Sony WH-1000XM5

resim: Nils Ahrensmeier/TechnikNews

Sony’nin WH-1000XM5 kulaklıkları belki de 2022’nin en çok beklenen gürültü önleyici kulaklıkları ve yeni bir sızıntı, yeni tasarımlarını ve temel özelliklerini ortaya çıkardığını iddia ediyor.

TeknikHaberler halefi, isimsiz bir “perakende kaynağı”ndan alıntı yaparak Almanya dışından Son derece popüler olan WH-1000XM4, diğer güncellemelerin yanı sıra yeniden tasarım ve pil ömründe iyileştirmeler içerecek. Bu sızıntı doğruysa – her zaman olduğu gibi, bu tür şeyler hakkında dikkatli bir şekilde şüpheci olun – WH-1000XM5, önceki üç modele göre 10 saat daha fazla olmak üzere 40 saate kadar pil ömrüne sahip olacak ve onu en üst seviyeye yaklaştıracak. sınıf. Ayrıca, 1000XM5’in 3.5 saat içinde veya öncekinden yaklaşık 30 dakika daha uzun süre içinde tamamen şarj olacağı söyleniyor – ekstra meyve suyu için fena bir takas değil.

TechnikNews’e sağlandığı varsayılan işlemeler, 1000XM5’in 1000XM4’ten daha şık bir profile sahip olmasıyla daha rafine bir tasarım ortaya koyuyor. 700. Görüntülerin gösterdiği gibi, ince kollar artık kulaklıklara bağlanıyor ve kafa bandından ayrı. Ayrıca, kulaklıkların üzerinde en rahat kulaklıklardan birini oluşturabilecek daha fazla dolgu var gibi görünüyor. kulaklıklar hatta daha cici. Yeni tasarım kesinlikle daha modern görünüyor, siyah ve gümüş (ish) ötesinde daha fazla renk seçeneği isterdim.

Sony 1000XM5

resim: Nils Ahrensmeier/TechnikNews

WH-1000XM5’in üç mikrofonunun sözde yeniden konumlandırıldığı, ve bir NC/AMB düğmesi ÖZEL olanın yerini alacaktır. Çoğu kişinin ANC ve ortam modları arasında geçiş yapmak için ÖZEL düğmesini kullandığını varsayıyorum. yani bu değişiklik daha çok herhangi bir belirsizliği ortadan kaldırmakla ilgili. 1000XM5 kulaklıklar ayrıca gürültü engellemeyi yönetmek için yeni sürücüler ve iki işlemci içerdiği söyleniyor, daha büyük pil ile birlikte gitmek için.

WH-1000XM5 kulaklık vardır yılın en önemli kulaklık sürümlerinden biri olmaya hazırlanıyor. Bağlam açısından, 2016 öncesi gürültü önleyici kulaklık satın almak, herkesin en yeni Bose QuietComfort modelini satın alması ve sınıfında lider gürültü önleme ve mükemmel ses kalitesinin keyfini çıkarması ile kolaydı. Sonra Sony, MDR-1000X’i piyasaya sürdü ve her şey değişti. Sonunda, Bose’un bir rakibi vardı.

O zamandan beri Sony, eleştirmenlerce beğenilen ve ticari olarak başarılı bir çift gürültü önleyici kulaklık çıkardı ve bir sonraki aşamada ve hatta bir noktada, hatta tepesinde Bose. Artık herkes partide yer almak istiyor ve Sony kendisini tahtı benzerlerine karşı savunmak gibi nahoş bir konumda buluyor. Apple AirPods Maks ve 700.

İşte burada WH-1000XM5 devreye giriyor ve bu kutuların nasıl olduğunu görmek için daha fazla beklememiz gerekmeyecek. yığın yukarı. Kesin bir çıkış tarihimiz olmasa da, XM5 FCC belgelerinde ortaya çıkarılan birkaç ay önce, yakında piyasaya sürülmesini öneriyor.genel-7