Yirmi bir Raven Software QA çalışanının tarihi bir video oyunu endüstrisi sendikası oylamasında oylarını sunmak için 20 Mayıs’a kadar süreleri var. Bugün Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu (NLRB), Activision Blizzard’ın oylama biriminin tüm Raven çalışanlarına açılması gerektiği yönündeki iddiasına karşı, sendika için oylamanın başlayacağına ve oylama biriminin bu 21 çalışandan oluşmasına karar verdi.

bir açıklamada SınırActivision Blizzard sözcüsü Rich George şunları söyledi:

NLRB sürecine saygı duysak da, tüm stüdyomuzun geleceğini önemli ölçüde etkileyebilecek bir kararın çalışanlarımızın %10’undan daha azı tarafından alınması bizi hayal kırıklığına uğrattı. Ekip üyeleriyle doğrudan bir ilişkinin bireysel ve şirket hedeflerine ulaşmanın en iyi yolu olduğuna inanıyoruz. Potansiyel bir temyize ilişkin yasal seçenekleri gözden geçiriyoruz.”

Bu, Aralık 2021’de sendikalaşma yolculuğuna başlayan bu QA çalışanları için bir dönüm noktasıdır. Activision Blizzard yan stüdyosunu vuran bir dizi işten çıkarmanın ardından işçiler, beş hafta süren sürekli bir greve dönüşen bir grev düzenlediler. Grevin sonunda, işçiler Kuzey Amerika’nın en büyük oyun şirketlerinden birinin ilk sendikası olan Game Workers Alliance’ı resmen örgütlediler.

O zamandan beri Activision Blizzard bu sendikalaşma çabalarını baltalamak için çalıştı. Raven QA çalışanlarını ayrı ekiplere dağıttı ve bekleyen sendika seçimi için oylama biriminin tüm Raven çalışanlarına açık olması gerektiğini ve böylece başarı şansını azalttığını savundu. Ayrıca 1000’den fazla sözleşmeli ve geçici QA çalışanını tam zamanlıya dönüştürdü ve Raven QA çalışanlarına verilmeyen önemli maaş artışları sağladı.

“NLRB’nin birimimizin seçim için uygun olduğuna karar verdiğini duyurmaktan gurur duyuyoruz!” Oyun İşçileri İttifakı bir tweette söyledi. “İlk grevimizden bu ana kadar kampanyamızı destekleyen herkese teşekkür ederiz! Demokrasi zamanı!”

Oy pusulaları son tarihe kadar gönderildiğinde, NLRB oyları sayar. Resmi olarak tanınması ve pazarlıkların başlayabilmesi için oylama biriminin çoğunluğunun birlik lehinde oy kullanması gerekir.

Microsoft, Activision Blizzard’ı yaklaşık 70 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın almaya hazırlanıyor, ancak bu anlaşmanın Microsoft’un Temmuz ayında başlayan 2023 mali yılına kadar kapanması beklenmiyor. Activision Blizzard, kazançlarını 25 Nisan Pazartesi günü bildirecek. olmayacak bir konferans görüşmesi yapın veya bir kazanç sunumu yapın.

22 Nisan güncellemesi, 17:22 ET: Game Workers Alliance tweeti eklendi.

genel-2