Tesla Güç ABD olacağını söyledi kiralama pil enerji önümüzdeki iki ila üç yıl içinde yeni ‘hizmet olarak güç’ modeli altında 1 milyar ABD doları değerinde depolama sistemi (BESS). Şirket, Türkiye’de artan enerji talebine katkı sağlayacağını söyledi. Hindistan Hintli şirketlere bir kiralama modeli üzerinde BESS sağlayarak, sermaye yatırım OPEX’e (operasyonel harcama) dönüştürülür.

“Hindistan’ın en hızlı büyüyen pil markası olan Tesla Power USA, benzersiz OPEX tabanlı modeli ‘Hizmet Olarak Güç’ (PaaS) sunarak önümüzdeki iki ila üç yıl içinde Hindistan’da 1 milyar ABD doları (yaklaşık 7.500 crore) dağıtmayı planlıyor. ),” bir şirket açıklaması yaptı.

Tesla Power USA, Hindistan’daki ilk yılını tamamladı. “CAPEX’i OPEX’e dönüştürmeye yardımcı olmak için iş planımıza dikey PaaS modelini ekliyoruz. Bu, ön yatırım, bakım ve pillerin uzun süre değiştirilmesi yükünü azaltacak ve böylece Hindistan’ın artan enerji taleplerini karşılamasını sağlayacak” dedi. John H. Vratsinas, Başkan, Tesla Power ABD.

Şirket, 500 seçkin markasıyla 132’den fazla ürün satıyor. Tesla Güç Mağazaları (satış ve servis merkezleri) ve Hindistan’da 5.000’den fazla çok markalı perakendeci. Şirket, yakın zamanda İstanbul’da ofisler açtı. Dubai karşılamak için Orta Doğu ve Afrika pazarları.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9