Twitter, geliştiricilerin üçüncü taraf güvenlik araçlarını hizmetinde yerel olarak tanıttığını görecek yeni bir sınırlı deney başlattı. TechCrunch raporlar. Test başlangıçta aşağıdaki gibi uygulamalara odaklanacak: Blok parti, koruma ve Ilımanplatformdaki taciz ve diğer toksik içerikleri engellemeye yardımcı olabilir.

Bu deneyle, belirli kullanıcılar Twitter’da başka bir hesabı sessize aldıklarında veya engellediklerinde bu hizmetlerin yeni bir istemle tanıtıldığını görecekler. Twitter Araç Kutusu’nda yer alan uygulamaları vurgular. yakın zamanda başlatılan girişim şu anda üçüncü taraf Twitter araçlarını tanıtan çevrimiçi merkez. “Twitter Araç Kutusu, Twitter’daki deneyiminizi geliştirmek için daha fazla çözüm sunar”, bir dizi hizmet listelenmeden önce bilgi istemi okur.

Deney, Twitter’ın, yeni kullanıcıları çekmek için şu anda kulaktan kulağa veya geleneksel reklamcılığa dayanmak zorunda olan platformunda üçüncü taraf araçlarını tanıtma girişimidir. “[Developers] Twitter’ın ürün müdürü Amir Shevat, “kullanıcı istiyoruz ve onlara doğru zamanda doğru kullanıcıları sağlamak istiyoruz” diyor. TechCrunch.

Testte kullanıcılara gösterilen üçüncü taraf araçlar isteminin bir örneği.
Resim: Twitter üzerinden TechCrunch

Twitter, üçüncü taraf geliştiricilerle tarihsel olarak kırılgan ilişkisini elden geçirmeye çalışırken geliyor. Twitter’ın ilk günlerinde, sosyal medya ağı, geliştiricilerin hizmetleri için tam özellikli üçüncü taraf istemciler oluşturmasına olanak tanıyan çok açık bir yaklaşıma sahipti. Ancak 2012’ye gelindiğinde bu yaklaşım değişiyordu ve 2018 itibariyle Twitter, tam özellikli üçüncü taraf istemciler için pazarı etkin bir şekilde öldürdü.

Ancak sadece iki yıl sonra şirket, üçüncü taraf geliştiricilere sunulan araçları yeniden inşa ediyordu. API’sinin 2. sürümünü 2020’de “konuşma dizisi oluşturma, Tweetlerde anket sonuçları, profillerde sabitlenmiş Tweetler, spam filtreleme ve daha güçlü bir akış filtreleme ve arama sorgusu dili” desteğiyle başlattı. Yeni API, geçen yıl erken erişimden çıktı, ancak yine de biraz geliştiricileri, erişim katmanlarına bağlı olarak ayda 500.000 veya 2 milyon tweet çekmekle sınırlamak gibi sınırlar.

Shevat’a göre, umut, Twitter ve üçüncü taraf geliştiriciler arasında karşılıklı olarak yararlı bir ilişkiyi teşvik etmek. “Şu anda Twitter’ı eski Nokia telefonu olarak düşünüyorum… iyi bir telefondu. Ama hatırlarsanız, üzerindeki tek uygulama Snake’ti,” diyor Shevat TechCrunch. “Twitter’ın geleceğini, elde ettiğiniz değerin aslında geliştirici inovasyonu yoluyla elde ettiğiniz bir iPhone olarak görüyorum.”genel-2