Hurda yığınına gitmesini engellemek için eski telefonunuza veya tabletinize ikinci bir hayat vermeye çalıştınız, ama ne yazık ki, belli ki çıkış yolunda. Düzgün bir şekilde geri dönüştürülmesini sağlamak için uygun bir şekilde uğurladığımızdan emin olalım.

Telefonunuzu neden geri dönüştürüyorsunuz? Birincisi, yerel çöp toplayıcınızın e-atıkları kabul etmesi pek olası değildir. Normal çöple karışırsa, kendi arka bahçenizi tehlikeli kimyasallarla kirletiyor ve bu süreçte komşularınızı potansiyel olarak zehirliyorsunuz. Küresel olarak, e-atık, önemli çevresel zorluklarla birlikte büyük bir sorundur. Amerika, düzenli olarak e-atıklarını, gadget’ların toksinleri toprağa ve yakındaki su kaynaklarına sızdırdığı gelişmekte olan ülkelere gönderiyor. Sonunda, işçiler bu atılan ürünlerden elde edebilecekleri her değeri elde etmeye çalışırlar. güvensiz ve kirletici yöntemler. Kuduz teknoloji hayranları olarak, eski teknolojinin döngüsel ekonomiye zarif bir şekilde geçişini sağlama sorumluluğumuz var.

Telefonunuzu nasıl geri dönüştürürsünüz?

Bu adımları izledikten sonra, eski telefonlarınız toza dönüşecek, çeşitli sınıflandırma yöntemlerine tabi tutulacak, özütleyici kimyasallara dozlanacak, mıknatıslarla ayrılacak ve yakılacaktır. Bunların hepsi altın, gümüş, paladyum ve platin gibi değerli metalleri çıkarmak için. Bu süreçten geçen yeterli telefonla, bu metaller, bakir malzemeler için zararlı madencilik yapmaya gerek kalmadan tekrar kullanılabilir.

Aşama 1: Telefonunuzu silin. Sırf gezegeni kurtarmaya çalışıyorsun diye kişisel verilerin sızmasına izin vermenin bir anlamı yok.

Adım 2: Duvar gibi tüm çevre birimlerini hafıza kartları, SIM kartlar, kılıflar ve mümkünse pilleri çıkarın. Pil çıkarılabilirse, taşıma sırasında devre oluşturmamak için kontakların üzerine bant yapıştırın.

Aşama 3: En yakın bırakma noktanızı bulun. Call2Recycle bırakma konumlarını bulmak için harika bir kaynaktır. Tarayıcı konumunuzu algılamıyorsa, posta kodunuzu girmeniz yeterlidir. Daha fazla güven için, geri dönüşümcüleri bulun R2RIOSveya e-Görevliler sertifikalar.

4. Adım: Yakınlarda bir yer bulduysanız, oraya çıkıp telefonunuzu veya tabletinizi bırakmanız yeterlidir.

Adım 5: Alternatif olarak, eski telefonunuzu veya tabletinizi geri dönüştürülmek üzere postalayabilirsiniz. Cihaz üreticisinin kendi posta geri dönüşüm programı varsa, eski telefonunuzu en verimli şekilde sökebilecekleri için bu ideal olabilir.

Gönderim talimatları programa göre değişir, ancak en azından bir kutuya ve nakliye etiketine ihtiyacınız olacaktır.

6. Adım: Bazı telefon geri dönüşüm programları e-atık gönderimi için ödeme yaparken, diğerleri nakliye için ödeme yapmanızı gerektirir. Ayrıntıları bulun ve ardından o eski telefonu kapıdan çıkarın!

Hepsi bu kadar! Telefonunuzun kullanım ömrünün sonuna sahip çıkarak, değerli malzemeleri mobil endüstrinin ulaşabileceği bir yerde tutuyor ve geri dönüşüm süreçlerinin insancıl olmasını sağlıyorsunuz.


genel-19