Steam Destesi burada olacak… sonunda, Steam Kitaplığınızı yanınızda götürmek için örneğin dizüstü bilgisayarınızdan daha taşınabilir bir yol olacak şekilde tasarlandı, Valve’in yakında çıkacak konsolu, en azından söylemek gerekirse, heyecanla bekleniyor. Dahası, üzerinde çalıştıkları bir şey olan TV’lere ve monitörlere bağlanmasına izin veren bir yuvası var.

Kağıt üzerinde Steam Deck’in yuvası, şu anda piyasada olmayan Nintendo Switch’in yuvasına benzer şekilde çalışacaktı; şeyi yükleyin ve yuvaya takılıyken bir TV’ye bağlayın. Temel olarak, bu seviyede aynılar. Ancak bugün, henüz piyasaya sürülmemiş Steam Deck’in yuvası, daha piyasaya sürülmeden önce bir donanım yükseltmesi aldı.

AYANEO, en ince Windows OLED taşınabilir oyun konsolunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Önceden, tek bir USB 3.1 bağlantı noktasına, iki USB 2.0 bağlantı noktasına ve sıradan bir ethernet bağlantı noktasına sahip olmak yerine Valve, dock’un özelliklerini güncelledi. Şimdi, cihaz üç USB 3.1 bağlantı noktasına sahip ve ethernet bağlantı noktasının özellikle bir Gigabit Ethernet bağlantı noktası olduğu belirtiliyor ve bu da çok daha hızlı indirme ve yükleme hızlarına izin veriyor.

Donanım özellikleri açısından, Steam Deck’in oyunlara erişme, indirme ve oynama hızını arttırdığı için, aynı zamanda büyük bir nimettir. Bununla ilgili dikkate değer olan şey, daha rıhtım dışarı çıkmadan önce gelmesi; konsolun tamamı olması gereken Nintendo Switch ile tam bir kontrast şeyin yükseltilmiş versiyonu (Switch OLED olarak) piyasaya sürüldü ve dahası, bu model için yükseltilmiş bir dock’un Steam Deck’in özelliklerine yaklaşmak için piyasaya sürülmesi gerekiyordu.

Valve’e göre Steam Deck’in yuvasının “2022 Baharı sonu” dışında belirlenmiş gerçek bir çıkış tarihi yok, bu tamamen spekülasyon olsa da, Mayıs 2022’nin sonu veya 2022 Haziran’ın ilk yarısı anlamına gelebilir. Steam Destesi şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avrupa Birliği (AB) ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere çeşitli ülkelere gönderiliyor.genel-17