Ya MacGyver işinde gerçekten kötüyse? Günü kurtarmak için etrafındakileri kullanan becerikli kahramanın Will Forte’un oynadığı beceriksiz parodi MacGruber’a sahip olacaksınız. Ama ya MacGyver gerçekten olsaydı, gerçekten işinde kötü mü? O zaman, kahramanın ya da anti-kahramanın olan McPixel’e sahip olursunuz. McPixel 3. PAX East’te, çılgın oyunu uygulamaya başladım ve geliştirici Sos Sosowski’den bu kaotik ve bazen becerikli karakter hakkında daha fazla şey öğrendim.

Devolver Digital tarafından yayınlandı, McPixel 3 devamı mı McPixel, McPixel’in 20 saniyede günü kurtardığı çeşitli senaryolarda kendini bulduğu 2012 tıkla ve tıkla bulmaca oyunu. Bu genellikle onun bir şeyleri tekmelemesini içerir. Eğer McPixel 3 on yıl sonra bu unvanın devamı mı, ne oldu McPixel 2? Sos, “Bunun hakkında konuşmayız” diyor. Bu tür pantolonunuzun koltuğundan uçup gitme doğası kurs için eşit.

Oyuna başlarken, başlangıçta kendimi tam bir şaşkınlıkla karşı karşıya buldum. PAX yapısının mevcut yinelemeden birkaç seviyesi daha var ve zorluk açısından biraz daha zor. Vahşi sonuçlarla defalarca başarısız oldum. Oyun açıklaması bana, filmde kendi başlık kartıyla duyurulan yinelenen bir karakter olan “Steve” ile tanışacağıma söz verdi. McPixel 3. Steve kim? “O sadece bir ahbap. Balığa çıkmayı sever, ”diyor Sos. Ve bu doğru. Mısırı yem olarak kullanarak balık tutan Steve, McPixel’i patlamış mısır yerken yakalar. Solucan kullanarak balık tutmak mı? Steve yüzüne ateş eden bir bazuka yakalar. işler beklendiği gibi gitmiyor McPixel 3ancak her zaman ilginç sonuçları vardır.

Her oturumda ya başarılı olurdum ya da başarısız olurdum, ancak her iki durumda da oyun bir sonraki oturuma geçerdi. Turun sonunda, başarısız olduğum bölümleri tekrar oynardım. Pilotsuz bir uçakta çok aşamalı ve eğlenceli bir karşılaşma olan “patron”a ulaştım ve yaptığım her eylem için sitcom tarzı bir kahkaha iziyle tamamlanmış bir banliyö evinde bitirdim. Sos bana bunun onun favorisi olduğunu söyledi. Oturma odasından bir bombayı kaldırmam gerekiyordu ve çözümü fazla bozmamak yerine kendimi evden uzaklaştırmaktı. “Günü kurtarmak” genellikle kutunun dışında düşünmeyi, etrafındaki herkesten ziyade McPixel’i kurtarmayı içerir ve eğer başkaları da hayatta kalırsa, bu harika.

Steam'de McPixel 3

“Hızlı ateş, ama yine de bir bilmece [where] çözümü bulmalısın,” diye açıkladı Sos, yaratıcı ve çılgın problem çözme ile eşleşen zaman sınırı oyunlarını tanımlayarak. Örneğin, oyundaki spor karşılaşmaları genellikle kazanmak için kuralları çiğnemeyi içerir. Ve tekmelemek. Bisiklete binme hayranı olarak Sos, birkaç bisiklet seviyesi ekledi, ancak çok fazla çeşitlilik var. Ne de olsa, PAX oturumum sırasında sadece 17 bulmaca oynamış olsam da, tam oyun bu yıl PC ve diğer sistemler için geldiğinde 100’e sahip olacak.

Etrafımdaki kaotik mantığa ayarlanmış zihnimle oyunumu bitirmek McPixel 3, bir sonraki oyuncu atladı ve hemen bir otobüse çarptı. Bunun ne anlama geldiğine açıklık getirmek isteyen Sos, onlara sadece gülümsedi ve “Söyleyebileceğim, olup bitenleri anlamanızı sağlayacak hiçbir şey yok” dedi. Yüksek oktanlı bir şovun parodisi parodisi, McPixel 3 kaotik absürtlüğün özetidir.oyun-4