hayranı mısın LEGO? oynamayı seviyor musun LEGO video oyunları? Bu ortamların her ikisine de olan sevginiz sizi uzun bir LEGO daha çok bulmaca çözmeye odaklanan bir oyun mu? Bu sorulardan herhangi birine evet cevabı verdiyseniz, kontrol etmek ilginizi çekebilir. LEGO Tuğla Öyküleritarafından geliştirilmiş Saat Taşı Yazılımı ve tarafından yayınlandı gök gürültülü oyunlar!

İçinde LEGO Tuğla Öyküleri, beş farklı biyomdan oluşan aile tema parkını miras alan genç bir adam olarak oynuyorsunuz. Tema parkı bakıma muhtaç hale geldi ve işleri tekrar yoluna koymak size kalmış. Her bulmacanın sağladığı tuğlaları kullanarak çözüm hayal gücünüze bırakılıyor.

Thunderful Games tarafından sağlanan görüntüler.

Neyi sevdim: Fizikte Bir Ders
LEGO Tuğla Öyküleri fizik tabanlı bulmaca çözme üzerinde büyük bir odak vardır. PAX East’teki oyunla geçirdiğim zaman boyunca, epeyce seviye oynamayı başardım ve orman biyomunun derinliklerine indim. Ancak ormana girmeden önce bodrumda hızlı ve kolay bir eğitim bölümünden geçtim. Jeneratörü çalıştırmak için merdiven basamakları ve bujiler gibi basit şeyler yapmak zorunda kaldım. Her şeyi hazırlayıp çalıştırdıktan sonra, oyunun fiziğine daha büyük bir giriş yaptığım ormana gittim.

Hizmet dışı olan bir köprü ile başladı. Bu, hala karıştırmayı başardığım nispeten kolay bir bulmacaydı. Oyun size çalışabileceğiniz çok fazla tuğla veriyor ve ben alt kısımda destekleri olan basit bir köprü yaptım. Yaratılışınızdan emin olduğunuzda, yapınızı test etmek ve dayanıp dayanamayacağını görmek için bir robot (veya ağır bir şey) çağırmalısınız. Söylemeye gerek yok ki robotum sona yaklaşırken köprüm dağıldı ve robotum kolları çılgınca sallanarak aşağıdaki nehre düştü. Çizim tahtasına geri dönerek, üstüne birkaç düz tuğla ve viyola vurdum, robotum başarıyla köprüyü geçti.

Bir sonraki meydan okumam utanç verici bir şekilde beni şaşırttı. Bir köprüyü kaldıracak kadar güçlü bir destek yaratmam gerekiyordu. tarafından sağlanan yararlı tavsiyelerde bile gök gürültülü temsilci omzumun üzerinden izlerken inatla kendi yoluma gitmeye çalıştım ve ilk başta pek işe yaramadı. Sonunda, nereden başlamam gerektiği konusunda temsilcimi dinledim ve oradan, başlangıçta öngördüğüm şeyi yapıya dahil edebildim. Platformu test ettiğimde ve ağırlıklar üstüne düştüğünde, platformum güçlü kaldı ve uçan renklerle geçti.

Her yapbozun size sağlayabileceği sınırlı miktarda tuğla olsa bile, hayal gücünüzün hala gerçek sınırlama olduğunu fark ettiğim yer orasıydı. Oyunun sunduğu sorunları çözmek için birçok farklı yapıyı oluşturan diğer insanları kolayca görebiliyordum. bir şey gök gürültülü Temsilci, oyunun ilerleyen saatlerinde oyunculara bir helikopter tamir etmekle görevlendirileceğini söyledi. Rotorun nasıl yerleştirildiğine bağlı olarak, helikopterin nereye gittiği üzerinde bir etkisi olacak ve bu sadece bazı aptal sonuçlara ilham verecek bir şey gibi geliyor.

LEGO Bricktales Fizik İş Başında

Thunderful Games tarafından sağlanan görüntüler.

Neyi beğenmedim: Tek Gerçek Düşmanım
Oynadığım demo gök gürültülüstandı güzel koştu ve harika görünüyordu. Neredeyse piyasaya sürülmeye hazır bir oyun gibi geldi. Ancak oyunun en büyük zorluğu kamera. Kameranın manevrasına alışmak biraz zaman aldı ve kamerayı indirmeyi başardığımda bile kendimi hala yapboz yaparken konumuyla mücadele ederken buldum. Kamera sağ çubukla kontrol edilir ve varsayılan olarak tek bir konuma kilitlenir, böylece kamerayı istediğiniz gibi döndüremezsiniz, ancak kamerayı yukarı, aşağı ve yan yana hareket ettirebilirsiniz. Standda bir Xbox denetleyicisi kullandım ve gerektiğinde kamerayı döndürmek için LB’yi tutmak zorunda kaldım.

Oyunun gerçekten hantallaştığı yer burası. Tuğlalar sol çubukla alınabilir ve hareket ettirilebilir ve X düğmesiyle döndürülebilir. Daha kesin bir yerleşim için tuğla katmanını da değiştirebilirsiniz. Köprümü kurduğumda, alt kısımdaki destekleri bu şekilde yerleştirmeyi başardım. Tuğlaları altına sıkıştırdım ve katmanlama işleviyle güçlendirdim. Bu, daha büyük yapılarda daha fazla sorun haline gelir ve birbiri üzerine yığılmış tuğlaları desteklemeniz gerekir.

Yaptığım son yapıda, çalışmak için sadece 4 yerleştirme noktası olan bir karenin etrafına tuğlaları nasıl yığacağımı bulmam gerekiyordu. Alttaki ikisi yeterince kolaydı ama diğer ikisine doğru meydanın diğer tarafına doğru yığdıkça, kendimi kamerayla ve bunun sonucunda tuğlaların yerleştirilmesiyle mücadele ederken buldum. Bu, bulmacayı gereğinden fazla uzattı ve biraz sinir bozucu oldu.

Fark ettiğim başka bir şey de, bir bulmacanın içinde olmadığınızda kamerayı hiç kontrol edemiyorsunuz. Bunun yerine, kamera, biyomun içindeki odalarda dolaşırken döner ve dönerek kendini kontrol eder. Keşfettiğim bazı gizli yollar vardı ve karakterim gözden kaybolduğunda, onun yerine nerede olduğunu görmem için bana bir taslak verildi. Sonunda, zamanınızı boşa harcayan kaçırılmış bir fırsat gibi geliyor.

LEGO Bricktales Muz Tüccarı

Thunderful Games tarafından sağlanan görüntüler.

Herkes İçin Bir Yapboz Oyunu
Sonuç olarak, oyunla geçirdiğim zamanı sevdim ve demo randevum planlanandan çok daha uzun sürdü. inşa ederken çok eğleniyordum LEGO bir videoda ve orman biyomunu keşfetmek. Bununla ilgili en iyi şey, diğerleri gibi belirli bir kitle için bir oyun gibi gelmiyor. LEGO oyunlar. Kamera sistemiyle başa çıkma sabrına sahip oldukları sürece, hemen hemen herkes tarafından erişilebilir.

Ancak Thunderful temsilcimden çok fazla bilgi alamadım. Oyunun bu yıl piyasaya çıkmayı hedeflediğini ve beş biyomdan oluşacağını biliyorum. Seyahat etmek ve yeniden inşa etmek için bir Orman, Çöl, Ada, Şehir ve Ortaçağ biyomu olacak. Oyunun hangi platformda olacağına gelince, temsilcim buna da cevap veremedi ama gerçekten bir Steam sayfası olduğunu ve PC’ye gelebileceğini belirtti. Bütün bunlar söylendiğinde, oyun harika bir durumdaymış gibi hissettirdi ve 2022 çıkış penceresi gerçek hissettiriyor. LEGO Tuğla Öyküleri kesinlikle izlenmeye değer bir oyun.oyun-4