Yaklaşan dizinin ilk fragmanında bazı detaylar doğrulandı. Obi-Wan Kenobi Obi-Wan Kenobi ve Darth Vader’ın resmi rövanş vaadi de dahil olmak üzere dizi. Yeni dizi, prequel üçlemesinden hem Ewan McGregor hem de Hayden Christensen’ı geri getirecek, ancak Sith’in Kara Lordu geri dönen tek karakter olmayacak. Başka kim görünecek Obi-Wan Kenobi mi?

İLGİLİ: Obi-Wan Kenobi Teaser Fragmanındaki En Heyecanlı 10 Star Wars Bağlantısı

Diğer anahtar karakterlerin içinde görüneceği zaten onaylandı. Obi-Wan KenobiLuke Skywalker dahil. zaman aralığı göz önüne alındığında Obi-Wan Kenobiolaylarından yaklaşık 9 yıl öncesini konu alıyor. Yeni bir umutbir dizi başka Yıldız Savaşları karakterler görünebilir. Bazıları yakın gelecekte kendi yayın serilerinde görünecek, muhtemelen aynı zamanda ayarlanacak ve ikonik Jedi Ustası ile bir düzeyde geçme ihtimallerini artıracak.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

23 Nisan 2022’de Darby Harn tarafından güncellendi: Obi-Wan Kenobi’nin vizyona girmesine biraz daha yaklaşırken, merakla beklenen dizide kimin görüneceği sorusu hayranlar için zorlayıcı olmaya devam ediyor. Dizinin ilk fragmanı, Kenobi’de kimin görünebileceğine dair birçok spekülasyona davetiye çıkardı ve Star Wars ilmindeki önemli karakterlerin geri döneceğini doğruladı. Bazı önemli figürler bir sır olarak kalıyor, ancak hikayenin bağlamı göz önüne alındığında, Star Wars destanının en önemli karakterlerinden bazıları da dahil olmak üzere birkaçının Kenobi’de görünmesi muhtemel.

Obi-Wan Kenobi Dizisinde Yer Alacağı Onaylanan Karakterler

Obi-Wan Kenobi


Obi-Wan Kenobi, Obi-Wan Kenobi Disney+ serisinde Skywalker çiftliğine göz kulak oluyor

Obi-Wan Kenobi’nin dönüşü, yeni dizinin tüm nedenidir, ancak fragman, onunla ilgili bu noktaya kadar spekülasyon yapılan bazı yönleri doğrulamaktadır. Obi-Wan, sonunda olduğundan çok daha kır saçlı ve bitkin. Sith’in intikamı veya Yeni bir umut.


Ayrıca, dizi için yalnızca Tatooine’de kalmayacak, bir görev için ya da Imperials tarafından keşfedilmekten kaçınmak için çaresizlikten ve orada olma amacı Luke Skywalker’dan başka dünyalara ayrılacak gibi görünmüyor.

Darth Vader


Hayden Christensen Darth Vader olarak

Obi-Wan Kenobi ve Darth Vader arasındaki Mustafar’daki dramatik düellodan sonra, ikisi arasında bir rövanş olması pek olası görünmüyordu, ancak Hayden Christensen’in Sith’in güçlü Kara Lordu olarak geri döneceğinin teyidi ile bu neredeyse kesinleşti.

Nasıl ve neden tekrar düello yaptıkları bir sır olarak kaldı, ancak Darth Vader bu kavgayı ima etti. Jedi’ın dönüşü Luke’a “Obi-Wan bir zamanlar senin gibi düşünüyordu” dediğinde. Vader, Luke’u Tatooine’de asla keşfetmediğinden, o ve Obi-Wan’ın ışın kılıçlarını başka bir dünyaya kilitlemeleri ve Obi-Wan’ın çöle geri dönmek için kaçması muhtemeldir.


Owen Amca


Joel Edgerton, Star Wars'ta Owen Amca rolünde

Joel Edgerton’ın yeni dizide Owen Amca olarak geri döneceği ve her ikisinden de bu rolü yeniden canlandıracağı onaylandı. Klonların Saldırısı ve Sith’in intikamı. Luke Skywalker’ın huysuz amcası, orijinalinde Obi-Wan Kenobi’yi pek sevmiyor gibi görünüyordu. Yıldız Savaşları ve muhtemelen hayranlar bunun nedenini yeni dizide öğrenecekler.

Artık hepsi standart dışı olarak sınıflandırılan kitaplar ve çizgi romanlar, iki adamın neden anlaşamadığı konusunda iddialarda bulundu. Dizinin bu orijinal hikayelerin bazı yönlerini ödünç alması mümkündür.

Beru Teyze


Genç bir Owen Amca ve Beru Teyze, Star Wars: SIth'in İntikamı'nda bir bebek Luke Skywalker'ı tutarken

Bonnie Piesse, ilk fragmanda ona kısa bir bakış sayesinde dizide Beru Teyze olarak geri döneceği doğrulandı. En son bebek Luke Skywalker’ı kucağında tutarken görüldü. Sith’in intikamıve ayrıca ortaya çıktı Klonların Saldırısı.


Owen ile yaptığı kısa konuşmada Obi-Wan hakkındaki tahmini daha olumluydu. Yeni bir umut Eski Jedi hakkında, ancak ilişkileri hakkında bilinen hiçbir şey yok. Seri, Lars ailesinin, Luke’da verdiği muazzam hediyeye rağmen, Obi-Wan Kenobi’ye karşı nasıl ihtiyatlı olmaya başladığına dair muhtemelen biraz ayrıntı verecek.

Luke Skywalker


Obi-Wan Kenobi Genç Luke Skywalker Grant Feely'yi Gösteriyor

Luke Skywalker’ın ortaya çıkıp çıkmayacağı sorusu Obi-Wan Kenobi ilk fragmanda harika bir atışla cevaplandı. Grant Freely, gelecek dizide genç bir Luke Skywalker’ı oynayacak.

İLGİLİ: 10 Kez Obi-Wan Kenobi, Prequels’in En İyi Parçasıydı


Luke Skywalker, kronolojik olarak ilk ortaya çıktığında babasıyla aynı yaştadır. Hayalet Tehdit. Bu, hikaye için güzel bir simetri sağlıyor ve muhtemelen Obi-Wan için bazı acı verici anlar olacak. Luke Skywalker en güçlü Jedi’lardan biri olacak olsa da, oraya ulaşmak kesinlikle uzun ve zorlu bir yoldu.

Engizisyoncular


Star Wars Coruscant Yeraltı Engizisyoncuları

Serinin ilk fragmanı, birkaç büyük Engizisyoncu’nun Yıldız Savaşları canon, serinin ana düşmanları olacak. Engizisyoncular, dizinin en iyi bölümlerinden bazılarında kuruldu. Yıldız Savaşları: İsyancılar İmparatorluğun Jedi’ları avlamak için kullandığı elit savaş gücü olarak.

Bu Karanlık Taraf kullanıcılarının, İmparatorluğun Yoda dışındaki en değerli hedefi olan Obi-Wan Kenobi’nin izini sürmeleri çok mantıklı. Yine de, Sith’in Efendisi ortaya çıkacağından, Engizisyoncuların Kenobi’yi yakalama veya öldürme görevlerinde başarısız olmaları muhtemeldir.

Büyük Engizisyoncu


Obi-Wan Kenobi'de Baş Engizisyoncu

Büyük Engizisyoncu, büyük bir kötü adamdır. Yıldız Savaşları: İsyancılar ve Obi-Wan Kenobi’nin ilk fragmanı dizide görüneceğini doğruladı. Büyük Engizisyoncu, Inquistorius’un lideridir ve Cumhuriyet döneminde eski bir Jedi Tapınağı Muhafızıydı.

Hikayedeki rolü, animasyon dizisinde Darth Vader’da başarısız olmaktansa ölümüne düşme kararının altını çizecek gibi görünüyor. Büyük Engizisyon Mahkemesi’nin, Darth Vader’ın memnuniyetsizliğine rağmen, Obi-Wan’ı yakalayamaması çok muhtemeldir.

Obi-Wan Kenobi Dizisinde Görünmesi En Muhtemel Karakterler

Cassian Andor


Cassian Andor Diego Luna

Obi-Wan Kenobi bu noktada İsyan’ın aktif bir ajanıdır ve Tatooine’den ayrılırsa, muhtemelen diğer Asi ajanlarının yardımına ihtiyacı olacaktır. Karşılaşabileceği en olası Asilerden biri Cassian Andor. Cassian, Jyn Erso’ya açıkladığı gibi, genç yaştan itibaren İsyan’da bir casus ve hatta suikastçı olarak çok aktifti, bu da onu Obi-Wan’ın dünya dışı bir bağlantısı haline getirdi.

İLGİLİ: Obi-Wan Kenobi’nin Yıldız Savaşlarında En Güçlü 10 Anı

Cassian geri dönüyor Andor, aynı zamanda önceden kurulacak olan kendi akış dizisi haydut bir ve Yeni bir umut, ortaya çıkmasını daha da olası kılıyor.

Prenses Leia


Obi-Wan Kenobi’nin görevi Luke Skywalker’ı korumaktır, ancak gezegeni terk ederse, yollarının Prenses Leia ile kesişmesi için büyük bir şans var. Obi-Wan’ı Tatooine’den ayrılmaya neyin motive ettiği net olmasa da Leia, onu bunu yapmaya iten birkaç şeyden biri olurdu.

Dizide önemli bir rol oynaması pek olası değil, ancak erkek kardeşi gibi genç prensesin yaklaşık dokuz veya 10 yaşında olacağını görmek hayranlar için ilginç olurdu. Dizide görünebilecek başka bir ana karakterle bağlantılı olarak görünebilir.

Kefalet Organa


Obi-Wan’ın İsyandaki birincil bağlantısı, Prenses Leia’nın üvey babası Senatör Bail Organa gibi görünüyor. Obi-Wan yardım için ona ulaşabilir veya gizemli bir nedenle Senatör Organa tarafından Tatooine’den çağrılabilir.

Obi-Wan’ın Tatooine’den ayrılma nedeni – ki bu önemli olmalı – dizinin sonunda onu Alderaan’a götürebilir. Öyle olmasa bile, Bail Organa’nın, Obi-Wan’ın İmparatorluktan kaçmak için mücadele ettiği bir noktada ortaya çıkması çok muhtemel bir karakter gibi görünüyor.

Yoda


yoda yıldız savaşlarında yukarıya bakıyor

Obi-Wan Kenobi, Tatooine’de çok tecrit edilmiş durumda, ancak muhtemelen Güç aracılığıyla Yoda ile hala temas halinde. Yoda, destanın başlıca Jedi’larının çoğunun yolculuklarında kilit bir rol oynadı ve muhtemelen dizide Obi-Wan’a danışmanlık yapmaya devam edecek.

Yoda, Engizisyoncuların tehdidi açısından Obi-Wan’a çok az yardımcı olabilir, ancak Obi-Wan’ın Tatooine’deki görevinde karşı karşıya olduğu görünen varoluşsal krizde gezinmesine yardım etmede hayati olduğunu kanıtlayabilir. Bu, bir karakterin ortaya çıkmasını çok olası kılar. Obi-Wan Kenobi.

Qui-Gon Jinn


Qui-Gon Jinn

Yaklaşan dizide görünebilecek tüm prequel üçleme karakterlerinden Qui-Gon Jinn belki de en olası olanıdır. Obi-Wan Kenobi’nin eski ustası, hayatında başgösteren bir varlıktır ve hala bir Güç ruhu olarak onun için bir rehber olabilir.

Yoda, prequel üçlemesinin sonunda Obi-Wan’a Qui-Gon ile nasıl iletişim kuracağını öğreteceğine söz verdi. Dizi, özellikle de muhtemelen en karanlık saatinde Obi-Wan’la olan bu manevi bağı tasvir etmeseydi, kaçırılmış bir fırsat olurdu.

ki’ra


Solo: A Star Wars Story için Qi'ra olarak Emilia Clarke'ın Promosyonu

Qi’ra’nın gelecekte canlı aksiyonda görünebileceği birkaç yer var ve Obi-Wan Kenobi Onlardan biri. dizi şu sıralarda geçiyor Solo: Bir Star Wars Hikayesiyani Jedi Ustası’nın yolu herhangi bir şekilde galaksinin yeraltı suç dünyası ile kesişirse, Qi’ra karşılaştığı insanlar arasında olabilir.


İLGİLİ: Star Wars Legends Hayranlarının Obi-Wan Kenobi’de Görmek İstediği 10 Şey

Zamana bağlı olarak, Qi’ra hala Dryden Vos’un teğmeni olabilir veya Darth Maul’un altındaki Kızıl Şafak’ın nominal başkanı olabilir. Her ikisinin de sadece karakteri için değil, Obi-Wan için de ilgi çekici olasılıkları var.

imparator palpatine


güç yıldırım imparator palpatine Star Wars

Obi-Wan Kenobi’de kim görünecek, bu noktada galakside kimin en çok tehlikede olduğuna bağlı görünüyor. Buna kesinlikle antik düzenin katliamından kaçmak için birkaç Jedi’dan birini ortadan kaldırmaya çalışan İmparator Palpatine de dahildir.

Obi-Wan Kenobi’nin başına gelen en kötü şeylerden biri, Palpatine’in Anakin Skywalker’ı yozlaştırmasıdır. Obi-Wan muhtemelen seride bunu geri almaya çalışacak, bu da çırağını karanlık yolda tutmak için İmparator’dan bir görünüm almayı hak edebilir.

Ahsoka Tano


Ahsoka Tano olarak Rosario Dawson

Obi-Wan Kenobi’nin aşina olduğu ve şu anda aktif olan başka bir isyan ajanı Ahsoka Tano’dur. Bu süre boyunca, o, Asi faaliyetinin izole edilmiş hücreleri için arabuluculuk yapan gizli bir ajan olan Fulcrum’dı. Obi-Wan’ın Tatooine’den ayrıldıktan sonra başvuracağı kişi o olabilirdi ve görünüşü çok fazla anlatı ve tematik anlam ifade ederdi.

Obi-Wan, Darth Vader ile başka bir düelloya yaklaşırken, Anakin Skywalker’ın eski ustası ve öğrencisinin bakış açısı, muhtemelen dizinin ve yolculuğunun anahtarı olacak.

SONRAKİ: Han, Star Wars Saga’ya İlk ve Diğer 9 Kötü Revizyonu Vurdu


Moon Knight mürettebat üyesinin ikinci hatası tespit edildi

Moon Knight, 4. Bölümde Mürettebat Üyesinin Görülmesiyle İkinci Hata Yaptı


Yazar hakkındasinema-1