Reddit’te bir video yayınlandı. Perşembe günü, bir Tesla aracının, otomobil üreticisinin otomatik park etme özelliğini kullanarak sahibi tarafından “çağrıldıktan” sonra 3.5 milyon dolarlık bir özel jete yavaşça çarptığını gösteriyor.

Reddit kullanıcısı (bir yorum talebine hemen yanıt vermeyen), olayın uçak üreticisi Cirrus’un sponsorluğunda Spokane, Washington’daki Felts Field’da düzenlenen bir etkinlikte gerçekleştiğini söyledi.

Akıllı telefon videosu, Tesla’nın yavaşça çarptığını ve ardından gerçekten ittiği güvenlik kamerası görüntülerini çekiyor gibi görünüyor. Cirrus Vizyon Jeti asfalt boyunca. Felts Field sözcüsü de yorum talebine yanıt vermedi.

Postere göre Tesla sahibi, bir Tesla aracının park yerinden çıkmasını ve sahibinin önündeki engellerin etrafından dolaşmasını sağlayan “Akıllı Çağrı” özelliğini kullanıyordu. Akıllı telefonunuzdaki Tesla uygulamasını kullanarak, araba görüş alanınızda olduğu sürece, arabanızı maksimum 200 fit mesafeden size “çağrabilirsiniz”.

Reddit kullanıcısı, Tesla Model Y’ye de sahip olduklarını, ancak “Tesla’sını birkaç pahalı uçağın etrafında toplayan zavallı ruh (zayıf karar verme yetenekleri olan) değil – sadece en pahalı olana (3.500.000 $) çarpmak için!” Dedi.

Smart Summon ilk olarak 2019’da piyasaya sürüldü ve Tesla sahipleri hemen çarpışmaya yakın veya kafası karışmış, yavaş hareket eden araçların videolarını yayınlamaya başladı. Bir Tesla sahibi, “ön tampon hasarı“Bir diğeri Model 3’ü talep etti”tarafına koştu [a] garaj

Bir video çarpışmaya yakın hızlanan bir SUV ile sahibine Smart Summon testinin “pek iyi gitmediğini” hissettirdi. Başka bir Tesla, bir Walmart otoparkında ilerlemeye çalışırken yayalar ve diğer arabalardaki insanlar kafası karışmış gibi görüntülendi.

Özelliğin daha yeni bir sürümü, sahiplerinin Tesla araçlarını daha uzaklardan çağırmalarını ve daha karmaşık park ortamlarında gezinmelerini sağlıyor. elektrek. Tesla’nın CEO’su Elon Musk tarif etti Şirketin “şimdiye kadarki en viral özelliği” olarak Smart Summon.

genel-2