Hero Electric Cuma günü yaptığı açıklamada, son mil teslimat segmentini güçlendirmek için ülkenin ilk kadınlara özel teslimat platformu olan Even Cargo ile el ele verdiğini söyledi. İşbirliği, kadınların elektrikli mobilitenin benimsenmesini hızlandırmada ve düşük gelirli topluluklarda penetrasyonu artırmada önemli bir rol oynamasını öngörüyor.

Bağlantının bir parçası olarak, Hero Electric, 2025 yılına kadar 10.000’den fazla kadın sürücüyü platforma getirerek, onları daha da güçlendirerek ve istihdam fırsatları yaratarak, Even Cargo’nun yalnızca kadınlara özel ilk teslimat EV filosunu oluşturmasına yardımcı olacak. Filo, Delhi, Mumbai ve Haydarabad dahil olmak üzere büyük şehirlere tahsis edilecek.

“EV sektörü böylesine hızlı bir genişlemeye tanık olurken, çok sayıda girişim, yaygın fırsatlar yaratan segmente akın eden çeşitli yetenek yetkinliklerini seçti. Bu tür B2B ortaklıklarının tümü, birden fazla oyuncunun deneyimlerini paylaşacağı ve kullanacağı EV segmentinin dinamiklerini değiştirmeye hazır. Hero Electric CEO’su Sohinder Gill yaptığı açıklamada,

Şirket, ülkedeki EV penetrasyonunu hızlandırmak için kaynaklarından yararlanmaya ve bu tür toplulukları daha fazla desteklemeye devam edecek, diye ekledi.

“Ortaklık, Hindistan’ın ilk kadınlara özel elektrikli bisiklet teslimat filosunu getirmemizi sağladı. 2025 yılına kadar tek haneli bir yüzdeden çift haneli bir yüzdeye daha fazla kadın biniciyi son mil lojistiğine dahil etmedeki destekleri için Hero Electric’e teşekkür ediyoruz.” Kargo COO’su Karina Bhasin bile kaydetti.

Bhasin, bu derneğin kadınlara güvenli, ekonomik ve güvenilir ulaşım sağlamanın önünü açacağını da sözlerine ekledi.

Hero Electric, bugüne kadar ülkede 4.5 lakh’ın üzerinde elektrikli iki tekerlekli sattı.
genel-8