Yeni bir rapora göre, Hindistan’ın akıllı telefon pazarı, arz kısıtlamaları nedeniyle 2022’nin ilk çeyreğinde sadece yüzde 2 büyüdü, yeni bir rapora göre, Covid-19 salgını sırasında bile çift haneli yüzde büyüme gören bir pazar için yıla harika bir başlangıç ​​değil. .

Küresel pazar araştırma şirketi Canalys’e göre, bu yılki en büyük zorluk Hindistan’da cihaz satın alınabilirliğini korumak olacak.

“Hindistan’da petrol fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve toptan satış enflasyonu Mart ayında yüzde 14,6 ile yüksek kalmaya devam ediyor. Döviz kurlarındaki oynaklık ve enflasyon nedeniyle artan operasyonel maliyetler, sırayla, karlılığı sürdürmeleri için satıcılar üzerinde daha fazla baskı oluşturacak. “dedi analist Sanyam Chaurasia.

Akıllı telefon üreticileri, önde gelen satıcılar aralıklı tedarik sorunlarından muzdarip olduğundan, bir yıl öncesine göre yalnızca yüzde 2 daha fazla olan 2022 yılının ilk çeyreğinde Hindistan’a 38 milyon akıllı telefon sevk etti.

Chaurasia, “Dünya piyasalarının çoğu 1. çeyrekte üçüncü Covid-19 dalgasıyla mücadele ederken, Hindistan üzerindeki nispeten daha zayıf etki, hızlı bir şekilde büyümeye dönmesine yardımcı olmalıydı.” dedi.

“Ancak tedarik, önde gelen satıcılar için en büyük zorluk olmaya devam etti ve hacimli düşük kaliteli modelleri için bileşenleri güvence altına almak için mücadele ettiler”.

Buna karşılık, diğer markalar, birinci çeyrekte pazar liderlerini ele geçirmek ve düşük seviye talebi karşılamak için sağlam tedarik konusunda oldukça başarılı oldular.

Chaurasia, “Satıcılar tedarik darboğazını çözmek için kesinlikle adımlar atıyor” dedi.

Kanal şirketleri, satıcıların güçlü bir şenlik çeyreğine hazırlanmalarıyla birlikte, ikinci çeyrekte (Q2) sağlıklı satışlar konusunda iyimser.

Kitle pazarı, Hindistan’ın büyüme motoru olmaya devam edecek ve orta-düşük segmentte sağlıklı bir portföye sahip olmak, 2022’de güçlü tüketici zihniyetini korumanın anahtarı olacaktır.

Raporda, “Akıllı telefon satıcılarının başarılı olması için erişilebilirlik, satın alınabilirlik ve çekicilik çok önemli olacak” dedi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9