince of Persia’dan yeni bir kamera arkası videosu sonunda oyunun gerçekçi animasyonlarının ardındaki akıllı sırları ortaya koyuyor.

Orijinalin gerçekçi animasyon stilinin nasıl olduğuna bir bakış Persia Prensi Reddit’te ortaya çıktı. İlk Persia Prensi 1989 yılında Broderbund tarafından yayınlandı. Tüm seri boyunca devam eden bir özellik olan isimsiz bir kahramanın bir prensesi kötü bir Vezirden kurtardığı, fantezi temalı sinematik bir platform oyunudur. Seri o zamandan beri bazı yeniden başlatmalardan geçti ve o zamandan beri çok daha fazla aksiyona dayalı hale geldi, ancak orijinal fantezi temalı ayarına sadık kaldı.

Sinematik platform oyunları, adından da anlaşılacağı gibi, benzeri oyunlara göre daha gerçekçi ve sinematik aksiyona sahip bir alt türdür. Süper Mario. 1989 Persia Prensi bazen bu türün ilki olarak kabul edilir, daha sonra aşağıdaki gibi oyunların animasyon stillerine ilham verir. Başka Bir Dünya, Flashback, Karanlığın Kalbi, Abe’nin Çıkışıve Garip Rüyalar. Teknoloji ve animasyon teknikleri ilerledikçe, terimin kullanımı azaldı, ancak Persia Prensi bu kadar gerçekçi bir animasyon stiline sahip ilk oyunlardan biri olarak kendini unutulmaz kıldı.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İlgili: Ori’den Esinlenen Prince of Persia Oyununun Geliştirme Aşamasında olduğu Bildirildi

Reddit’e bir video düştü ve animasyonun nasıl sahne arkasına baktığını gösterdi. Persia Prensi sinematik ve gerçekçi görünümüne kavuştu. Reddit kullanıcısı olarak MulciberTenebras gönderildi, “Tasarımcı Jordan Mechner, oyun karakterlerinin hareketlerini canlandırmak için rotoskop kullandı ve küçük kardeşinin koşarken ve zıplarkenki video görüntülerini izledi“. Rotoscoping, animatörlerin daha gerçekçi duygu hareketi yakalamak için gerçek insanların video görüntülerini çizdiği bir animasyon tekniğidir. Teknik, Eric Chahi’ninki gibi diğer sinematik platform oyunlarında kullanılmıştır. Başka bir dünya, ve Ralph Bakshi’ninki gibi filmler Yüzüklerin Efendisi. Kardeşinin görüntülerine ek olarak Mechner, filmde Errol Flynn’in sahnelerini kullandı. Robin Hood savurgan kılıç dövüşü sahneleri için.


Videoda izleyiciler, oyunun animasyonunun ve seviyelerinin nasıl oluşturulduğuna dair adım adım süreci görebilirler. Sanatçılar önce Mechner’in kardeşi ve Errol Flynn’in video görüntülerini çektikten sonra, çekilen her kareyi doğrudan videolardan çizdiler. Ardından, yayınlanan oyunun görünümünü tamamlamadan önce tüm kareleri bir beta aşamasında bir araya getireceklerdi. Ayrıca video, seviyenin kendisinin nasıl oluşturulduğunu gösterir. Geliştiriciler, seçtikleri varlıkları istedikleri sırayla kopyalayıp/yapıştırarak farklı parçaları neredeyse bloklar gibi bir araya getirebilirler.

bu Persia Prensi seri, 1989’dan beri birçok stil değişikliği geçirdi, ancak en başından beri, seyretmesi etkileyiciydi. Zamanın kısıtlı imkanlarına rağmen, bir fantezi dünyasındaki akıcı ve gerçekçi animasyon izleyenleri hayrete düşürdü. Mechner’in kardeşinin videolarından seviye varlıklarının nasıl yerleştirildiğine kadar bu animasyonun nasıl başladığını görmek, basit yöntemlerin bile nasıl çığır açıcı şeyler yaratabileceğini gösteriyor.


Sonraki: Orijinal Yaratıcı Tarafından Yazılan Yeni Prince Of Persia Oyunu Neredeyse Gerçekleşiyor

Kaynak: MulciberTenebras/Reddit

Malenia'nın Elden Ring kostümü

Elden Ring Malenia Cosplay Hiç Yenilmedi


Yazar hakkındasinema-1