Ubisoft’un hisse fiyatı, Assassin’s Creed ve Far Cry şirketinin bir satış düşünebileceğine dair artan spekülasyonlar arasında Cuma günü önemli ölçüde yükseldi. Açık olmak gerekirse: Görünüşe göre daha çok erken günler ve bir rapora göre herhangi bir resmi teklif yapılmadı veya herhangi bir potansiyel müzakere bile başlamadı.

Bloomberg bildirdi Özel sermaye şirketleri Blackstone ve KKR’nin Ubisoft’u “incelediğini” söyledi, ancak site henüz “ciddi müzakereler” olmadığını söyledi.

Bloomberg, “Müzakereler erken bir aşamada ve taliplerin hiçbirinin tekliflerle devam edeceğine dair bir kesinlik yok” dedi. Blackstone ve KKR sözcüleri Bloomberg’e yorum yapmaktan kaçınırken, bir Ubisoft temsilcisi de olası bir devralma hakkında yorum yapmadı.

Bir sözcü GameSpot’a “Söylentiler veya spekülasyonlar hakkında yorum yapmıyoruz” dedi. “Ubisoft, küresel stüdyolarımızda oyun geliştirme konusunda işbirliği yapan 20.000’den fazla yetenekli insanla eşsiz yaratıcı ve üretim kapasitelerine sahip. Onlar ve uzun vadeli yaklaşımımız ve yaratıcı riskler alma iştahımız sayesinde, endüstrinin en güçlü tescilli şirketlerinden bazılarını oluşturduk. markalar ve ufukta birçok umut verici yeni marka ve proje var.”

“Ayrıca, endüstrinin en derin ve en çeşitli portföylerinden birine, en yeni hizmetlere ve teknolojilere ve geniş ve büyüyen bir ilgili oyuncular topluluğuna sahibiz. Sonuç olarak, hızlı endüstri büyümesinden ve platform fırsatlarından yararlanmak için ideal bir konumdayız. şu anda ortaya çıkıyor.”

KKR, 2018’de Epic Games’e yapılan 1,25 milyar dolarlık yatırım arasında olduğu için oyun dünyasında daha önce hamleler yaptı. Blackstone’un halka açık video oyunu yatırımları yok gibi görünüyor. Şirket ağırlıklı olarak gayrimenkul yatırımlarıyla tanınmaktadır. 2021 yılında Blackstone, Spanx’ı satın aldı.

Ubisoft’un hisse senedi fiyatı Cuma günü %15’ten fazla arttıUbisoft’un satın alınma potansiyeline ya da en azından özel yatırım şirketlerinin bir miktar kapasiteyle ilgilendiği bildiriliyor. Ubisoft CEO’su Yves Guillemot’un ailesi, şirkette %15 hisse ile Ubisoft’un en büyük yatırımcısı.

Şubat ayında Guillemot, Ubisoft’un satmak istemediğini ve finansal pozisyonundan emin olduğunu ve birçok franchise’ının değerini gördüğünü söyledi. Bununla birlikte Guillemot, Ubisoft ve yönetim kurulunun satın alınacak bir teklifi kabul edeceğini söyledi.

Ubisoft, 2017’de Vivendi’den gelen “sürünen kontrol” teklifini başarıyla savuşturarak bağımsızlık zaferini kutladı. şirketteki hissesini sattı.oyun-1