Disney ve MCU, bir kez daha Körfez sansürcülerinin faulüne düştü.

Deliliğin Çoklu Evreninde Doktor Strange, Marvel’in Benedict Cumberbatch’in başrolde olduğu 2016 süper kahraman filminin uzun zamandır beklenen devam filmi Suudi Arabistan’da yasaklandı. Söylentiler Cuma günü erken saatlerde çevrimiçi olarak ortaya çıkmaya başladı. Hollywood Muhabiri şimdi resmi olarak kararı onaylıyor. THR yasağın Kuveyt için de geçerli olduğunu duydu, ancak bu henüz doğrulanmadı.

Film henüz vizyona girmemiş ve henüz gözden geçirilmemiş olsa da, Orta Doğu kaynaklarına göre kararın bir kez daha LGBTQ sorunlarıyla ilgili olduğu söyleniyor ve yeni devam filmi America Chavez’i (Xochitl Gomez tarafından canlandırılıyor) tanıtıyor. ) çizgi romandaki tasvirine göre eşcinseldir. Eşcinsellik Körfez genelinde resmi olarak yasa dışı olduğundan, herhangi bir LGBTQ referansı veya sorunu içeren filmler genellikle sansürden geçemez.

Deliliğin Çoklu Evreninde Doktor Strange küresel sunumunun bir parçası olarak 5 Mayıs’ta Körfez genelinde piyasaya sürülecekti. Gelişmiş biletler artık Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’daki sinemaların web sitelerinde bulunmazken, Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunuyor ve orada vizyona gireceğini gösteriyor.

Film, Chloé Zhao’nun peşinden gidiyor. sonsuzlarFilmde aynı cinsiyetten bir çiftin ve MCU’nun ilk eşcinsel süper kahramanının dahil edilmesinin ardından Kasım ayında Körfez’in çoğunda yasaklandı. O zaman, THR sansürcülerin Disney’in yapmak istemediği bir dizi düzenleme yapılmasını talep ettiğini anladı. Bununla birlikte, düzenlenmiş bir versiyon BAE’de gösterildi.

Ocak ayında, Batı Yakası Hikayesi Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn, Umman ve Kuveyt’teki sinemalarda gösterime girmesi de durduruldu. Bölgesel kaynaklar bu sefer THR Karar, yeni uyarlamada transseksüel olarak yazılan ve ikili olmayan aktris Iris Menas tarafından oynanan Anybodys karakterinden kaynaklandı.sinema-2