Microsoft, Teams için, şirketin artık her yerde bulunan uzun vadeli planlarına bir bakış sunan bir güncelleme hazırlıyor. işbirliği platformu.

göre Yeni giriş Microsoft, şirketin ürün yol haritasında, Önerilen Yanıtlar özelliğini (Microsoft Teams mobil uygulaması aracılığıyla kullanılabilir) daha geniş bir dil yelpazesini kapsayacak şekilde genişletmeye hazırlanıyor.

İngilizce’ye ek olarak, özellik artık İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rusça ve Çince dahil olmak üzere 19 yeni dili destekleyecek.

Güncelleme halen geliştirilme aşamasındadır, ancak önümüzdeki hafta tüm kullanıcılara sunulacaktır.

Microsoft Teams ve sonraki çalışma dönemi

Salgının başlangıcından bu yana Microsoft Teams, birçok insanın uzaktan çalışma deneyimlerinin merkezi bir parçası haline geldi. En son veriler, platformun artık her ay 270 milyon kullanıcı tarafından ziyaret edildiğini gösteriyor.

Ancak, uzaktan kumandaya geçiş veya hibrit çalışma düzenleme, bazılarına diğerlerinden daha nazik olmuştur. Bazı durumlarda, insanlar dijital kanallar üzerinden etkili bir şekilde iletişim kurmakta zorlanmakta, genellikle mesajlarının yanlış anlaşıldığını veya başkalarının mesajlarını yanlış yorumladığını tespit etmektedir.

Bu sorun, işletmeler kendilerini geleneksel ofis kültürünün dayattığı coğrafi kısıtlamalardan kurtardıkça, işgücünün uluslararasılaşmasıyla daha da büyüyecektir.

Bu iletişim engellerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak ve verimlilik, Microsoft, bu yılın başlarında Önerilen Yanıtlar özelliğini kullanıma sundu. Sistem, “önceki mesajın bağlamına dayalı olarak kısa yanıtlar oluşturmak için yardımcı yapay zekayı kullanır”.

Bu eğilim başka yerlerde de yankılanıyor Google ürünleri için son güncellemelerhem Gmail hem de Dokümanlar, kullanıcı adına içeriğin oluşturulmasını etkili bir şekilde yöneten yeni özellikler alıyor.

GPT-3 (Microsoft’un yatırım yaptığı bir şirket tarafından yaratılmıştır) gibi doğal dil işleme modellerinin karmaşıklığındaki gelişmelerle birlikte, bu tür sistemler herhangi bir durumda en etkili veya uygun yanıtı sezmede yalnızca daha iyi hale gelecektir.

Ve daha yolun başındayız; Bu yörüngenin mantıksal sonucu, kullanıcıdan manuel onay alınmadan yanıtların otomatik olarak başlatıldığı bir sistemdir. Geri tepme olması muhtemel olsa da ve böyle bir sistemin doğasında bulunan bir takım bariz riskler olsa da, üretkenlik ve iletişim perspektifinin netliğinin faydaları açıktır.

Genel olarak, tuzaklardan bağımsız olarak, işyeri işbirliğindeki hareket, kelimelerimizin giderek daha azının gerçekten bize ait olduğu bir sisteme yöneliktir.genel-6