en Ulusal Ruh Sağlığı EnstitüsüAmerika Birleşik Devletleri’nde akıl hastalığı araştırmalarında uzmanlaşmış bir kamu enstitüsü, topluluk önünde konuşma kaygısının insanların %73’ünü etkilediğini bildiriyor. Yapay zeka, bir kalabalığın önüne rahatlık ve rahatlık getirmeye yardımcı olabilir mi?

Bu Yoodli’nin ilkesidir, bir ücretsiz platform Bu, insanların bir kitlenin baskısı olmadan topluluk önünde konuşma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Allen Yapay Zeka Enstitüsü’nde geliştirilen teknoloji, diğer şeylerin yanı sıra dolgu kelime kullanımı, ilerleme hızı, ses seviyesi değişimi gibi konuşmanın teknik yönleri hakkında gerçek zamanlı analizler sağlar.

Yoodli’nin kurucu ortağı Varun Puri, “Konuşma becerilerini geliştirmek, bir kas geliştirmek gibidir” diyor. “Bir spor müsabakasından önce ısındığımız veya meditasyon yoluyla zihnimizi sakinleştirdiğimiz gibi, konuşmadan önce de vücudumuzu çalıştırabiliriz. Yoodli’de bir konuşmaya hazırlanmanın eğlenceli ve stressiz olabileceğine inanıyoruz. Bu nedenle, insanların doğaçlama konuşma ve görüşme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için günlük yapay zeka destekli tatbikatlar oluşturduk. »

Bir yapay zeka stresle ne başa çıkabilir?

Yoodli, yapay zeka destekli tek topluluk önünde konuşma programı değil. adlı bir uygulama orai benzer şekilde yüklenen konuşmaları analiz ederek kullanıcıların iyileştirme alanlarını belirlemelerine yardımcı olur.

Soru, bir dijital uygulamanın veya programın, kullanıcının sadece teknikte ustalaşmasına yardımcı olmak yerine, bazılarının bir konuşma yapması istendiğinde hissettikleri korkuyu gerçekten hafifletip hafifletemeyeceğidir. Nefes darlığı gibi fizyolojik tepkileri olanlar için bir uygulamadan öğrenilen dersleri gerçek hayat senaryosuna aktarmak zor olabilir. Yoodli, kullanıcıların antrenman konuşmalarını meslektaşlarıyla paylaşarak geri bildirim almalarına olanak tanıyan topluluk odaklı bir entegrasyon da dahil olmak üzere etkileşim yoluyla bu geçişi kolaylaştırmayı amaçlıyor. İyi mekanikler, uygulama yoluyla kazanılan güven ve uzun bir yol kat eden ölçülü iyileştirme ile kesinlikle herhangi bir iyi konuşmanın temel taşıdır. Bu, hem yeni başlayanlar hem de birinci sınıf konuşmacılar için geçerlidir.

Dünya şampiyonu retorikçi Ed Tate, “Bir konuşma hazırlamak benim işim” diyor. “Ancak, kulübümüzün doğaçlama konuşma yarışmasını (‘masa konuları’ olarak adlandırılan) kazanmamın üzerinden yıllar geçti. Yoodli’yi kullanmaya başladığımdan beri, arka arkaya üç kez Toastmasters kulübü “masa üstü” kazandım. »

Yoodli’nin danışma ekibi, TEDx eğitmenlerini, en iyi üniversitelerden topluluk önünde konuşma yapan profesörleri ve topluluk önünde konuşmada dünya şampiyonlarını içerir. Yatırımcılar arasında erken bir Amazon yatırımcısı olan Madrona Venture Group ve Microsoft’un kurucu ortağı Paul Allen’dan Allen Yapay Zeka Enstitüsü yer alıyor. Google, Facebook ve Apple’dan eski mühendisler ve ürün yöneticileri tarafından geliştirilmiştir.

Kaynak : ZDNet.comgenel-15