Kaynak: Xbox Oyun Stüdyoları

Halo Infinite, oyuncuları hem en büyük Halo kampanyasında hem de Arena ve Big Team Battle ile çok oyunculu modda serbest bırakıyor. Halo Infinite’in kampanyası mevcut ve eleştirel olarak iyi karşılanmış olsa da, oyunun lansmanında kooperatif oyun dahil edilmedi. Geçmişteki ana Halo oyunlarının temelini oluşturan özellik, tamamen rafa kaldırılmadı. Bunun yerine, geliştirici 343 Industries’in tek oyunculu kampanyanın diğer unsurlarını cilalamasına izin vermek için ertelendi.

Oyuncu sayısı, bölünmüş ekran desteği ve benzersiz özellikler ve çıkış tarihinin ne zaman belirlendiği dahil olmak üzere Halo Infinite’in kampanya işbirliği için şimdiye kadar duyurulan her şeyi takip ediyoruz.

Halo Infinite kooperatif kampanyası: Oyuncu sayısı ve bölünmüş ekran

Şu anda kaç oyuncunun birlikte Halo Infinite co-op’tan keyif alabileceğini bilmiyoruz. Halo oyunları geçmişte çeşitlilik gösterdi, ancak Halo 5: Guardians dışındaki her oyun bir tür bölünmüş ekran oynamayı destekledi, çünkü bu özellik oyunların mevcut en iyi Xbox oyunlarından bazıları olarak görülmesine yardımcı oldu.

Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3: ODST ve Halo 4, bölünmüş ekran dahil olmak üzere 2 oyunculu işbirliğini destekler. Halo 3 ve Halo: Reach, 4 oyunculu işbirliğini destekler, ancak bölünmüş ekranda yalnızca iki oyuncu oynayabilir, diğerleri sistem bağlantısı veya çevrimiçi olarak katılır. Halo 5: Guardians, 4 oyunculu işbirliğini destekler, ancak bölünmüş ekranı hiç yoktur.

Halo Infinite’deki bölünmüş ekran oyunu, daha yeni konsollar tarafından sağlanan işlem gücü, her modda olmasa da daha fazla oyuncu anlamına geldiğinden, aslında seçtiğiniz platforma bağlı olarak değişir. Son nesil Xbox One ve Xbox One X’te Halo Infinite, Arena ve Big Team Battle’da iki oyunculu işbirliğini destekler. Xbox Series X ve Xbox Series S’de, Arena’da dört oyuncuya kadar bölünmüş ekran oynayabilirken, Büyük Takım Savaşı hala iki oyuncuyla sınırlıdır.

Bölünmüş ekran şu anda PC’de desteklenmiyor, ancak özellik 343 Industries’e göre lansman sonrası bir güncellemeyle geliyor. Halo Infinite, diğer birçok modern Xbox Game Studios oyunu gibi tam çapraz oynamayı ve çapraz ilerlemeyi desteklediğinden, Halo Infinite Xbox konsolları ve PC arasında ortak oynamayı destekleyecektir.

Halo Infinite kooperatif kampanyası: Yayın tarihi

Halo SonsuzHalo SonsuzKaynak: Xbox Oyun Stüdyoları

Şu anda Halo Infinite kampanyası için kesin olarak onaylanmış bir çıkış tarihi yok. 343 Industries, Halo Infinite’in mevcut yol haritasının bir parçası olarak ağ işbirliği için mevcut hedef ayın Ağustos 2022 olduğunu paylaştı. Bu arada, bölünmüş ekran işbirliği, 8 Kasım 2022’de başlayacak olan 3. Sezona taşındı.

Tek oyunculu kampanyanın başlamasından önce, yaratıcı Joseph Staten ekibin çok oyunculu Sezon 2’nin lansmanı etrafında kooperatif kampanyasını başlatmayı hedeflediğini söyledi. 2022, yani kooperatif kampanyasının Mayıs 2022’de geleceğini varsaymak güvenliydi. Bu tarih daha sonra ertelendi ve 343 Industries’deki ekip, işbirliği kampanyasının 2. Sezon boyunca devam edeceğini, ancak başlangıçta olmadığını paylaştı.

343 Industries, kooperatif kampanyası hakkında daha fazla bilgi paylaştıkça sizi daha fazla güncelleme ile haberdar edeceğiz.

Sürgünle Savaş


Halo SonsuzHalo Sonsuz

Halo Sonsuz kampanyası

Yeni bir Büyük Yolculuk bekliyor

Halo Infinite’in kampanyası harika bir hikayeye, inanılmaz bir oynanışa ve nefes kesici bir sunuma sahip. Bir Halo hayranının isteyebileceği her şey bu ve bunu yeterince tavsiye edemeyiz.

Bağlantılarımızı kullanarak satın alımlar için bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla bilgi edin.genel-20