Natasha Lyonne birçok şeydir. O bir indie sevgilisi oldu, devasa gençlik komedilerinde ve hatta LGBTQ klasiklerinde rol aldı. Bir noktada, kariyeri (ve muhtemelen hayatı) sona ermiş gibi görünüyordu. Lyonne 2005’te kayboldu, ancak ölümün eşiğinde, eroin bağımlılığı, Hepatit ve çökmüş bir akciğerden muzdarip olarak bulundu.

İLGİLİ: Russian Doll Hakkında Popüler Olmayan 8 Görüş (Reddit’e Göre)

Birçoğu Lyonne’un unutulmaya yüz tutacağını varsaysa da, gerçekte kariyeri ancak iyileşmesinden sonra güçlendi. Şimdi, Lyonne, başrol veya yardımcı karakteri, drama veya komedi, film veya televizyonu kolayca oynayabilen, iyi niyetli bir Hollywood güç merkezidir.

23 Nisan 2022’de Colin McCormick tarafından güncellendi: Natasha Lyonne, Netflix’teki ikinci sezonu için Russian Dolls’un dönüşüyle ​​en beğenilen rollerinden birini yeniden canlandırıyor. Lyonne’un Nadia rolündeki performansı, çok tuhaf dizinin satış noktalarından biri ve aktörün bugüne kadarki müthiş kariyerinde bir başka unutulmaz proje. Hayranlar, Rotten Tomatoes’daki eleştirmenlere göre Natasha Lyonne’nin en iyi filmlerinden daha fazlasına ve hayranların bunları kontrol edebilecekleri akış hizmetlerine bakabilir.

15 Boşuna ve Aptal Bir Hareket (2018) – %67


Will Forte'lu A Futile and Stupid Gesture'ın Oyuncuları.

Başka bir Netflix projesinde Lyonne, komedi devi National Lampoon’un yaratılış hikayesinin ve arkasındaki parlak ve sorunlu beyinler sayesinde 1970’lerde ve 1980’lerde nasıl kültürel bir fenomen haline geldiğinin yaratıcı bir şekilde yeniden anlatımının bir parçasıydı.

Will Forte ve Domhnall Gleeson liderlik edecek Boşuna ve Aptalca Bir Hareket derginin ve filmin yaratıcıları olarak, Bill Murray’den John Belushi’ye kadar bu alandaki ikonik figürlerden görünümlerle dolu. Lyonne, komedi yazarı Anne Beatts olarak destekleyici bir role sahipti.

14 Gri Bölge (2001) – %69


  • Roku, Tubi ve Crackle’da mevcut

Lyonne daha çok komedi rolleriyle tanınmasına rağmen, aynı zamanda bazı yoğun projelerde de rol aldı. Gri Bölge. Aktör Tim Blake Nelson tarafından yönetilen film, İkinci Dünya Savaşı sırasında Auschwitz’de korkunç bir ahlaki ikilem içine giren ve kurtuluş arayan bir grup Yahudi erkeği takip ediyor. Lyonne kampın kadın mahkumlarından birini oynuyor.

Holokost’un dehşetini anlatan herhangi bir hikayede olduğu gibi, üzücü hikayeyi izlemek kolay değil. Ancak, Steve Buscemi ve Harvey Keitel gibi bazı harika aktörlerin yer aldığı zorlayıcı bir hikaye.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

13 Herkes Seni Seviyorum Diyor (1996) – %78


Natasha Lyonne ve Woody Allen, Herkes Seni Seviyorum Diyor filminde konuşuyor

  • Vudu’da kiralanabilir

Lyonne, Woody Allen’ın gözden kaçan komedilerinden birinde başka bir etkileyici grubun parçasıydı. herkes seni sevdiğimi söylüyor Müzikal bir dokunuşla bir aile etrafında dönen çeşitli aşk hikayelerini araştırıyor. Lyonne, Allen’ın kendisine yeni bir kadın (Julia Roberts) ayarlamaya çalışan karakterinin kızını oynuyor.

Allen’ın filmlerinin çoğunda görülen eğlenceli bir komedi ve ilişki draması karışımı var. Aynı zamanda Edward Norton’dan Natalie Portman’a ve Drew Barrymore’a kadar birinci sınıf yeteneklerin büyük bir listesine sahiptir.


12 Müdahale (2016) – %78


Natasha Lyonne ve Clea Duvall, The Intervention'da birlikte yatakta

  • Prime Video ve Hoopla’da mevcut

Lyonne, komedinin büyüleyici ekibine katıldı Müdahale Clea DuVall’ın yazıp yönettiği film. Film, iki arkadaşın zorlu evliliğine müdahale etmek amacıyla bir hafta sonu kaçamağı için bir araya gelen bir grup arkadaşı konu alıyor.

İLGİLİ: Rus Bebek’te En İyi 10 İlişki

Film, özel bir kıvılcım veren bu komik öncül ile tipik yeniden birleşme filminde eğlenceli bir dönüş. Ama ben Schwartz, Cobie Smulders ve Alia Shawkat gibi yetenekli oyuncularla filmi hayata geçirenler gerçekten harika oyuncular.


11 Amerika Kahvesi (2004) – %80


  • Amazon’da kiralanabilir

amerika kahverengi Eski akıl hocası ile birlikte yaşamak için New York’a taşınan genç ve yetenekli bir futbolcu olan Ricky Brown’ın hayatına odaklanıyor. Şehirdeyken, Ricky doğu kıyısındaki yaşamın Teksas’taki evinden çok farklı olduğunu keşfeder. Ricky ayrıca, aralarından seçim yapması gereken iki kadınla tanışır: baştan çıkarıcı bir Fransız kadın olan Rosie ve özgür ruhlu bir garson olan Vera (Natasha Lyonne).

Eleştirmenler, filmi iyi bir spor draması olarak bulurken aynı zamanda daha büyük temalarla uğraşıyor. Lyonne ve oyuncu kadrosunun geri kalanı da hikayeyi hayata geçirdikleri için övüldü.


10 GBF (2013) – %80


  • Peacock, Hoopla, Vudu, Tubi, Kanopy, Pluto TV ve Flex’te mevcut

GBF (Gay Best Friend) gizli lise öğrencisi Tanner Daniels’ı takip ediyor. O çıktıktan sonra, okuldaki en popüler üç kız onun için kavga eder, çünkü GBF’ye sahip olmak artık okullarındaki en havalı ve en moda şey.

Film, klasik gençlik komedilerine bir LGBTQ+ dönüşü ve Natasha Lyonne, Rebecca Gayheart, Megan Mullally ve Horatio Sanz gibi okulun öğretmenlerini oynayan çok sayıda Hollywood profesyoneli de dahil olmak üzere yıldız bir kadroya sahip.


9 Beverly Hills’in Gecekonduları (1998) – %81


  • Apple TV’de kiralanabilir

1998’ler Beverly Hills’in kenar mahalleleri Natasha Lyonne’un ilk başrollerinden biriydi ve Hollywood’un en büyük yeteneklerinden biri olacağını kanıtladı. Film, çocukların lüks devlet okullarına gidebilmesi için Beverly Hills’in daha ucuz, daha az bilinen mahallelerindeki çeşitli berbat apartmanlara taşınırken, bekar babası tarafından yönetilen ailesinin etrafında dönüyor.

Lyonne filmde harikayken, komedi efsanesi Jessica Walter, Lyonne’un babasının yeni işbirlikçi kız arkadaşı olarak gösteriyi çaldı.
8 Merhaba, Benim Adım Doris (2016) – %85


  • Paramount+, Epix, DIRECTV ve Spectrum on Demand’da mevcuttur

Oyunculuk efsanesi Sally Field, 60’larında, annesini kaybetmenin yasını tutan bir kadın olan Doris’i oynamak için aradan döndü. Bununla birlikte, bir dizi kendi kendine yardım kaseti satın aldıktan ve genç iş arkadaşlarıyla (Natasha Lyonne gibi) sohbet ettikten sonra, Doris her zaman istediği genç erkeklerin peşinden koşma yetkisini hissediyor.

Film, Field’ın yetenekleri için çok çekici bir rol için müthiş bir vitrin olduğu kadar komik bir boğuşma. Daha yaşlı bir izleyici kitlesi için nadir görülen bir olgunlaşma hikayesi.


7 The Immaculate Concept of Little Dizzle (2009) – %89


Dory bir BT uzmanı olarak işini kaybettikten sonra, bir ürün araştırma şirketinde hademe olarak çalışmak zorunda kalır. Bir gün, Dory ofiste kurabiye bulmaya başlar. Onları yemeye başlayınca, duramaz. Yakında, o ve meslektaşları, içlerinde büyüyen yeni bir yaşam formu için yaşayan kuluçka makineleri olarak kullanıldıklarını ve kurabiyelerle beslendiklerini öğrenirler.

Aptalca öncül göz önüne alındığında, eleştirmenlerin içinde çok fazla içerik bulamamış olması şaşırtıcı olmamalı. Küçük Dizzle’ın Kusursuz Anlayışı. Ancak birçoğu, hızlı bir kahkaha arayan izleyiciler için sağlam bir seçim olduğunu itiraf etti.


6 Turuncu Yeni Siyahtır (2013-2019) – %90


Piper Kerman’ın aynı adlı anısına dayanarak, Turuncu yeni siyahtır Beyaz yakalı suçlu Piper’ın bir kadın hapishanesine kabul edilen hayatını takip ediyor. Dizide Jason Biggs, Laura Prepon ve Taryn Manning gibi birçok ünlü yüz yer aldı. Ayrıca Laverne Cox gibi aktrislerin kariyerlerini başlattı.

İLGİLİ: Orange’daki En İyi 10 Alıntı Yeni Siyah mı

Ancak dizinin en sevilen karakterlerinden biri, ayrıcalıklı ancak işlevsiz bir aileden gelen uyuşturucu bağımlısı Lyonne’lu Nicky Nichols’du. Aslında, Lyonne’un bağımlılıkla ilgili hastalıkları nedeniyle kalp ameliyatı olması gerektiğinden karakterin göğüs yarası aslında gerçektir.


5 Portlandia (2011-2018) – %94


  • Fubo, AMC+ ve DIRECTV’de mevcuttur

Hipster’ın favori skeç komedi programı, Portlandia, birçok ünlü konuk yıldıza sahipti, ancak Natasha Lyonne ve Jeff Goldblum gibi bazıları tutarlı bir şekilde kalabalıktan memnundu ve gösteride çok sayıda yer aldı. Lyonne da flört ediyordu Portlandia muhtemelen yardımcı olan yıldız Fred Armisen.

En dikkat çekici skeçleri arasında, kendisinin ve Carrie Brownstein’ın bir müzik festivalini ziyaret ettiği ve Lyonne’un kızı için yeni bir oyuncak bebek “Germy” arayan bir anneyi oynadığı bir skeç yer alıyor.


4 Honey Boy (2019) – %95


tatlım çocuk iddiaya göre Shia LeBeouf’un geçmişinin gevşek bir yeniden anlatımı. Bir çocuk oyuncuyu ve babasıyla (Shia LeBeouf tarafından oynanan) ilişkisini takip ediyor. Lyonne, Honey Boy’un istismar, uyuşturucu ve alkol yaşadığını gören yürek burkan filmde Honey Boy’un annesini oynuyor.

İLGİLİ: Reddit’e Göre Şimdiye Kadarki En İyi 10 Çocuk Oyuncu

Geniş çapta övülmesine rağmen, filmin gerçek hayata sadık olup olmadığı veya LeBeouf’un hikayesini kendisine karşı daha abartılı ve sempatik bir şekilde yeniden anlatıp anlatmadığı pek çok soru işareti.


3 John Mulaney ve Çuval Öğle Yemeği Grubu (2019) – %96


John Mulaney, tüm zamanların en beğenilen stand-up komedilerinden bazılarından sorumludur. Ancak, retro çocuk varyete şovlarını taklit eden Netflix özeliyle gülmek için yeni bir yaklaşım benimsedi. Kaptan Kanguru ve barney ve arkadaşları.

Gösteri, her çocuğun sevdiği gösterilerin histerik parodisiyle övüldü. Özel bölüm David Byrne, Richard Kind, Natasha Lyonne ve daha pek çok ünlünün konuk skeçleriyle doluydu. Son zamanlarda ortaya çıktı ki, Çuval Öğle Yemeği yenilendi ve bu sefer Comedy Central’da daha fazla bölüm için geri dönecek.


2 Rus Bebeği (2019) – %97


Natasha Lyonne Rus Bebeği

Yıllarca çeşitli projelerde yardımcı roller oynadıktan sonra Lyonne, çevredeki en iyi şovlardan birinde başrole geri döndü. Rus bebek Lyonne, kendini bir anda ölmeye devam ettiği bir zaman döngüsünde sıkışıp kalmış bulan alaycı ama komik bir kadın olan Nadia rolünde.

Gösteri tuhaf olmaktan asla korkmuyor ve birçok renkli karakterle dolu. Ama bu garip ve hiç bitmeyen gizemin derinliklerine inen Lyonne için gerçekten mükemmel bir vitrin.


1 Koca Ağız (2017-) 99%


Rus bebek Lyonne’nin tek Netflix dizisi değil, aynı zamanda çılgın animasyon komedisinin harika kadrosunun bir parçası. Koca ağızlı. Dizi, ergenlik döneminden geçen bir grup çocuğun hayatını ve o zamanla gelen tüm garip komplikasyonları araştırıyor.

Lyonne dizide konuşan bir yastığı seslendiriyor ve hatta Nadia olarak bir kamera hücresi bile vardı. Rus bebek bir bölümde. Gösteri kaba ama zekice bir mizahla doludur ve aynı zamanda gençlerin hayatlarının diğer birçok dizinin ele almadığı çeşitli düşündürücü yönlerini keşfeder.

SONRAKİ: Big Mouth’un En İyi 10 Ünlü Konuk Yıldızı


Sonraki
10 En İyi Film Bağlantılı Video Oyunları


Yazar hakkındasinema-1