WASD geldi ve geçti, ancak bu yıl bize şahsen katılamamış olsanız bile endişelenmeyin – yine de YouTube’un büyüsü aracılığıyla etkinlikteki panellerimizin keyfini çıkarabilirsiniz. Hafta boyunca ücretsiz, çevrimiçi görüntüleme için etkinlikten konuşmalar yüklüyoruz ve bugün aranızda gelecek vadeden oyun geliştiricileri için bir tane var.

Burada bir oyun sitesinde bir makale okuyorsanız, muhtemelen kendinize ait bir oyun fikriniz olmuştur. Hatta belki harikadır. Peki bu oyunu gerçeğe dönüştürmek için ne yapabilirsiniz? ‘Harika bir oyun fikriniz var; sıradaki ne?’ PCGamesN editörü (ve korkusuz liderimiz) Richard Scott-Jones’un konuyla ilgili endüstri uzmanlarından oluşan bir panelle yaptığı sohbette, tam olarak bu soruyu yanıtlamayı hedefliyor.

Bu uzmanlar, indie stüdyosunda programcı olan Andres Martin. Auroch DijitalTaylor Campbell, geliştiricinin CTO’su Ortorlarve Tom Bradstreet, topluluk yöneticisi Oyunlarainsanların oyun endüstrisinde kariyerlerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlayan kar amacı gütmeyen bir grup.

Paneli aşağıdan kendiniz inceleyebilirsiniz.

Belki de Steam’de keşfedilebilirliğinizi geliştirmekle veya önemli bağımsız geliştirici Mike Bithell’den bir saatlik anekdotlarla ilgilenirsiniz? WASD’den keyif alacağınız daha pek çok şey var.oyun-2