Spotify kapsamını genişletiyor Video Podcast özelliği ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki tüm içerik oluşturuculara.

Son yıllarda Spotify, video desteğini deniyor ve genişletiyor. İlk iterasyonlar, şirketin zamanına göre 2020’de çıktı. münhasırlık anlaşması imzaladı ile Joe Rogan Deneyimi. O zamandan beri, özellik kullanıma sunuldu gibi podcast’lere WAN Gösterisi ve Harry Jowsey ile İçeri’ye dokunun.

Bu sunumla, içerik oluşturucular Spotify’ın Anchor web platformuna yükleme yapabilecek ve podcast’e özgü yeni özellikler koleksiyonuna erişim verilecek.

Özellikler paketi

Toplamda, içerik oluşturucuların programlarının erişimini genişletmek için kullanabilecekleri altı yeni özellik var.

Kullanıcılar, uygun şekilde adlandırılan Spotify Podcast Abonelikleri sayesinde en sevdikleri video podcast’lerine abone olabilecekler. Bu şekilde, içerik oluşturucuları doğrudan destekleyebilir ve karşılığında özel içeriğe erişebilirsiniz.

Ayrıca podcast’ler için çevrimiçi bir kayıt stüdyosu olan Riverside.FM ile yeni bir ortaklık var. Uzaktan kayıt oturumlarının yapılmasını kolaylaştırmak içindir ve hepsinden iyisi, içerik oluşturucuların Spotify’da video podcast’leri kaydetmesi ve yayınlaması ücretsizdir.

Listede aşağılara inecek olursak, içerik paylaşımını kolaylaştırmak için yeni bir gömülü video oynatıcı, içerik oluşturucuların programlarının ne kadar iyi gittiğini bilmeleri için analizler ve Anketler ve Soru-Cevap oturumları gibi yeni etkileşimli özellikler var. Bu şekilde dinleyiciler, podcast ana bilgisayarlarıyla doğrudan etkileşim kurabilir.

Ve son olarak, Anchor’da Toplu değiştirme var; içerik oluşturucuların yalnızca sesli bölümlerini video sürümüyle kolayca değiştirmelerine olanak tanıyan bir geçiş aracı.

Gelecek sürümler

Spotify, gelecekte başka pazarlara Video Podcast’leri başlatmayı planladıklarını söyledi, ancak ne zaman ve nerede olduğunu söylemedi.

Ayrıca Anchor’a gelen yeni para kazanma özellikleri hakkında da bilgi verdi; içerik oluşturucuların podcast’lerinden para kazanmaları için yeni yollar, ancak ayrıntılar konusunda da belirsizdi.

Ama bir yöntemden bahsetti. Spotify otomatik reklamlar ekliyor Ads by Anchor hizmetine, üçüncü taraf markalara bir podcast’in hedef kitlesine erişim sağlar. Ve son bir hediye olarak, Anchor şu konuda bir eğitim yayınladı: video podcast nasıl yapılır.genel-6