Elon Musk’ın Tesla’nın (NASDAQ:TSLA) kısa faiz, şirket finansal önceliğini kurmak için mücadele ederken 2017-2018 yıllarında tek başına açığa satış yapanlarla destansı bir savaş başlattı.

Bununla birlikte, Tesla, üretim hacmi olmasa da piyasa değerine dayalı olarak küresel otomobil endüstrisinin zirvesinde sağlam bir şekilde yerleştiğinde, Musk’ın bölgesel içgüdülerinin bir nefes alması beklenebilir. Bununla birlikte, son anekdot, şirketlerini şiddetle koruyan bir CEO’ya işaret etmeye devam ediyor.

Seçenekler Piyasası, Tesla Hisselerinde Yaklaşık Yüzde 6’lık Bir Hareketle Fiyatlanıyor Şirketin Twitter Destanı Tarafından Gölgelenen İlk Çeyrek 2022 Kazancının Önünde

Yani, Twitter kullanıcısı @WholeMarsBlog Geçenlerde Elon Musk ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates arasındaki bir sohbeti sızdırdı. Sohbetin, Gates’in öncülük ettiği hayırsever bir girişim etrafında yapıldığı iddia ediliyor.

Birdenbire Musk, Gates’e Tesla’ya hala 500 milyon dolarlık kısa vadeli ilgi gösterip göstermediğini sordu. Gates böyle bir olasılığı kabul ettiğinde Musk, Microsoft’un kurucusundan “kaybolmasını” istedi. Bu anlatı daha sonra Musk tarafından ayrı bir tweet ile doğrulandı:

Elbette Musk, Tesla ve SpaceX de dahil olmak üzere şirketleri etrafındaki koruyucu duruşuyla tanınıyor. Aslında, birçok kişinin onun Twitter’ın yetenekli bir yöneticisi olduğunu kanıtlayacağı sonucuna varmasına neden olan bu içgüdüdür (NYSE: TWTR), son zamanlarda sallanıyor. Bu itibarla, yakın zamanda dosyalanmış bir SC 13D/A formu SEC, Musk’ın Twitter teklifi için şimdi 46.5 milyar dolarlık finansman sağladığını açıkladı:

Rosenblatt, Elon Musk’ın Twitter Planının Sosyal Medya Devinin Yönetim Kurulu Üyelerini Korkuttuğuna İnanıyor, Bunu “Sevdikleri Bir Şeye Bomba Bırakmak” Olarak Görüyor

  • 21 milyar dolar Musk tarafından sağlanacak
  • Morgan Stanley ve diğer “taahhüt taraflarından” 13 milyar dolarlık bir borç taahhüt mektubu
  • Morgan Stanley ve diğer kurumlardan 12,5 milyar dolarlık marj kredisi için başka bir borç taahhüt mektubu

Musk’ın Tesla hissesinin kendisinin Twitter teklifini defalarca karşılamaya yeterli olduğunu unutmayın. Bu arada, Musk’ın Twitter’ı devralma teklifi konusundaki ciddiyeti son zamanlarda artmış gibi görünüyor ve bu adım etrafındaki siyasi kutuplaşma da arttı. Yani Musk’ı eleştirenler, onun devralma teklifini, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birinde, nefret tacirlerinin ve “yanlış bilgi” satıcılarının kendilerini tekrar bir Musk rejimi altında Twitter’da bulması ile herkese açık bir ortamı serbest bırakma girişimi olarak görüyorlar. , Twitter’ın agresif içerik denetleme politikalarıyla büyük ölçüde susturulduktan sonra. Öte yandan Tesla CEO’sunun destekçileri, Twitter teklifini, ifade özgürlüğünü “büyük teknoloji” şirketlerinin pençelerinden alıp kamu söyleminde hak ettiği yere geri getirmek için gerekli bir adım olarak görüyor.

Yükselen siyasi sıcaklıkların bir tezahürü olarak, 18 Cumhuriyetçi bir grup kısa süre önce Twitter’ın yönetim kurulundan şunları istedi: korumak GOP’un yaklaşan ara seçimlerde evin kontrolünü ele geçirmesi durumunda, bir kongre soruşturması durumunda Tesla CEO’sunun devralma teklifiyle ilgili “tüm kayıtlar”. Sosyal medya devinin yönetim kurulunun, yakın zamanda varlıkları şirketteki hisselerini yüzde 15’in üzerine çıkarmaktan caydırmak için güçlü bir zehirli hap önlemi benimsemiş olan Elon Musk’ın devralma kumarına şiddetle karşı çıktığını unutmayın.genel-17